Smith & Wesson MP9

inspiring_mcclintock

Smith & Wesson MP9

Príspevok od používateľa inspiring_mcclintock »

Ma niekto túto zbraň? je to nazaj taky spolahlivý a kvalitny modernizovaný klon Glocku? Rozmyšlam si kupit toto alebo G19 takze dajte o tomto par skusenosti pls. ak mate....dikes
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Ja mam M&P9. Vystrielanych mam 705 nabojov (z toho 650 SB "range safe") bez akychkolvek problemov. Je ale vacsia ako G19, ma priblizne velkost G17, je ale 1000krat krajsia :D. Pozri sa na http://mp-pistol.com/. Najdes tam vela uzitocnych informacii od ludi co maju M&P uz nejaky ten cas a vystrielali niekolko tisic nabojov. Je to ovela presnejsia zbran ako moja ruka. :D

Super napad na M&P je vymenitelna zadna cast pazby. Da sa prisposobit aby ti dobre sedela v ruke. Ma tzv. "sear deactivation lever" co ti umoznuje vypustit udernik bez cvaknutia naprazdno. V pazbe kde G ma iba dieru ma M&P taky maly tool co ti pomoze pri rozborke, ale aj pri inych veciach, napriklad udernik s nim vyberies za 5 sekund. Ma 3 poistky: spustovu, padovu/udernikovu a volitelnu zasobnikovu (zasobnikova sa ale da demontovat v priebehu niekolkych minut).
inspiring_mcclintock

Príspevok od používateľa inspiring_mcclintock »

Hej cital som uz vselico o nej a paci sa mi dost. Vymenitelne gripy. Je sice o cca. 10.000 drahsi ale mas v baleni tusim 3 zasobniky, kydexove puzdra na gun a zasobnik a kopec ineho prisl. cize to ani neni taky rozdiel

tiez tie poistky ja pozadujem lebo glock sa mi zda bez poistiek dost nebezpecny. Nie ze by som len tak z pasie mackal spust kdekolvek ale nahoda je blbec....
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

O 10.000 drahsi ako Glock? No mozno si nasiel nejaky kit. Ja som k tomu dostal len klasiku -- 2 zasobniky a vymenitelne gripy, a este nejaky zamok. Stala nejakych 18.600, ja som kupoval so zlavou za cca 17.500. Puzdro inac mam kydexove, ale kupil som zvlast (CTAC od Comp Tac). Co sa tyka poistiek tak som sa asi zle vyjadril. Nema ziadnu vonkajsiu, manualne ovladanu poistku, cize je ako Glock. Dokonca Glock ma zvlast padovu a udernikovu poistku (aj ked celkom nechapem ako presne funguje padova), kym M&P ma "len" udernikovu, ktora je v podstate aj padova. M&P45 ma volitelnu vonakajsiu manualnu poistku.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Este nieco. Z Glocka som strielal davnejsie ale zda sa mi ze ma lahsiu spust ako M&P, cize lahsie sa moze stat nehoda, aj ked prst nema co robit na spusti ked clovek nechce vystrelit (ako to vsetci vieme).
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

A nemate niekto osobnu skusenost s kompaktnou verziou M&P9c?
Je to podla nazvu kompakt, ale rozmermi patri skor medzi subkompakty.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Tak moja M&P9 ma za sebou prvych 1000 vystrelov. Tu je report:

Celkom 1016, vsetko S&B, z toho
  • 930 FMJ 7.5g training
  • 50 FMJ 8g
  • 25 SP 6.5g nontox
  • 11 FMJ 9g subsonic
1 FTF (failure to fire), FMJ training -- naboj sa odpalil az na druhy pokus, pravdepodobne chyba zapalky, ale mozno to bolo sposobene neuplnym dovretim zaveru ktore ma na svedomi strelec, konkretne kolega z prace :)

2 FTE (failure to eject), FMJ training -- neuplne vytiahnutie prazdnej nabojnice z komory, jednoznace kvoli ocelovej nabojnici

Ine problemy neboli.
eager_blackwell

Príspevok od používateľa eager_blackwell »

Stal som sa tiez majitelom MP9 a chcel by som sa opytat k comu sluzi ten oranzovy plastovy element (vzidialene pripomina stanovy kolik) co bol v krabici,v navode som sa s nim nestretol a ziadne pouzitie ma nenapada.Dakujem
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nestrka sa do nahodou do hlavne, aby bolo hned jasne, ze je zbran vybita? Pri vystavovani, ulozeni a pod.

Zda sa mi, ze ked som u Frana ohmataval fullsize MP9-ku, nieco oranzove ci cervene tam bolo strcene a pozeralo na mna z okienka zaveru.
eager_blackwell

Príspevok od používateľa eager_blackwell »

To by mohlo byt, do komory to pasuje a taka mala plocha cast vykuka von z okienka,toto by ma asi fakt nenapadlo.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Ano, tiez to viem tak, ze sa to dava do hlavne aby hned bolo jasne ze zbran nie je nabita.

pchal, gratulujem! Spravna volba. :D
Nosis ju s nabojom v komore (teda ak mas A)?
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

berserker napísal:Este nieco. Z Glocka som strielal davnejsie ale zda sa mi ze ma lahsiu spust ako M&P, cize lahsie sa moze stat nehoda, aj ked prst nema co robit na spusti ked clovek nechce vystrelit (ako to vsetci vieme).
berseker pozrel som tu spust na S&W stranke a je tam jedna finta co je iba na glocku. Na glocku musis stlacit presne spodny stred spuste aby si odomkol celu spust. Na MP9 ti staci nahodne stlacit spodnu polovicu spuste a strielas.
A ked chces vacsi odpor spuste vymenis si iba stojinu za 15 € a mozes mat aj 35 N spust namiesto standardnej 25 N. Ja mam 20 N stojinu.

V podstate navyse ma MP9 tu zasobnikovu poistku, bez zasobnika nevystrelis ani posledny naboj v komore co je dobre vymyslene proti nehodam co sa stali s nevybitym nabojom. Na druhej strane ked nechcene vyhodis zasobnik pri rychlej manipulacii, nevystrelis ani ten naboj co mas nabity v komore. To je vec nazoru.
A este tam je ten "internal lock" co je taka dvojsecna zbran.
Na jednej strane zablokovana zbran pre okamzite nechcene pouzitie, na druhej strane podvedoma kontrola ci je zbran zablokovana alebo nie. Tiez otazka nazoru.
Vyhodou glocku je, ze je velmi bezpecny aj ked je nabity a samozrejme okamzite pouzitelny.
Poistky v G navzajom istia aj chybu komponentov a zaroven nechceny pad alebo nepriame-nechcene stlacenie spuste.

Ale predpokladam ze uchop bude na MP9 znatelne lepsi ako na glocku.
O dizajne sa nemusime ani bavit :-)
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

S Glockom velke skusenosti nemam, ale spustova poistka na M&P vyzera, ze funguje iba ak clovek nechcene stlaci strednu az hornu cast spuste. Pri stlaceni spodnej casti sa odisti. Pravdu povediac ma to az tak netrapi, lebo prst nema co robit na spusti, ak nechcem strielat a puzdro mam kvalitne z pevneho materialu, takze ani tam sa nemoze stat nehoda ak dodrzim bezpecnostne zasady.

Zasobnikova poistka je podla mna na h.vno. Ja som ju aj vymontoval. Je to blby zvyk S&W ze dava do pistoli tieto poistky. Oficialne je vyznam tejto poistky taky, az ak si policajt a natahujes sa s bad guy-om o zbran a on vyhrava, tak pred tym ako sa zmocni zbrane vyhodis zasobnik a potom je zbran nepouzitelna.
Da sa M&P objednat aj bez zasobnikovej poistky, ale potom je na pravej strane zaveru obrovsky napis "warning, capable of firing with magazine removed" co vyzera otrasne.

Internal lock nemam, moze to byt dobre pri ulozeni zbrane, ale ak ta bad guy prekvapi doma, tak ti to dost stazi situaciu.

Co sa tyka Glocku, tak hlavnou poistkou je tam podla mna samotny spustovy mechanizmus, lebo udernik je iba ciastocne natiahnuty. Plus k tomu udernikova poistka a vsetko je OK.

M&P je tiez bezpecny na nosenie s nabojom v komore. Ved bol primarne navrhovany na pilocajne a vojenske pouzitie a S&W nevyraba zbrane prvy rok. Je tam udernikova poistka, a aj profil dotykajucich sa hran udernika a jeho zachytu je robeny tak, ze je miziva sanca ze zachyt pusti udernik bez stlacenia spuste. Tazko sa to takto vysvetluje, treba vidiet. :)
eager_blackwell

Príspevok od používateľa eager_blackwell »

Ano mam Acko,naboj v komore nenosim preferujem izraelsky sposob tasenia aj ked viem ze moze byt v niektorich situlaciach nevyhodou.Ako sa da odstranit zasobnikova poistka?Je niekde na internete alebo v dostpnej literature popisany postup alebo treba za zbrojarom? (vadi mi hlavne na strelnici ked sa odomna ocakava ze po dostrielani vyberem zasobnik a dam ranu istoty)Ake pouzivate mazivo?Staci stary dobry konkor alebo sa mam radsej porozhliadnut po niecom modernejsom?
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Navod je tu:
http://www.burwellgunsmithing.com/M&P2.htm
Je to samozrejme na vlastne riziko!

Na cistenie mam sprej Brunox, na mazanie olej Beretta, zatial v pohode.
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"