Springfield 1911

Používateľov profilový obrázok
Kotuc
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 18 years 11 months

Springfield 1911

Príspevok od používateľa Kotuc »

Chcel by som sa opýtať na pár otázok.
1. Kde sa dajú tieto krásavice kúpiť teda k to je dodávateľ ak niekto viete, a
2. Aké máte s nimi skúsenosti a porovnanie s inými 1911 v tej cenovej karegórii.
Dík
inspiring_varahamihira

Príspevok od používateľa inspiring_varahamihira »

no, ja mam tohto fesaka http://www.springfield-armory.com/armory.php?version=10 dovoz z usa. kvalita spracovania a strelby je super, trosku tvrdsia poistka, ale to sa vybeha. dovaza ich jeden chlap z Popradu, o predajni neviem. Pazbicky mam Aluma grips ultra tenke odlahcene hlinikove. Neviem sem zavesit fotku, tak ak mi niekto poradi, mozte ho aj vidiet.
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

Ja som tiež zhruba pred rokom uvažoval nad Springfield 1911 ale nedopátral som sa k niekomu kto by ich na Slovensku predával. Ale u susedov v CR nie je problém:
http://www.proarms.cz/ceniky/Zbrane/Spr ... MO2009.pdf
inspiring_varahamihira

Príspevok od používateľa inspiring_varahamihira »

Na Slovensko ich vozi p. Pjatak (atlantiscar(at)yahoo.com). Myslim, ze po dohode vie doviezt hocico. Je to sukromna osoba s americkym obcianstvom aj slovenskym obcianstvom a potrebnymi dokladmi, vybavi aj kusove overenie aj prihlasenie v SR.
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

A s cenou je to ako, vychádza to lepšie ako s CZ :?:
inspiring_varahamihira

Príspevok od používateľa inspiring_varahamihira »

Loaded neviem, GI cca 850€ a Milspec 1090€, nie je to az take strasne.
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

Tak to sú celkom slušné rozdiely oproti cenníku Proarms :evil: (a to je koruna teraz dosť silná). Pri tom Milspec je to viac ako 200 E.
Ked rátam plus náklady na dopravu do CR cca. 100 E + poplatky ( :?: ). Nevie síce ské sú poplatky pri kúpe zbrane z CR ale 100 E to nebude.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Dnes som zakúpil nádherného Springfielda 1911 GI MilSpec (Goverment Issue). Fotky a nejaký pokec dám čoskoro, ale majiteľ predo mnou predal pôvodné rukoväte a dal tam toto:

https://www.youtube.com/watch?t=28&v=FeAYje1j-9M

podla mojich merítok to tú zbran hyzdí a začal som zháňať originál rukoväte ktoré určite plánujem vymeniť, ale výborne sa to drží, celkom iný úchop ako bežná 1911 a pre milovníkov svetiel a laserov sa bežná 1911 stane razom dostupná aj pre tieto doplnky. Dosť to aj chráni zbraň ak sa rozhodne niekto 1911 nosiť na osobnú obranu.
Zaujímavý doplnok, ešte som nič také nevidel.
Prílohy
spr3.jpg
spr2.jpg
spr1.jpg
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Mrkni se na Aliexpres. Ja jsem si tam vybral drevene strenky z cerneho dreva a cekam, az dorazi. Cena je 20 dolaru a doprava je zdarma. Jsem zvedavy, jaka bude kvalita.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

dík a čo Klinsky? Písal som maila a bez odpovede. Ako to u nich funguje? E-shop nemajú, tak neviem.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Nevim. Klinsky je dost drahy. Co jsem jen tak letem, svetem pozoroval, tak ceny zacinaji nekde na 1000 kc. Za to mam na Aliexpresu dvoje.
Stranky mají. Tady si muzes vybrat strenky na jakoukoli zbran. Když kliknes primo na strenky, tak ti vyskoci tabulka s cenou.
http://www.klinsky.cz/stranky/102.php
Strenky by to měli byt kvalitni, protože jsou jednoduche, tak by se na nich nemelo dat nic pokazit. Ale uz jsem cetl par negativnich vlaken, kdy byl problem, ze strenky nepasovaly a musely se dobrusovat atd. Ale to bylo na jiné pistole, nez je 1911.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

toto tam bolo asi originál na novej zbrani:
http://store.springfield-armory.com/Sho ... 53p121.htm

neviem to skontrolovať lebo sa už nevyrába a nieje v ponuke.

To je jeden z prvkov ktorý na tú zbraň nepasuje (čoby replika vojenskej 1911-tky) Bežne mali zbrane vyrábané cez 2. sv.vojnu jednoduché len zdrsnené rúčky, častokrát aj bez double diamonds. To U.S. som na origináloch nezachytil. Maximálne len tie double diamonds.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Pokud tam chces to logo US, tak jedine zakazkova vyroba, nebo to udelat sam doma. Videl jsem uz hodne samodomo strenek a ten double diamonds vypadal skvele. Znam člověka na slovensku. Jmenuje se Maroš špalek a ten rucne vyrezava do dreva. Puskove pazby s ruznymi motivy. Zkratka, co chces, to tam umi vyřezat. Rucne!!! Bohuzel, nemam na neho kontakt, ale je to kapacita. Ten by ty strenky, co ty chces udelal s jednou rukou v pr.deli, priborovym nozem :D . Je to polovnik, tak by se tu mohl na foru pohybovat, nebo by ho mohl někdo znat a dat ti na neho kontakt. Vim jen, ze pochazi z Trencina a zije při Dunajske Strede.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Po výmene rukovätí. Objednal som nakoniec od Klinského. Je to síce 40 EUR plus poštovné ale sú kvalitné.
Prílohy
DSC_0003.JPG
DSC_0002.JPG
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

No hned to vypada lip. Ten plastovy nesmysl bych na 1911ce nesnesl.
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"