RUGER LCP .380

inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Miro_LM napísal:tak tak presne tak.. :) kedze tato zbran je na pudovu strelbu kvoli tim "tritiovim svetlovodnim mucham" tak ma to zaujima ze ak sa nahodou netrafis co by sa nemalo stat samozrejme tak co to moze sposobit..


Nikto nema chut napisat co a ako k tejto zbrani? :( tento rok by som ju chcel kupit..
Prave na strelbu "ukazanim" teda pre niekoho "pudova" strelba musis mat toho velmi vela nastrielaneho a aj nasuseneho. Myslim, ze radsej siahni po G42, ta sa zda byt viac stavana na zataz, nez na polihovanie v kabelke.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Abakan: to je úplne iná veľkosť tá Glock 42 Vo veľkosti LCP sa vyrábajú aj iné zbrane v 9 Browning, ale je pravda, že všetky sú asi drahšie.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Unika mi pointa.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pointa je myslím tá, že hľadá skôr zbraň veľkosti LCP než G42 :wink:

Ale súhlasím s tým, že nosiť zbraň a zo strachu že sa rozpadne s ňou trénovať a strieľať málo až vôbec, to je také ako sa u nás hovorí "polovičaté" riešenie ... :?
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Z malych pistoli v razi .380 co som vyskusal, Ruger LCP, Diamondback 380, Kevin, Taurus 738 mi Taurus najlepsie vyhovuje. Uchop,spust,velkost... Glock 42 som mal len v ruke, bez strielania, ale nesadol mi do ruky tak ako Taurus.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

Som zvedavy, kedy sa to dostane na SVK. Mam v plane bud lcp custom, alebo tuto gen.2 ale na Slovensko podla mojich info z Ruger-u nedoslo nic uz viac ako pol roka :-/
Používateľov profilový obrázok
Kyblik
prispievateľ
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kyblik »

Veruže neprišlo nič dobre dlho. Ešte v júni som písal do BW Arms ohľadom Ruger KGP 161 a že ho majú vo Francúzsku na colnici už 3 mesiace. Tak som im písal minulý týždeň a ešte, že sú stále vo Francúzsku a nikto z ich firmy si netrúfa odhadnúť dokedy. No a samozrejme firma Ruger inú zásielku nepošle pokiaľ sa nevybaví tamtá zásielka. Ako u debilov...
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Uz asi 6 mesiacov su na tej colnici vraj nemaju v poriadku papiere. Zaujimal som sa o to, ked som.zvazoval Ruger LC9 a Glock 43
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa neosk »

Zdarec, su nejake novinky ohladom tej dodavky LCP mk 2? Zacal som poskulovat po tejto malickosti a neviem ci zoberem stare LCPcko, alebo si pockam na mk 2.
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa neosk »

tak nic, uz je doma :)
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Akoze nic? :)
Pis Tvoje postrehy.
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa neosk »

tak ok, podelim sa o prve dni :)

postrehy z celeho procesu:
  • 6 ranovy zasobnik za €46 mi urval dekel... Spominam s laskou na casy, ked som za tu cenu kupil dva 15kove do mojho Glocka
  • GECO strelivo 18€/krabica, S&B 15€/krabica (po 50ks) este schrumnem. Ale HORNADY 20ks za 21 evri mi urvalo dekel druhykrat
  • Bez srobovaka rozborku nespravite, Sad story :( - pani/slecna (inak celkom pohladna a sympaticka) policajtka, ktora ma na ORPZ v LC prepichovala pohladom - si ma zavolala nech jej zbran rozoberiem lebo ze potrebuju najst druhe cislo. Stislo mi zadnicu, ze bude problem, kedze srobovak som nemal. Nastastie mi preukaz vydali
  • Ale seriously. Zatial co Glock ma cisla v preukaze zbrane 3, tak Ruger naozaj len jedno. Hladal som kade tade a kamarat co ma LCP mi tiez potvrdil, ze aj on ma ZV kod: "bez cisla" v preukaze. Trochu haluz
  • Originalny plan bol, ze ked si moja krajsia polovicka spravi ZP, tak tuto malickost dostane ako darcek do kabelky. Preslo ma to, ked som zistil, ze ju nevladze obtiahnut a teda hladam nejaky sposob, ako na zaver namontovat nejake ocko, za co by sa to dalo natiahnut.
  • Realne obtiahnut LCPcko som mal problem aj ja, lebo som zaver nevedel uchopit. Pod lucikom je priestor na 1 prst, takze realne nosenie vidim s nabojom v komore. Happy days, kedze poistka tam nieje ziadna a teda bez kydexovej ochrany spuste to nabite nosit moze sposobit celkom problemy.
  • Ukrytelnost je TOP. Fakt, nosim to vo vrecku. Sice vidno obrys zbrane na vrecku, ale mobil zbytok zakryje. Proste parada
Dnes idem na strelnicu oskusat aspon 50 ran, nech to zabehnem a celkom sa tesim :) Snad uz prisiel objednany zasobnik, nech nepaskujem dlhsie ako realne strielam :)
Naposledy upravil/-a neosk v 10 Júl 2017, 23:24, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa neosk »

Mno strelil som si 50 ran, viac sa mi nechcelo bo paskovat po 6 ran mi prislo zdlhave.

Strelivo S&B, ani jeden fail na odpal/vyhazov/cyklus, avsak z nejakeho dovodu mi dvakrat vyrazilo von poistku zaveru na cca 3mm a mohol som ju vybrat rukou. Co sice riesi problem so srobovakom, ale asi nie bezpecnost :))

Zbran kope kusok viac ako som zvyknuty (co som kus aj cakal), ale skusil som si aj taky panicky shootout a na tych 5m slo vsetko do siluety. Na cielenie si neviem zvyknut, nevedel som si najst uchop, prstenik silnej ruky mi tlacila patka zasobniku a na mieridla skusim asi namalovat nieco fosforeskujuce lebo za toho pana som si to nevedel zrovnat.

All in all minto pride ako sikovna hracka na nosenie pre panicku situaciu. Isto lepsie ako G19 :)
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

No vidis. Ako pekne si sa rozpisal. :-)
Teraz to viem lepsie porovnat s LC9s.
Osobne sa mi viac paci dizajn povodnej verzie LCP, ale to je cisto subjektivna vec. Zelam vela dobrych zasahov a nech Ti sluzi k spokojnosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"