Tanfoglio Witness 1911

ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 12 years 10 months

Tanfoglio Witness 1911

Príspevok od používateľa ivo_PN »

Zdravím všetkých milovníkov 1911-tiek.
Pri bádaní na internete som našiel veľmi peknú 1911 od tanfoglia za veľmi atraktívnu cenu. http://www.1911.sk/sk/predaj/465/witness-1911-classic/
Chcel by som sa spýtať, či túto pištoľ niekto z fóra má alebo o nej niečo vie.
Ako je na tom s kvalitou spracovania, použité materiály... Rozmýšľam že by som do nej išiel... (moja 1st gun) ale neviem o tejto značke, prakticky nič. Isť do toho alebo nie? ďakujem za každú radu.
Naposledy upravil/-a ivo_PN v 04 Jún 2012, 21:55, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Mal som v ruke ich modifikáciu konceptu 75tky a bolo to to najlepšie čo som videl. Prekonalo to aj klony od Jericha a samozrejme aj originálne CZty. O tej 1911 neviem nič, takže tiež sa rád nechám poučiť, tá cena je fakt super.
ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa ivo_PN »

Dôvodom prečo na nete niesu prakticky žiadne recenzie bude asi táto čarovná veta : This model is not available for U.S.A. market. :lol: :lol: :lol:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ja neviem.... za tu cenu mas pomaly STI Spartan aj s mikrometrickym cielnikom a svetlovodnou muchou

nehovoriac o tom , ze ten Spartan mi subjektivne pripada aj trosku krajsi
inspiring_dhawan

Príspevok od používateľa inspiring_dhawan »

niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Tak zase STI Spartan sa robi tusim na Filipinach (Armscor). Cize jak hovoria Americania, Spartan a GP 6 nesu STI. :lol: Tangfoglio je zase zname svojou kvalitou, ktora je porovnatelna s STI, SPS atd. Takze Tangfoglio za tu cenu urcite ano !!! Najprv by som ale zistil, ci ta cena neje preto taka, lebo to robi nejaka "ukrajinska fabrika" a tanfoglio nato hadze len branding. :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ano robi a je to na rame vyrazene, creva dodava STI. Nepoznam nikoho , kto by mal so Spartanom problem (vratane mna). Moj nazor = za tie prachy to bola skvela volba a ak by som chcel 1911ku v budget triede, idem donho znova
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Nehovorim, ze Spartan je zla zbran. Proste STI robi politiku drahych zbrani (na ktorych tak ci tak treba menit creva) a potom cenovo dostupnych. Ked to funguje , to je hlavne. Len som chcel povedat, ze origo Tanfoglio za 660 € je proste dobry kauf. Taktiez, ze firmy STI a Tanfoglio su kvalitativne na jednej urovni.
ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa ivo_PN »

Údajne aj tanfoglio si necháva hlavné časti vyrábať u armscora na filipínach...
Ale to neznamená, že to musí byť nevyhnutne shit... pokiaľ si ľudia z tanfoglia dohliadajú na kvalitu...
Inak na českom fóre som niečo okrajovo o tejto zbrani našiel. Údajne sa vyskytuje problém s podávaním nábojov pri plnom zásobníku a niečo o zlom zlícovaní (bushing/hlaveň) som našiel tiež. Otázka je, či to je problém jedného kusu alebo série alebo celej produkcie...
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Podavanie nabojov je klasicky problem niektorych 1911 a hlavne 2011. No nieje to problem zbrane ako takej, ale problem podavacov. Kedze jeden podavac stoji asi 7 €, nemyslim si, ze je to velmi dramaticka vec. Len sa s tym treba vyhrat.

S tym Armscorom ma to neprekvapuje. Pri tej cene. Podobne ako STI maju asi medzi produktami low cost model. Koniec koncov Tanfoglio robi vysokokvalitne klony CZ 75. 1911 bude asi len vedlajsi produkt.
Naposledy upravil/-a niko v 07 Jún 2012, 16:33, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

typicky problem nestastnej kombinacie zasobnik+tvar strely+tvar nabehu hlavne u 1911-ky.
niektore zasobniky v Spartanovi podavali bez problemov a v Aggerovom longslide ani bohovi, niektore naboje zasa nepodavalo do Spartana a do trojana sli bez problemov atd...
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"