Ruger Mk.III kal. 22LR

Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

konecne mozem povedat, ze viem pomerne rychlo a dobre zlozit Ruger MK III :-)

kuzlo je v natacani a vlozeni zasobnika ...
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Chcel by som sa Vás opýtať na radu ohladne kolimatora.
Chcem vyskúšať streľbu s kolimatorom z môjho Mark 3, k zbrani je lišta na uchytenie len neviem, či je to univerzálny rozmer a hlavne podľa čoho vybrať správny typ, nakoľko som to u nikoho nevidel a je to pre mňa niečo cudzie a nové.
Viete mi odporučiť nejaký konkrétny model kolimatoru, či a v čom sú hlavné roziely a na čo si dať pozor.

Dík
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Lista je standardizovany RAIL.
Zbran je to presna a budes strielat primarne do 30m, takze potrebujes daco s bodkou nie vacsou ako 2MOA (3cm/50m).
Je to pistol, takze ziadnu velku a tazku opachu, osobne to vidim na micro aimpoint, ale stacil by ti i klon, lebo original by ta vysiel na skoro dvojnasobok zbrane.
Alebo pistolovu optiku s nizkou montazou, len zorne pole tam je velmi uzke, treba vyskusat ;-)
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Rasťo ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, presne toto som potreboval počuť, všimol som si, že sa predávajú kolimátory aj za 600 Eur + ale aj za 30 Eur.
Zaujíma ma skôr streľba na väčšie vzdialenosti, keďže sme naposledy len tak čisto for fun ostrelovali panvice a plechovky aj na 60 m a zapáčilo sa mi to.
Cez pevné mieridlá čuduj sa svete s rozptylom do cca 50 cm čo bolo slušné ale predsalen s nejakým kolimátorom s "mini" bodkou by to mohlo byť komfortnejšie.
Vieš mi aj poradiť nejaký konkrétny klon v slušnej kvalite za rozumnú cenu?

edit:
Ak som dobre pochopil tak červená bodka 3,5 MOA prekryje plochu 10cm pri 100 metroch
Teda 1MOA potom 2.65938 centimetres/91.44 meters
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Tych 2.6cm je idealny stav a nikdy sa s nim pri kolimatoroch v praxi nestretnes.
Zohnat kolimators 1MOA bodkou za rozumny peniaz je dost problematicke.
Viac v PM.
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Nakoniec som to vyriešil "pištoľohľadom" Weaver Classic Pistol Scope 2x 28mm Dual-X Reticle Silver avšak pri uchytení na lištu ktorú som mal pri zbrani v balení mi montáže celkom neuchopia lištu, akoby chýbalo šírke lišty milimetrík. (Je možná príčina montáže pre weaver a lišta picattiny?)

Montáže sú tieto


http://www.midwayuk.com/epages/Midway_U ... 14141B02E1

viete mi poradiť či a kde sa dá u nás kúpiť vhodná weaver či picattiny lišta pre MK3, resp. či je medzi nimi rozmerový rozdiel?

takýto štýl, najlepšie strieborná
Obrázok
inspiring_williamson

Príspevok od používateľa inspiring_williamson »

Zdravim,
Chcel by som sa opytat ci by sa tu nasiel majitel zbrane ruger mk3 a bol by ochotny mi ju ukazat pripadne zajst na strelnicu a podelit sa o skusenosti Najlepsie okolie PB (TN a ZA kraj)
Hladam vhodnu 22. Na rekreacnu strelbu a toto mi pride vhodny kandidat a zvazujem este ruger sr22.pripadne ak by mal niekto info alebo osobnu skusenost aj o tomto zeleze vopred dakujem.
inspiring_williamson

Príspevok od používateľa inspiring_williamson »

Tak dnes mi pribudla do zbierky ruger 22/45 target :D snad budem spokojny 8)
vigorous_hodgkin

Príspevok od používateľa vigorous_hodgkin »

DanielSVKpb napísal:Tak dnes mi pribudla do zbierky ruger 22/45 target :D snad budem spokojny 8)

Gratulujem, nech slúži. Ja mám tiež Rugera MkIII Target od roku 2010 vystrielanych niekoľko stoviek nabojov väčšinou Blazery. Úplná spokojnosť len to rozoberanie na čistenie. :D
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

radomir napísal:
DanielSVKpb napísal:Tak dnes mi pribudla do zbierky ruger 22/45 target :D snad budem spokojny 8)

Gratulujem, nech slúži. Ja mám tiež Rugera MkIII Target od roku 2010 vystrielanych niekoľko stoviek nabojov väčšinou Blazery. Úplná spokojnosť len to rozoberanie na čistenie. :D
Tá je už dlhšie v inzercii :)
inspiring_williamson

Príspevok od používateľa inspiring_williamson »

jasne,uz je aj predana:-)
mam novu 452 silhouette 22lr.
Strielat cez optiku na vacsie vzdialenosti ma viac bavi:-) Inak zatial som skusal na 105-110m a musim povedat,ze ak si dam zalezat,dokazem sa zmestit do 2-3cm. optika Hawk 6-16x44.
Dost ludi podcenuje 22lr ako aj presnost aj silu napr. aj na tych 100m.
Nazor,ze na 100m neprestreli napr. Blazer ani hrubsiu bundu je pekna hlupost !!
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Mám možnosť kúpiť údajne málo strieľaný Ruger MKIII 512 Target s 5,5 palcovou hlavnou, na čo by som si mal dať pozor?
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Jedine specialne co ma po skusenostiach s MK IIIkou napada je skontrolovat ci nie je poskodena komora od "susenia" (pogoogluj obrazky pod Ruger MK III chamber damage). Inak bezna kontrola - ustie, vyvrt, nejake viditelne poskodenie, funkcia - idealne ak si mozes strelit.

A este - nechaj si ho rozobrat - jednak uvidis ako sa to robi (co je na nezaplatenie :mrgreen:) a jednak v pripade ze bol dotycny nesetrny to bude na vnutornych castiach vidno - sucasne uvidis ci su pri rozborke / zborke zatazene casti nejak olestene - to tiez nieco napovie o intenzite pouzivania. Ale tato malorazka je vec ktoru len tak neustrielas.

Inak je to krasna, presna, blbovzdorna a vsezrava vec ktora by mala ustat XX az XXX tisic ran. Az na tu rozborku - ale na tu sa da tiez zvyknut :).
Samosato
občasný prispievateľ
Príspevky: 19
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa Samosato »

Nevie niekto kde sa dajú zohnať náhradné diely na ruger Mk3 konkrétne sa mi jedná o jednu strunku :roll: Rebound Spring
Na tomto obrázku pod číslom 19

https://www.gunpartscorp.com/gun-manufa ... uger/mkiii
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

ak originalny diel, tak skus www.bwarms.sk oni su dovozca Ruger, ak tunningovy diel, ja som bral z www.brownells.cz
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"