Turecka 1911 - GIRSAN MC 1911

ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 12 years 10 months

Turecka 1911 - GIRSAN MC 1911

Príspevok od používateľa ivo_PN »

Turci v posledných rokoch rozbehli zopár zbrojárskych firiem, ktoré začínali spravidla výrobou brokovníc a vzduchoviek. Trvalo pár rokov kým zíslaki potrebné skúsenosti, zručnosti a know-how na rozšírenie portfólia o samonabíjacie zbrane. O klonoch CZ 75 sme už niečo počuli, dokonca sa k nám aj pár kusov doviezlo. Ide o pištole canik 55, ktoré sú vraj o niečo odolnejšie ako originál CZ 75. Majú tvrdochrómové hlavne a údajne aj celkové spracovanie je o 1-2 stupne lepšie. Za cenu nižšiu ako výrobky CZUB...
Dnes som na youtube celkom náhodou objavil predstavenie tureckej 1911ky od firmy Girsan. (iný výrobca ako canik55)

http://www.youtube.com/watch?v=SQ9yxySP7Rk

Podľa tejto recenzie je to najlepšia 1911ka v cenovej relácií 500 USD. Spracovanie, zlícovanie a finishing má byť na úrovni podstatne drahších zbraní. Spracovanie má byť na vyššej úrovni ako dosť známe klony od ROCK ISLAND ARMORY a.k.a ARMSCOR a.k.a STI
V ponuke sú dve varianty fullsize zbraní .45 ACP. Jedna klasická vojenská- GI, druhá pod označením S s railom na príslušenstvo.
Myslím, že turkom sa podarilo zaplátať medzeru na trhu po dopyte po precízne spracovanej, kvalitnej, presnej a hlavne lacnej pištoli typu Colt 1911 70´s.
Ak by sa nejaká firma rozhodla tieto zbrane k nám doviesť, pravdepodobne by som si jednu kúpil- nie je to springfield ani ruger, ale nevadí :) ( cenu by som odhadoval okolo 500 e)
Počkáme si ale ešte na prvé recenzie vlastníkov, ktorí strelia pár tisíc rán :)
http://www.youtube.com/watch?v=TAU2g1HfOmg
me2dik
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa me2dik »

Ozaj zaujimave :wink:
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

nejake nove info k tejto 1911? tiez by som kupil.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Celkovo si vsimam v poslednych rokoch rychle napredovanie turecka v strojarstve.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"