GP100 Match Champion

M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

GP100 Match Champion

Príspevok od používateľa M M »

http://www.ruger.com/products/gp100Matc ... odels.html

Mate ho uz niekto ? Ak ano, ocenil by som osobne skusenosti. Zaregistroval som ho na Slovensku na strankach par predajcov, tak ma zaujima ze ci tam je aj realne. V 'zemich Ceskych' ho este ani importer neuvadza :(.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

*Bump*

Fakt nikto nema osobne skusenosti ? Momentalne doviezli do CR par kusov a rozhodujem sa ci na tom vykrvacat koncorocne fondy alebo vrazit do niecoho ineho.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

osobne som ho v ruke nemal takze iba info z webu - bola by to ok zbran keby ju pomenovali inak a netvarili sa ze sa s nou da ist rovno sutazit - to ale potom nevidim rozdiel oproti mojej klasickej gp100. radsej som dal prednost S&W 625 v uprave z performance center.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

No, rozdiel su napr. mieridla ku ktorym sa beznym sposobom nedostanes (pominuc modely od Talo ktore som najblizsie k nam zaregistroval v Nemecku). Mechanizmus ma byt vyladeny / vylesteny uz od vyroby. Za tych nejakych 185 EUR rozdielu (prepocitavane z CZK) by mi to stalo. A ano, verim ze S&W performance center je niekde inde - ale aj cenovo :twisted:. Holt ma asi vylet k predajcovi na porovnanie s mojou GP100kou neminie.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

Co je na tych mieridlach specialne? To ze su v rybine akurat stazi ich vymenu. Ja mam na gp100 tusim wolf fiber musku aj cielnik a neda sa na to stazovat - v originale to bolo skor na mierenku teraz sa s tym da strielat aj akcnejsie. inak ani ten s&w ani ruger nebude s original pruzinou nikdy strielat tak aby robil radost kedze su prilis tvrde. So zmenenymi mieridlami a pruzinami wolff je to gp100 uplne ina zbran - pohodove double action strielanie a bodova spust v s/a s velmi prijemnym odporom.

inak ak sa smiem spytat co s tym chces strielat? na mierenku je to kratke, na akcnu strelbu totalne nevhodny kaliber bez pouzitia klipov. ani s jetloadermi safariland sa nedokazem priblizit rychlosti prebitia full moon klipov.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Tuning pruzin u GPcka samozrejme bolo to bolo prve co som riesil. Dtto zacistenie mechanizmu. A najrozumnejsia odpoved asi je ze sa mi tie mieridla a zbran celkovo pacia. Toto nie je to myslene na ziadne lovenie desiatok - staci mi mojich +-90 co dam s terajsim. GPcko co mam ma len o cosi slabsi mainspring - nechcem ho viacej "tunit" (ok, ked sa k tomu dostanem bude mat tritiovu musku). Je to zbran ktoru strielam najviac a pokial chladnejsie pocasie dovoli aj nosim.

Chcem s tym strielat (v Cechach) LOS, pripadne ked bude trochu viacej casu zacat IPSC a uvidi sa. Rozmyslal som ze zoberiem este jeden kus 141ky a na ten drbnem ine mieridla, pohrabem sa v mechanizme na doraz (mozem prebijat s makkymi zapalkami), zrazim hrany na valci / komorach ... tohoto vsetkeho by som bol usetreny + half lug hlaven cize o cosi lahsia vec ... preco nie. Za ten rozdiel v cene mi to nepride az tak vela. Protikandidat je SW 625ka - par krat som z nej strielal ale u mna je primarna domaca raz .357 / .38. Na bednu ambicie nemam a ze budem so speedloadermi o cosi pomalsi ... na to se** pes. Za rok za dva sa uvidi kolko bude casu a ako to pojde. Toz tak.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

IPSC ide od noveho roku menit pravidla kedy revolvery strielajuce minor budu moct mat 8 komor - takze vhodnejsi by bol 8 ranovy s&w alebo taurus - takisto aj na los kde nie je obmedzenie kapacity.

podla cien na strankach je 625 jm o 10 eur drahsia ako match champion (v ba by mali byt aj skladom) - akurat ze je to 45ka s klipmi ktora ta nebude na sutazi brzdit - s akokolvek dobrym quickloaderom budes pomaly oproti kratkym hrubym nabojom ktore staci hodit zvrchu na valec a zapadnu do komor same. takisto pri vyhadzovani ich spolahlivo vytiahne na prvy krat lebo vytahovac je dlhsi ako nabojnica 45ky - pri 357 magnum som uz neraz nadavajuc vytahoval nabojnice ked 2 zo 6tich nevypadli same. este otazka na okraj - kde chces pri ipsc mat rychlonabijace? na rozdiel od los ich nemozes mat popchate po vreckach.

obavam sa ze ruger na match champione dal match iba do nazvu - je to sice super revolver ale bez prerazovania a vyfrezovania valca na pouzitie klipov je na zavody mierne nevhodny.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Vdaka za nazor, tohoto vsetkeho som si vedomy ... to rozhodnutie bude nakoniec asi fakt ze ho zoberiem do ruky a uvidim. V Cechach su aktualne obe veci tiez skladom. Z mojho pohladu ma handicap clipy vs. speedloadre najblizsi rok dva trapit nebude. Neberiem to ako sutazny special (asi trochu overkill na max 10 pretekov do roka) - ale ako revolver ktory ma oproti standardu veci co mi vyhovuju. Na tie sranda preteky v okoli na ktore mam cas a obcasny vylet niekam na IPSC stacit bude az-az.

BTW: Je dost mozne ze po odskusani sa rozhodnem ho preradit na nosenie (len prehodim rucku) a budem sa dalej bavit s upravami toho kusu co teraz mam, alebo ten poslem do sveta a budem riesit nieco ine.

@Speedloadre - vsak mas aj opasky s puzdrami na speedloadre, nielen na clipy.
@8 ran - nooo ... jasne, SW M&P R8cka by ma rozhodne neurazila ... ale to ma cas :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"