Ruger MKIII vs Ruger 22/45 na dlhsie vzdialenosti

vigorous_williamson

Ruger MKIII vs Ruger 22/45 na dlhsie vzdialenosti

Príspevok od používateľa vigorous_williamson »

Zdravim
Som tu novy, a chcel by som poradit pri vybere malorazkovej pistole. Prezrel som si suvisiace temy, no nenasiel som nikde ze by sa riesilo porovnanie viacerych modelov malorazkovych pistoli od rugru a to MKIII a 22/45.
Rozhodujem sa medzi tymito dvoma modelmi, a chcel by som vediet, najlepsie od majitelov, ze ake su medzi nimi rozdiely a ktora je lepsia na presnu strelbu na dlhsie vzdialenosti, volna ruka a aj opora.
Jedna sa totiz menej bezne pistole a v okoli nemam ziaden obchod, kde by ich bolo mozne skusit v ruke.

Zaroven by som mal aj prosbu, ci by nejaka dobra dusa ktora vlastni nejaky z horeuvedenych modelov, nebola ochotna dat zbrat len vyskusat na podrzanie (okolie NZ, NR alebo BA), bez nutnosti strelby. Ide mi hlavne o grip a vahu, kedze 22/45 ma grip v style 1911 a MKIII v style nemeckej parabely. Mala pozornost na revans zarucena.

Budem velmi vdacny za radu, pretoze pistol musim u mojho lokalneho predajcu zavazne objednat, a chcem si byt isty ze bude sediet.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Ahoj, pokial sa ti neozve niekto z blizsia - co si pamatam v Brne (strelnica Trigger Service) maju MK III Hunter na poziciavanie. Vyberaj dokladne, malorazka od Rugera je zbran na dozivotie. Ci to lepsie vyhovuje co sa tyka uchopu, musis zistit sam.
Ja osobne by som isiel do MKIIIky - robia sa modely s dlhsou hlavnou (6 7/8" oproti 22/45kovym max 5 1/2"). MKIIIka ma inak aj kovovy ram pod rukovatou - na rozdiel od plastu u 22/45ky. Ak mozes vybrat medzi Target a Hunter, ber Target - u Hunter-a pokial nechces pouzivat optiku budes zrejme menit cielnik (je tam lovecke Vcko). MKIII Target s dlhou hlavnou zvykol kedysi byt predavany rovno s anatomickou rukovatou. Inak tuningove casti vratane ruciek sa zohnat daju, takze by nemal byt problem doladit to podla tvojho vkusu.
Mal som KMKIII 678H zhruba rok, potom som ho v slabej chvili pustil do sveta - zrejme ho ale kupim znovu. Je to krasna, presna a spolahliva zbran - a lestenie nerezu na takejto veci teda mne rozhodne nevadi :D. Akurat si vopred kup male gumove kladivo a vhodnu drevenu tycku - zide sa ti pri rozborke :twisted:.
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"