Ruger SR1911

Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Mame vlastneho, to bol ten odlozeny v trezore, co som posledne pisal :-)
ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa ivo_PN »

http://www.ruger.com/products/sr1911/models.html

Ruger SR 1911 CMD. Neviem kedy ho predstavili na trhu v USA ale je krasny.
magical_shannon

Príspevok od používateľa magical_shannon »

Zdravím, neviete či tento Ruger SR1911 je niekde momentálne v predaji? Čo som pozeral na nete BW alebo Deas, tak je momentálne nedostupný.
Za každé info ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Vcera sme boli s kamosom zas prevetrat hlavne a tesne pred koncom sa mu z Rugra pocas strelby odlomila muska (normalne odfrnkla polovicka z nej niekam do priestoru). Zbran nebola nikdy padnuta na zem, nosena v puzdre v streleckej taske... tento tyzden to pojdeme reklamovat do TaT-ky, som zvedavy, ako dlho bude trvat,kym mu ju vymenia za novu...
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Musky su na 1911 a 2011 spotrebka. Hlavne ked su od Dawsona. Ja mam tusim uz stvrtu za dva roky. :wink:
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

mam povodnu muchu na STI cca 6 rokov (cca 6000 ran)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

marek , videl si ako dopadla mucha na (kedysi mojom) STI Spartan 8)
je to aj o majitelovi , staci nevhodne puzdro a mucha ide do kytek

mimochodom , pytal som sa v TaT , dalsie SR1911 cakaju do 2mesiacov , otazka je ako velmi sa Ruger riadi ocakavanim TaT :D
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

no jo, ale ta mucha odpadla vdaka absolutnemu technickemu antitalentu majitela :D pamatam si ako dokazal do G26 narvat vratnu pruzinu opacne :D
eager_poincare

Príspevok od používateľa eager_poincare »

Včera som bol strielať z Rugra 1911, kúpený vo februári 2014 vystrelených 150 rán, nenosený používaný len na strelnici nosený na strelnicu vo vnútornom púzdre Falco a to vložené do originál púzdra na zbran Ruger, nosené v streleckej brašne. Skúšali sme strely cez chrono a asi po 20 výstrele zrazu bez mušky, odletela do trávy a bolo po nej. Inak krásna a presná zbraň, skúšali sme to aj bez mušky šlo to horšie ale šlo.
Ak máte skúsenosť z reklamáciou alebo vie niekto vyrobiť dokonalejšiu mušku budem rád ak sa ozve.

limo222 napísal:Vcera sme boli s kamosom zas prevetrat hlavne a tesne pred koncom sa mu z Rugra pocas strelby odlomila muska (normalne odfrnkla polovicka z nej niekam do priestoru). Zbran nebola nikdy padnuta na zem, nosena v puzdre v streleckej taske... tento tyzden to pojdeme reklamovat do TaT-ky, som zvedavy, ako dlho bude trvat,kym mu ju vymenia za novu...
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Keďže strieľam hlavne z revolverov a s pištoľami mam male skusenosti, rád by som sa opýtal skúsenejších pištoľníkov ako a koľko tohto nového krásavca mazať?
Martin.
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Martin. »

Na tvojejrúre máš asi milión videí ako mazať 1911. https://www.youtube.com/watch?v=8wPPUXU3Lhc
eloquent_ptolemy

Príspevok od používateľa eloquent_ptolemy »

Tak mušku mi zreklamovali, dal som si vyrobiť ešte jednu u puškára, ked spotrebák, tak spotrebák, na reklamáciu som čakal asi 3 mesiace, ak by ich mali kúpil by som si aspoň pár kusov do rezervy. Najprv sa tvárili, že je to moja chyba, a že mi musel Ruger padnúť, ale tak ako som už hore písal pod priateľkiným nikom, tak som si ho kúpil len tak na maznanie a a staral som sa o neho ako o oko v hlave. Ale potom ju objednali, za čo ďakujem. Čítal som aj na iných fórach, že muška odpadáva, nie vypydáva, ale normálne sa odlomí tá plutva, niekde na You tube to dokonca je aj v priamom prenose. Ale koniec dobrý, všetko dobré.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Pozdravujem. Majitelia Ruger 1911 mohli by ste premerať náboj pred nabitím a dva-tri krát ho zasunúť do hlavne a ručne vytiahnut a zakaždým ho premerať?
Bratia Česi na svojom fóre riešia skracovanie nábojníc, údajne to zalisuje strelu do nábojnice.Jednému čo tam dal fotky to tlačí gulu do hilzne až hrúza. A sú z toho dosť naserinkaný, že pištol za 20 tisíc.....
Prečo sa pýtam. Mám u obchodníka objednávku na Rudera 1911 a ak to ten Ruger fakt robí tak to zruším.
Prebíjam náboje a trochu tuším čo znamená ak gulu zalisujem na 27,5 alebo 28,5 mm (bavíme sa o 9 Luger)

Ak to tá zbraň robí (mrknite si vlákno na Strelectvi.cz) tak každý náboj musí mať iné tlaky, inú rýchlosť atď atď čo musí mať dopady aj na presnosť jednotlivých výstrelov

Ozaj a čo hovoria slovenskí majitelia tejto 1911 ma jej presnosť?

vlákno a foto tu: http://www.strelectvi.cz/forum/ruger-sr ... 9-140.html

.............a pozerám že nieje sám čo má takýto problém

Ďakujem
Prílohy
DSC_0198.jpg
DSC_0198.jpg (44.64 KiB) 6353 zobrazení
Martin.
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Martin. »

Takže, nedalo mi to a hneď som to vyskúšal a premeral.
skúšal som to na 7 ranovom dodávanom zásobníku skúsil som to s S&B FMJ najprv plne naládovaný zásobník, potom 1náboj v zásobníku. Posunutie strely pri 3 (1 náboj, alebo plný zásobník) obtiahnutiach bolo vzhľadom na to že som to meral šublerou nulové, možno nejaká tá stovka tam bola, ale klasickou šublerou také niečo zmerám ťažko. Pri nábojoch MFS mi strelu posunulo pri 1 nabití o 0.04 a pri následnom 2 a 3 sa strela už nezasúvala (1 náboj, alebo plný zásobník) Takže všetko je v poriadku :). A presnosť no ak by som bol lepší strelec možno by som sa vedeľ vyjadriť, ale zatiaľ tá zbraň vysoko prevyšuje moje schopnosti.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Martin. :

Dík, ale je to zaujímavé nie? A ten problém majú viacerí čo o tom píšu. Mne sa zdá že je to zásobníkom. Všimni si jak sú tam divne naskladané, špičkami by mali ísť hore a "kukať" do hlavne a na tých fotkách sú nejako divne dolu. Oni to tam tak aj nejako riešia, len jeden to skomplikoval nejakou vysokou rampou čo vedie náboj do hlavne. Tam to asi (vinou zlého podávania) narazí a vtlačí gulu do nábojnice. Iné ma nenapadá.

Ešte sa Ťa chcem opýtať ak dovolíš. Ako dlho ho máš? Aký je to ročník? A rozhodol by si sa pre Rugera SR 1911 ešte raz keby si stál pred volbou 1911?

Serie sa nám Euro. Už sme skoro na parite. Myslím si že všetky 1911 budú takto o rok stáť o 150-200 Eur viac. Doporučená cena na Rugera SR 1911 v USA je 860 USD čo môže byť cena o rok v Eurách a teraz ho viem zohnať nového za 680 EUR, preto ma to trhá. Preto som prelozil fóra a hladal niečo o tom.
Ako vidíš v mojom profile mám 2 veci od Rugera a mal som aj Ruger 10/22 Take Down. Nikdy som s tými zbraňami nemal problém ani najmenší, ale všetci okolo mňa nadávajú že Ruger je mizerná kvalita a tak. To už neriešim.

Vždy som si chcel a chcem kúpiť 1911 v .45 ACP, ale 1400 EUR na SIGA alebo SW, či iné prémiové značky nemám a Norinko alebo filipíny...no to si radšej strelím do nohy.

Ten Ruger sa mi páči, len ma zneistili či za tie prachy nedostanem shit.

Sú aj odborné názory že je to vyvážený pomer ceny - kvality - úžitkovej hodnoty napríklad tu:
http://www.zbraneliberec.cz/files/2089_ ... r-1911.pdf

Budem fakt vďačný keby si mi Ty(Martin.), alebo iní majitelia poradili či to je dobrá kúpa a či do toho ísť

Ďakujem Vám


Tak ti nevím Karle.....
Naposledy upravil/-a scandium v 16 Mar 2015, 17:44, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"