RUGER LCP .380

inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

neosk napísal:tak ok, podelim sa o prve dni :)

postrehy z celeho procesu:
  • 6 ranovy zasobnik za €46 mi urval dekel... Spominam s laskou na casy, ked som za tu cenu kupil dva 15kove do mojho Glocka
  • GECO strelivo 18€/krabica, S&B 15€/krabica (po 50ks) este schrumnem. Ale HORNADY 20ks za 21 evri mi urvalo dekel druhykrat
  • Bez srobovaka rozborku nespravite, Sad story :( - pani/slecna (inak celkom pohladna a sympaticka) policajtka, ktora ma na ORPZ v LC prepichovala pohladom - si ma zavolala nech jej zbran rozoberiem lebo ze potrebuju najst druhe cislo. Stislo mi zadnicu, ze bude problem, kedze srobovak som nemal. Nastastie mi preukaz vydali
  • Ale seriously. Zatial co Glock ma cisla v preukaze zbrane 3, tak Ruger naozaj len jedno. Hladal som kade tade a kamarat co ma LCP mi tiez potvrdil, ze aj on ma ZV kod: "bez cisla" v preukaze. Trochu haluz
  • Originalny plan bol, ze ked si moja krajsia polovicka spravi ZP, tak tuto malickost dostane ako darcek do kabelky. Preslo ma to, ked som zistil, ze ju nevladze obtiahnut a teda hladam nejaky sposob, ako na zaver namontovat nejake ocko, za co by sa to dalo natiahnut.
  • Realne obtiahnut LCPcko som mal problem aj ja, lebo som zaver nevedel uchopit. Pod lucikom je priestor na 1 prst, takze realne nosenie vidim s nabojom v komore. Happy days, kedze poistka tam nieje ziadna a teda bez kydexovej ochrany spuste to nabite nosit moze sposobit celkom problemy.
  • Ukrytelnost je TOP. Fakt, nosim to vo vrecku. Sice vidno obrys zbrane na vrecku, ale mobil zbytok zakryje. Proste parada
Dnes idem na strelnicu oskusat aspon 50 ran, nech to zabehnem a celkom sa tesim :) Snad uz prisiel objednany zasobnik, nech nepaskujem dlhsie ako realne strielam :)
Neosk, to "urval mi dekel" to hovoríš akože ťa ide urvať z vysokej ceny? K strelivu: sú podstatne lepšie možnosti: Fiocchi 95 gr. fmj, Fiocchi Black Mamba 85 gr. fmj tc, PPU 94 gr. fmj. Hornady je samozrejme v poriadku, myslel som Geco a SB.
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa neosk »

ano z ceny mi urvalo dekel - €46 mi za spruzinu, ohnuty kov a 2(+1) plastove kusky pride neskutocne predrazene. Veci takej zlozitosti idu na eBay za 50 centov ...

Fiocchi som nikdy neskusal, bezne nosim GECO a na strelnicu S&B/ZVS/cokolvek lacne
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

neosk napísal:€46 mi za spruzinu, ohnuty kov a 2(+1) plastove kusky pride neskutocne predrazene. Veci takej zlozitosti idu na eBay za 50 centov ...
To sú mi zas kecy :evil:
Aká je to "taká zložitosť", schválne to skús trocha rozviesť. A rovno aj s ebay linkou na kvalitný zásobník za 50 centov. :roll:
Prečo ich potom nerobíš doma z garáži, po 15 EUR ti ich budú trhať z ruky a s výrobnou cenou pod 50ec máš do roka zarobené na jachtu. Alebo jedine, že by nie.

Mne nevadí, že niekoho nasierajú ceny produktov a má pocit, že sú viac alebo menej predražené, to je každého vec.
Ale skúsme si trocha udržať úroveň a odpustiť si hlúpe komentáre ako tieto o zložitosti a cenách na ebay.


Btw. sú tu majitelia značiek a modelov, ktorí by ti za pištoľový zásobník LEN ZA 46 EUR aj ruky bozkávali. A nemusia to byť žiadne prémiové kusy či historické exempláre.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

neosk napísal:ano z ceny mi urvalo dekel - €46 mi za spruzinu, ohnuty kov a 2(+1) plastove kusky pride neskutocne predrazene. Veci takej zlozitosti idu na eBay za 50 centov ...

Fiocchi som nikdy neskusal, bezne nosim GECO a na strelnicu S&B/ZVS/cokolvek lacne
Neosk, práveže používaš predražené a mizerné strelivo. Ber to úprimne, nie ako rýpanie. PPU pri odbere 1000 ks mám za cenu 14 €/krabička, Fiocchi fmj 95 gr. pri odbere 1000 ks 13 €/krabička, Fiocchi Black Mamba od 12.80 - 13.50 €/krabička, taktiež pri odbere min. 1000 ks. PPU patrí jednoznačne z hľadiska kvality a výkonu k najlepšiemu Európskemu strelivu, Fiocchi ho tesne nasleduje. Geco som neskúšal, ale ani nebudem, videl som zahraničné testy a katastrofa...SB je v kalibri .380 Auto po Gecu asi to najhoršie, čo dostaneš v našich predajniach. Ak chceš vedieť prečo, pozri moje testy tu: http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f= ... 13#p255313.

Testy ku Gecu sú napr. tu: https://www.glocktalk.com/threads/g42-3 ... s.1529643/.

Uvedenému zdroju môžeš dôverovať, ak si všimneš, moje výsledky sú podobné, zodpovedajú dlhšej hlavni SS P232 v porovnaní s G42 - pre strelivo Fiocchi 95 gr. fmj som nameral tieto hodnoty (rýchlosť v fps/rozptyl rýchlosti v fps, aby si to mal hneď porovnateľné s uvedeným zdrojom): 895 fps/98 fps,
pre strelivo PPU 94 gr. fmj: 916.4 fps/78.74 fps.

PPU asi mimo Košíc nedostaneš, ale Fiocchi u Lusiena v uvedenej cene na 100 %. Najkvalitnejší je samozrejme Hornady, len to je drahé jak hovado, trénovať sa dá len občasne...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

yarco napísal: Btw. sú tu majitelia značiek a modelov, ktorí by ti za pištoľový zásobník LEN ZA 46 EUR aj ruky bozkávali. A nemusia to byť žiadne prémiové kusy či historické exempláre.
Beretta 71 je tesne pod 46e :D
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa neosk »

yarco napísal:
neosk napísal:€46 mi za spruzinu, ohnuty kov a 2(+1) plastove kusky pride neskutocne predrazene. Veci takej zlozitosti idu na eBay za 50 centov ...
To sú mi zas kecy :evil:
Aká je to "taká zložitosť", schválne to skús trocha rozviesť. A rovno aj s ebay linkou na kvalitný zásobník za 50 centov. :roll:
Prečo ich potom nerobíš doma z garáži, po 15 EUR ti ich budú trhať z ruky a s výrobnou cenou pod 50ec máš do roka zarobené na jachtu. Alebo jedine, že by nie.

Mne nevadí, že niekoho nasierajú ceny produktov a má pocit, že sú viac alebo menej predražené, to je každého vec.
Ale skúsme si trocha udržať úroveň a odpustiť si hlúpe komentáre ako tieto o zložitosti a cenách na ebay.


Btw. sú tu majitelia značiek a modelov, ktorí by ti za pištoľový zásobník LEN ZA 46 EUR aj ruky bozkávali. A nemusia to byť žiadne prémiové kusy či historické exempláre.
Tiez je teda vhodne odpustit si hlupe komentare o robeni veci v garazi a zarabat tym na jachtu ;) Neuspelo by to asi totiz kvoli dopytu... BTW aftermarketove ruger lcp zasobniky naozaj po $15 idu, avsak nie v nasej super bezpecnej EU.

A preco su tu aj ludia ktori by za zasobnik za 46e ruky bozkavali? Lebo tie zasobniky maju na sebe pekne vytlacene logo ich vyrobcu, co je pre niektorych ludi pridana hodnota a aftermarketove sa tu nejak nedaju zohnat... Keby som vsak mal moznost, tak si kupim ten za $15, lebo to logo mi az tak zily netrha ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"