Mainspring pre Colt 1911 a klony

Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Mainspring pre Colt 1911 a klony

Príspevok od používateľa majac »

páni, viete mi niekto zmerať dĺžku a priemer mainspringu na 1911? na mojej STI LS9 úplne zmäkla a neodpaluje. natiahnutie pomôže na jeden zásobník. tak len dúfam, že priemer bude kompaktibilný aby som ju mohol adaptovať. poprosím ak sa bude dať čo najpresnejšie. nájsť na nete sa mi to nepodarilo, čo ale neznamená, že to tam nie je :).

ďakujem
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Mám síce čínsky klon 1911 ale možno ti to pomôže. Dĺžka mainspringu 42mm a priemer cca 6mm (možno 6,2 mm nemám poruke posuvné meradlo). Diera v mainspring housingu je 7mm. Keď ju dám do housingu aj s tým spodným koncom čo istí rozoberací pin trčí o priemer drôtu - cca pol milimetra.

Po koľkých ranách to tak vymäklo? Nosíš Cocked and Locked?
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

ďakujem za rýchlu odpoveď. u mňa má mainspring 6.7mm, otvor v housingu 7.25mm. ale merané posuvkou, takže by to malo sedieť. keď ja nasadím mainspring cap, tak ten je utopený cca milimeter v housingu. kladivo ide na bezpečnostný ozub vlastnou váhou :). takže celé zle. každopádne to vyzerá, že mainspring z veľkého brata pôjde použiť. samozrejme po príslušnom skrátení. lebo dĺžka na mojej je polovičná.
čo sa týka počtu rán, tak som neprekročil 1500. ale nosené a skladované cocked and locked. takže tu by som asi hľadal kameň úrazu. a to už mi na nej začal praskať rám, začalo sa to šíriť vpredu pod hlavňou, pomohlo až vybratie koreňa praskliny fortunkou, potom sa to zastavilo, takže teraz tam mám cca 10mm dlhú prasklinu šírky 1mm :).

každopádne mám na ňu štastie ...
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Main got, ja vám nerozumet... :lol:
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Hmm, pravdepodobne na tej výrobe STI v ARMSCORE niečo bude ked tak praskol rám. :( Škoda takej pištolky, malá kompaktná, dobrá na nosenie.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

tak oni tvrdia, že LSka sú made in Texas... no ale ver im :).

Kapo, a čomu, že to nerozumieš?
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Majac to nemyslis vazne, ze budes spruzinu, co stoji 3,88 € vyrabat sam ! :shock: Tomu vravim hardcore. :lol:

http://www.alliancze.cz/pruzina-bici-st ... g/d-71594/
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

No si predstav... Ako som uz spomínal LS9 nie je kompaktibilna s full size 1911 a teda main spring je potrebné skrátiť na cca polovicu. :). Takže nie, nechystám sa doma natacat strunky len jednu originálnu rozrezem na polovicu. A budem mať dve :). A ješte vydelám...
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Jaaaaj taak. Aha uz rozumiem. :lol:

Ale inak naco ti je presna dlzka. ved ked sa seknes, podlozis podlozkami a este budes amt aj nizsi odpor spuste. :wink:
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

Hehe, nič si z toho nerob. Ja som to tiež musel rozobrať pár krát podľa youtubu, kým som zistil čo a ako. A máš pravdu, dĺžka sa bude určovať až nám mieste :). Chcel som ju vedieť orientačne. Teraz este zohnať niekoho kto ma tu strunku na slovensku. Alliance.cz posielaaz nad 500 kc. A 4 ks sa mi kupovať nechce.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Noo tak ja to youtubacke rozoberanie mam uz za sebou, no len som netusil, ze je tam rozdiel voci compaktu.
Nahradne diely:
http://www.spsshop.es/index.php?languag ... ca61f9a500
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

zdravím 1911tkarov, rád by som sa zapojil do debaty s otázkou,

mám známeho, ktorý mi od známeho objednáva strelivo do 45ťky, dávnejšie som mal várku s menej kvalitnými zápalkami, kde bolo dosť zlyhačov, teraz udajne dal lepšie ale zdá sa mi to lepšie len nepatrne.


základná otázka - ak by som vymenil na mojej PT 1911 od Taurusu mainspring - zo 17,4 lb - (čo som našiel že by mala byť orig.) za naprílad 19lb, tak následne musím vymeniť recoilspring(vraj orig je tam 16lb) za slabšiu o tie 2 lb?

ak chápete moju logiku... , pružina kladiva bude záveru klásť väčší odpor pri pohybe vzad preto by som mal znížiť silu vo vratnej pružine aby sily zostali vyrovnané resp. v rovnakom pomere,
dáva to zmysel ?

dík za odpoveď
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ano ako pises. Najlepsie Ti to zodpovie Infinity. Tusim je to tu aj niekde vo vlakne o STI rozoberane par rokov dozadu.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

Diky

Chcel som tie komponenty objednat v cz ale vyhrazaju sa 6mes. Dodanim lebo to nemaju skladom.
Ak by vedel niekto poradiť kde na slovensku by sa to dalo tak by som bol veľmi vďačný.
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

https://10-8performance.com/pages/1911- ... Guide.html


For a 5” gun using normal pressure .45 ACP loads, 18.5 lbs is about as high as you should go. If you run an 18-18.5 lb recoil spring, then use a 23 lb mainspring. The mainsprings last a very long time, and most guns never need them changed out.
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"