Ruger Mk.III kal. 22LR

Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Ruger Mk.III kal. 22LR

Príspevok od používateľa Panzer »

Na základe názorov vyslovených v tomto topicu som od dnes hrdým majiteľom tohto krásavca:

Obrázok


V skutočnosti je zbraň perfektne dielensky spracovaná, povrchovka je ukážková. Vďaka sklonu rukoväte zhodnom s legendárnym Lugerom P08 je úchop vynikajúci. Zbraň je konštruovaná pre amerického zákazníka, preto má ovládacie prvky na zhodných miestach ako najamerickejšia pištoľ Colt 1911. Nejde však len o ovládacie prvky. Príbuznosť s veľkým vzorom spočíva napr. aj v tom, že zbraň možno zaistiť len ak je kladivko napnuté (cocked).

Ako prvy svojho druhu, teda medzi malokalibrovkami, disponuje Ruger Mk.III indikáciou náboja v nábojovej komore (policajtom).

V najbližších dňoch beriem svojho nového miláčika na strelnicu a potom sa s vami podelím o pocity pri streľbe. Kúpil som šesť rôznych druhov munície tak uvidím, či je pravda to čo sa o Rugerových pištoliach tvrdí - že zožerú všetko. :D
Naposledy upravil/-a Panzer v 14 Aug 2009, 10:10, upravené celkom 2 krát.
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

Tak gratulujem k novemu prirastku :wink:
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Tiež blahoželám k novej hračke,nech ti dlho a spoľahlivo slúži... :wink:
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Panzer, je to paradicka, tesim sa s tebou
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Ďakujem za gratulácie 8) .

Dnes som zabehol na polhodinku na strelnicu a ako som sľúbil, vyskúšal som .22LR od šiestich rôznych výrobcov.

Obrázok


Výsledok - po odstrieľaní cca 120 nábojov ani jedna zádržka! Náboje som vyberal priamo z krabičiek a ládoval do zásobníka. Teda žiadne predchádzajúce olejovanie či premasťovanie. Skúšal som mierenku jednou rukou, streľbu obojruč jednotlivými ranami i rýchlopaľbu. Radosť strieľať! Keby som mal viac času, určite vystrieľam všetkých tristo nábojov, čo som mal so sebou.

Najlepší pocit som mal pri streľbe mexickými Aquillami (1,20 Sk), v tesnom závese za nimi šli Federaly (2,-Sk) a American eagle (1,20 Sk). Ale príjemne sa strieľalo aj s nábojmi ostatných výrobcov. K presnosti jednotlivých druhov sa nedokážem zodpovedne vyjadriť. A to jednak pre moje strelecké (ne) schopnosti pri mierenke a jednak preto, lebo som sa zameral prednostne na overenie spoľahlivosti zbrane a jej prieberčivosti.

Záver - myslím, že kúpa Rugeru bola veľmi dobrá voľba. Utvrdil ma v tom aj správca strelnice (Smart-KE), keď na moju otázku, kde je ich Ruger Mk.II. ktorý požičiavajú strelcom odvetil, že je v oprave. Po pätnástich rokoch používania sa mu totiž poškodil úderník. Predstavil som si, koľko výstrelov z neho muselo za ten čas padnúť, a akú všelijakú muníciu musel vystrieľať. A odniesol si to poškodený úderník :D.
inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

Panzer - strelivo si nakupoval hore u Novakovskeho? Federali a Eagle som v meste este ani nevidel a rad by som ich odskusal kedze Blazerky musim mazat :cry:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

to Niemand

Áno, bral som ich od Novakovského. Federal Classic stoja 2,-Sk/ks, Eagle 1,20 Sk/ks. Obidve sú High Velocity.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Dnes som bol konfrontovaný zrejme s jedinou nectnosťou Rugeru Mk.III. :? Veľmi nerád sa totiž necháva rozoberať a ešte menej skladať :D .

Môj prvý pokus o rozobratie skončil zablokovaným záverom a polhodinovou prácou puškára :oops: . Návod k zbrani je totiž len po americky a sú pri ňom len asi štyri kresby, z ktorých som teda vôbec nebol múdrejší. Len pre ilustráciu - rozborka je popísaná na jednu stranu (A5) avšak popis zloženia zbrane už na tri strany(!). Takéto množstvo textu v kombinácii s množstvom odborných výrazov a mojimi stredoškolskými znalosťami angličtiny mi pomohlo rovnako, ako by to bolo napísané v jazyku hindu.

Keď sa mi pri ďalšom pokuse o rozborku podarilo zbraň zablokovať ešte raz :evil: tak som sa už normálne nasr...dil! Ešte že existuje internet! Do Googlu som zadal Ruger Mk.III disassembly a vypadlo mi také hafo odkazov, že som hneď pochopil, že nie ja som ľavý, ale u Rugerov to trocha prekombinovali. Našťastie som v tej záplave nárekov nešťastných amíkov nad nemožnosťou poskladania zbrane našiel aj stránku, vďaka ktorej je teraz zborka a rozborka pre mňa záležitosťou pár minút.

Pre podobne postihnutých alebo len pre zvedavcov odkaz:
http://www.guntalk-online.com/fsprocedures.htm

A aj tento je celkom dobrý:
http://www.ruger.com/Firearms/N-RugerTV.html#
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Nazdar Panzer.Som na par dni doma a ako tak pozeram svoje oblubene stranky, zistujem ze mas celkom peknu novu hracku. :wink: Gratulujem k tvojemu novemu prirastku a prajem vela zabavy.
Korben
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa Korben »

Nevideli ste niekto v nejakom kamennom obchode alebo europskom webshope kozenne puzdro na Ruger MKIII? Jedno je na origos rugershope:


ale to by bolo na dlhe lakte snazit sa ho objednat, myslim ze ani neposielaju tovar za more. Velmi sa mi paci kombinacia koza a nerez 8)
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Korben. Kde sa da zohnat Ruger MKIII v prevedeni nerez alebo nikel.Kolko Ta stal a kde by som ho zohnal.Krasna zbran velmi ma zaujala. Dik.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

to strelec122

Skús pozrieť dovozcu www.bwarms.sk. Ja som svojho bral v Košiciach od Novakovského a v katalógu boli aj nerezové prevedenia. Aké si vyberieš, také ti dovezú. Ak si dobre pamätám, tak ceny sú oproti čiernym modelom vyššie o cca 3-5.000,- podľa typu.
Korben
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa Korben »

tak tak, mne z toho vysiel cenovo nekompromisne bwarms, su dovozcovia, staci im napisat, odpovedaju viac menej v ten isty den...cenu teraz tipujem ze sla dole podla kurzu dolara, bude cca 15tis(ale to len tipujem) mna stala tusim 17500? tak nejak. Mozno ju budu mat aj na sklade...
Korben
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa Korben »

panzer: je ten clovek co to vozi(alebo berie od bwarms?) lacnejsi? Aka je doba dodania?
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Pochopil som, podľa toho že niekam telefonoval, aby si overil dostupnosť, že to len zprostredkoval. Zrejme od bwarms.

Dodacia doba bola myslím tri týždne.

Cenu v KE porovnať s cenou bwarms neviem. Našiel som však na webe v tom čase cenník nejakej firmy z Lučenca, ktorá ich tiež ponúkala a boli tam drahšie asi o dvet-tri tisícky, než mi ponúkol Novakovský v KE.
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"