Mainspring pre Colt 1911 a klony

Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

polucias, v odstate vratnu nemusis menit, cim silnejsia vratna tym menej ti rozbija zbraň, ale ide o to aby bol zabezpečený cyklus zbrane. Ale u 45. by som sa toho nebal, toto je problem tych čo maju 1911tky v 9L. Ja na 40SW mam 19Lb mainspring (povedne 15Lb) a recoilspring mam 16lb (povodne 14lb).

akurat ide o to ze ako chceš aby ti zbraň pracovala, pruzinamy sa ladi dynamika zbrane v zavyslosti aj od pouzitych nabojov (vaha strely)

viac by som sa bal znižovania Lb na pruzinach, pripadne klasickemu ladeniu odpporu spuste strihnutim pruziny, to uz dochadza k nadmernemu zataženiu zbrane.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

podobne mi povedali aj u fraňa cez tel,
že tej vratnej sa nemusím nejak venovať, čomu aj verím, sú to pecky, a hlavne tieto konkrátne prebijance čo mám, sú za dobrú cenu ale zase sú s nimi takéto starosti,

nevieš mi pradiť kde kúpiť aspoň tú mainspring , ty si kde kupoval? nemáš jednu v rezerve :wink:
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

asi najlepsie je cez http://www.speedshooter.com/
tam je dobry vyber, množstvo kvalitnych ND na 911tky

alebo http://www.alliancze.cz/nahradni-dily-parts/cz/c-969/
ale tam maju vacsinou len original STI ND co podla mna nie je najvhodnejsie

recoil spring treba kontrolovat, neviem ci je doporucene pri skrateni o 20% vymenit pruzinu (klamal by som, neviem kde som to uz cital), tak isto okolo 20K ran doporucuju menit Recoil master, ak ho tam mas, ak mas plnu vodiacu tycku mas pokoj

biciu navyse mam asi len 15lbs, kludne mozes ist aj na 21lbs biciu, len ti narastie odpor spuste, ak tam mas nafigu spustovy mechanizmus bude to masaker na spustanie

pozri si strelectvi.cz tam je o 1911 popisane hodne
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

limo222 napísal:ja som objednaval cely set tu:
http://www.zbrane-dave.cz/products/set- ... -1-460-kc/

ok a aké sú to hodnoty ? tých pružín
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

pre .45 je recoil spring 16lbs, mainspring 21lbs, firing ping neviem
ja mam kimbera, takze je to priamo nan :-)
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Polucias - k pôvodnej otázke:
Originálny Browningov štandard pre 5´´ Government bol 16 lbs vratná pružina a 23 lbs hlavná/bicia pružina. Časom sa však výrobcovia a ladiči pustili do modifikácií a dnes sú asi častejšie hlavné pružiny okolo 19-19,5 lbs a vratné 18-18,5 lbs.
Hlavným dôvodom pre znižovanie sily vratnej pružiny je dosiahnutie bezproblémového cyklu s terčovými (slabšími laboráciami). Znižovanie sily hlavnej pružiny má časo za cieľ dosiahnuť menší odpor spúšte.
Renomovaná firma Wolff ponúka vratné pružiny so silou od 7 do 28 lbs. Hlavné pružiny so silou od 15 do 34 lbs. Je z toho jasné, že sa dá s pružinami vyhrať.
Pri dodržaní približného štandardu u vratnej pružiny, teda 15 – 18,5 lbs by som hlavnú pružinu v zbrani neriešil.
Nesúhlasím s výrokom „...čím silnejšia vratná tým lepšie“. Po prekročení rovnováhy silná vratná prenáša tlak, teda znižuje životnosť vyťahovača, záchytu záveru a spojovacieho ohnivka hlavne. Nehovoriac o možných problémoch s podávaním náboja pri príliš krátkom záklze.
Osobne mám hlavnú pružinu 19,5 lbs a používam ju v kombináci s 18,5 lbs, 16 lbs a 12 lbs vratnou pružinou podľa použitého streliva.
Naposledy upravil/-a shot v 23 Okt 2014, 12:29, upravené celkom 1 krát.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Ešte jedna dôležitá poznámka. Extra silná vratná pružina v kombinácii so silnejšie oslabenu pružinou zápalníka môže pri veľmi dynamickom návrate záveru do uzamknutia spôsobiť neželané odpálenie náboja. Asi netreba vysvetľovať ako a prečo. Aj preto sú na trhu v ponuke odľahčené zápalníky a extra silné pružiny zápalníka (primárne však ako prevencia pri páde zbrane na ústie).
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

presne tak by som to chcel v prípade potreby ladiť aj ja, nechal by som tam pôvodnú vratnú vymenil len kladivovú za silnejšiu a ak by to šlapalo ok, nechal by som,
ak by to robilo závady, dal by som slabšiu vratnú

http://www.speedshooter.com/product_det ... pring-19LB

z tohoto obchodu na ktorý tu padlo doporučenie, máte aké skúsenosti s dodacími lehotami, cenou poštovného, atd

ďakujem
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Shot tvoje tvrdenie
Nesúhlasím s výrokom „...čím silnejšia vratná tým lepšie“
je odozva na moj prispevok kde som spomenul vyhody silnej pruziny?

máš osobne skusenosti s tym ze silna vratna znižuje životnosť vyťahovaca? alebo ako si k tomu dospel?
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Nie, osobné skúsenosti s tým nemám. Rovnako ako nemám osobné skúsenosti so zlomením záchytu záveru.
Modelovo: zasúvanie okraja dna nábojnice pod vyťahovač alebo jeho preskakovanie cez okraj dna nábojnice.

Ak je to potrebné, nájdem citáty publikovaných odborníkov.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

nie, dakujem, modelovo opisane hrozby my uplne stacia, skratim aj tu svoju, respektive vymenim za nejaku 8 - 10 lbs
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Zmazal som, čo bolo vyššie.

Nie som členom tohoto spoločenstva, aby som niekomu predvádzal, aký som geniálny. Nie som.
Ani aby som dokazoval, aký som neomylný. Nie som.
Rád sa nechám poučiť. O čomkoľvek. Rád sa učím. Celý život.
Nepotrebujem pri prebíjaní nasypať dvojitú navážku, aby som veril, že by mi mohlo roztrhnúť valec, tak ako nepotrebujem ísť skákať na tenký ľad, aby som sa osobne presvedčil, že sa môže prelomiť. Rád sa poučím od tých, ktorí veciam rozumejú alebo s nimi majú viac praktických skúseností, ako ja.
Z toho, čo som napísal pár príspevkov vyššie, i z tohoto, si každý čitateľ môže zobrať, čo chce. Pokojne aj nič.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

clovek nemusi byt genialny aby nepisal veci o ktorych nema sajnu, bez urazky

ladit odpor spuste vymenou za slabsiu biciu pruzinu je prasacina, to len niekto nevie zuhlovat sear a kladivo + poriadne naohybat trojpacku,

zase ak blbne odpalovanie s biciou okolo 17Lb, neviem ci je na chybe zapalka, to skor by som uz uvazoval ze nieco nie je Ok so zbranou, Polucias, mas tam blokaciu uderniku? nesahal ti niekto do kladiva? neznizoval ozub na kladive?

cim silnejsia vratna, tam menej rozbija zbran
za tymto si budem stat, pretoze ked som pouzival 12Lb vratnu, bufer mi rozmlatilo po cca 1000 ranach, pri 16Lb vratnej mi vydrzi cca 5000 ran. Jedina nevyhoda silnej pruziny je to ze musim mat vecsi odpor spuste a viac to dviha na usti pri spatnom raze, pripadne ako Shot spomynal problem s podavanim nabojov

Aj keby to nasledkom silnej pruziny praskalo, radsej vymenim retiazok za 10€ ako zaver za 260€.
neviem co su vecsie pecky, ci to ked zaver ide dozadu po vystrele alebo to ked ho tlaci vratna nazad, pricom je este brzdeny vytahovanim zo zasobniku a podavanim noveho naboja

Co sa tyka strelby slabymi nabojmi, jasne ze nebudem tam rvat 20Lb pruzinu ked mi to neutiahne.
Stale sa da fungovat v urcitom rozmedzi Lb pruzin. Ide len o to aky chcem priebeh vystrelu.
Samotny vystrel sa da potlacit aj vymenou FPS s minimalnym radiusom, v kombinacii so silnejsiou biciou pruzinou.

napisal si
"Modelovo: zasúvanie okraja dna nábojnice pod vyťahovač alebo jeho preskakovanie cez okraj dna nábojnice."

ked budem mat slabsiu alebo silnejsiu vratnu ako s tym bude suvisiet zasuvanie dna naboja pod vytahovac?
preskakovanie cez okraj dna nabojnice? preco? kedy preskakuje vytahovač? vytahovac preskakuje vtedy ked je zle odpruzeny, ked je velka vola na FPS, alebo ked je zle zuhlovany zubok vytahovaca
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

ahoj,
so zbraňou nebolo nijak manipulované, robia mi to iba jedny jediné náboje od jedného známeho,
vraj aj osadil tentokrát lepšie zápalky ale necítim zmenu, zalisované hlboko nie sú,
tak som chcel vyskúšať o málinko silnejšiu pružinu do kladiva, pretože tie neodpálené vždy na 2-3 pokus odpaluje,

kde by som tú pružinku mohol kúpiť tak aby to netrvalo pol roka, poradíte niekto...?
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"