Klony 1911

inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Nema tu niekto prosim Para Ordnance P18 ? Robim si na nu zalusk.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zaujímavý pohľad resp. porovnanie odstraňovania bežných porúch na dvoch rôznych platformách - 1911 a Glock (resp. iný služobný plasťák):
Service Pistol Maintenance Considerations
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Pár pekných animácií ako to v 45ke funguje

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Čo si myslíte o kombinácii 1911 a vnútorné opaskové puzdro (kydexové napr.)?
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

uz som to videl a OK. Vlastnu skusenost nemam.
inspiring_goldwasser

Príspevok od používateľa inspiring_goldwasser »

Uz som to nosil a OK. Vlastnu skusenost mam. Jak v kydexe Bladetech, tak v nylone Dasta. GP P1S sa mi samozrejme nosi ovela lepsie a zas je mojou primarne nosenou zbranou, ale par tyzdnov po kupe fullsize singe stak 1911 som ju mal na sebe vkuse, v praci, v prirode, no vkuse. To bolo este v dobe, kedy sa vonku dalo chodit v tricku, bez bundy. Ale je pravda, ze som skutocne "silnejsie stavany"

Je to o pohodli, nosit sa to da pekne, ale s niecim mensim plastovejsim rychlejsie zabudnes, ze na sebe nieco mas a menej to obmedzuje. Kapacita zasobniku je tiez slusny argument, preco single stack veci nenosit.

A pokial tvoja otazka smerovala viacej na to, ci vnutorne alebo vonkajsie, tak vonkajsie puzdro je na skryte nosenie p****** v kazdom pripade, takze tam sa nie je o com bavit.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Vážne?! Neviem koľko "vonkajších" púzdier si skutočne vyskúšal, ale s podobnými múdrami tu nepochodíš. Bez urážky, ale zainvestuj, kúp naozaj kvalitné kožené "vonkajšie", nos to aspoň dva mesiace a potom sa môžeme pozhovárať, či vhodné je, alebo nie. :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

aparapi:
Z akého pohľadu - pohodlie, bezpečnosť, ...?


ondrush, Jack:
Než sa pohádate si asi skôr vyjasnite, či každý nemyslíte na úplne iné podmienky nosenia.
Jedna vec je, že pre niekoho, kto väčšinu času nosí len pod jednou tenkou vrstvou (košeľa alebo 3čko), môže byť vonkajšie puzdro ozaj veľkým problémom. Bez ohľadu na jeho super kvalitu či materiál.
Jednoducho ten rozdiel 10 až 15 cm, o koľko sa môže odev vyhrnúť bez odhalenia zbrane na opasku, môže byť dosť zásadný.

Druhá vec je, že napísať "vonkajsie puzdro je na skryte nosenie p****** v kazdom pripade", je povedzme si otvorene ... riadna p****** :roll:
inspiring_goldwasser

Príspevok od používateľa inspiring_goldwasser »

Tema je k 1911, ale ked som tu temu vonkajsie/vnutorne nacal, tak len trochu k tomu, aby som sa dostal k suvislosti prave s 1911.

Vonkajsie puzdro ma hrozne vela vyhod. Pohodlie, netlaci, lahsie sa tasi, lahsie sa reholstruje, nedostane sa ti pot na zbran, takze predchadzas hrdzi. Je to super vec na strelnicu, ideal na sport, "takticke" kurzy, rozne drilly... A na skryte nosenie je absolutne nevhodne.

Neviem, jak si mame vyjasnit podmienky nosenia. Ked nosim, tak nosim stale. Ci v zime so styrmi vrstvami, alebo v lete v tricku a kratasoch. Ci v praci, alebo pri motani sa po meste, alebo pri prechadzkach v prirode. Skusali ste nosit skryte fullsize 1911? Ved ustie trci do polky stehna (samozrejme subjektivne prehananie), to by clovek musel mat nocnu koselu, aby to spolahlivo skryla na dlzku. A ten spominany rozdiel vo velkosti boule pod oblecenim, vonkajsie je zjavne vidiet, ze mas nieco na opasku (nikto si to aj tak nevsima, ti co ano, budu si mysliet ze mas mobil v puzdre), ale vnutorne si ani nema kto co vsimnut.

Kazde puzdro ma svoje vyhody, asi jedinou vyhodou vnutorneho puzdra je skrytelnost, co je celkom dolezita poziadavka skryteho nosenia. Ak teda chce nosit 1911 skryte vo vnutornom puzdre, je to celkom v pohode a je to asi jedina rozumna moznost (neskusal som a zatial ani neplanujem podpazne puzdra, takze tie su mimo mna). Debata by ale nemala byt o tom, ci vnutorne alebo vonkajsie, ale o tom, ci 1911, alebo nieco kratsie, plastovejsie a s dvojradym zasobnikom.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

ondrush napísal:Neviem, jak si mame vyjasnit podmienky nosenia.
Napríklad tak, že každý nosí podľa vlastnej potreby. Niekto stále, niekto príležitostne.
Alebo tak, že každý nosí inde a v niečom inom. Niekto má 90% času na sebe vonku sako, iný vnútri tepláky.

Tiež to, že niekto nosí nonstop ešte neznamená, že nosí v každom prostredí a každom počasí rovnakú zbraň v rovnakom puzdre, nemyslíš?

To chceš ozaj všetkým tým chlapom v oblekoch/sakách/bundách tvrdiť, že tie vonkajšie puzdrá pod ich sakami sa vlastne skryto nosiť nedajú? :roll:
Ak napíšeš, že pre teba je vonkajšie puzdro na skryté nosenie absolútne nevhodné, predpokladám že nikto nenamietne ani ň. Ale ak napíšeš 'v každom prípade', budeš za blba. Bez urážky.
Chce to trochu nadhľadu.

ondrush napísal:Debata by ale nemala byt o tom, ci vnutorne alebo vonkajsie, ale o tom, ci 1911, alebo nieco kratsie, plastovejsie a s dvojradym zasobnikom.
Mimochodom - 1911-ky poznáme v prevedení Government, Commander aj Officer, jedno- aj dvojradové.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Yarco, ušetril si mi zopár písmenok a interpretoval si moje slová tak ako boli myslené. Ondrushovi len jedna dobre mienená rada - hoci sa trocha opakujem: kúp si napríklad Sickinger Lightning a potom budeš veľmi prekvapený, že zbraň nemáš do polky stehna a že tá "hrča" pod šatstvom nie je väčšia ako pri vnútornom alebo pri tuckable. A podobných produktov je na trhu kvantum, pravda, za etalón v tomto prípade nemožno považovať plastové Fobusy alebo nylonové Dasty. Toľko k veci.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Alebo puzdro typu "convertible" s výmennými úchytmi na opasok, ktoré sa dá nosiť rovnako ako vonkajšie ako aj ako vnútorné.
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Ja pouzivam vnutorne kozene od Falca typ 92 na full size 1911 a spokojnost.
Prirodzeny sklon pomaha lepsie skryt zbran napr. pri zohybani sa...
http://www.falco.sk/e-obchod/puzdra-na- ... 24-92.html

edit: este upresnim - nosim dva zasobniky v kozenom doble puzdre od sickingera, zapinanim oka na vonkajsej strane opaska:

http://www.sickinger.at/Englisch/Sites/home.htm puzdro jen iekde dole - CHAMPS TWIN
Naposledy upravil/-a limo222 v 23 Okt 2015, 16:50, upravené celkom 1 krát.
inspiring_goldwasser

Príspevok od používateľa inspiring_goldwasser »

to, co poslal limo222 je podla mna najlepsie a najviac mi vyhovuje.
yarco napísal:Mimochodom - 1911-ky poznáme v prevedení Government, Commander aj Officer, jedno- aj dvojradové.
Ano, prave preto som explicitne uviedol, ze mam fullsize single stack. Kedze neboli ziadne dalsie info, dalej som s tym pracoval. Od toho je snad domyslitelne, ze mensie sa nosia lepsie, bobtailnute krajsie a doublestacky netusim, kedze na opasku som ziadne nemal a ani mat neplanujem.
Jack napísal:... kúp si napríklad Sickinger Lightning a potom ...
Je to toto http://i295.photobucket.com/albums/mm13 ... ter_01.jpg ? To prave podla fotiek vyzera, ze bude printovat celkom dost. Osobne, ked uz vonkajsie a skryte, tak slusne priliehajuci kydex, nieco ako http://farm6.static.flickr.com/5018/542 ... 4aea_b.jpg

Uznavam, ze p****** je silne slovo, kazdy sme iny, inej velkosti a tvaru a kazdy ma ine preferencie a predsudky, ale aj tak by som stale nikomu neodporucal nosit skryte (civilne) vo vonkajsom puzdre. Argument, ze vela ludi tak nosi, je sam o sebe kravina. Vela ludi nosi na obranu vec v 7.65 Browning, alebo este horsie malorazku, co ale neznamena, ze to je dobry napad, alebo ze by som to este niekomu nebodaj doporucil.

Takze zas k povodnej otazke, jak som napisal v prvej svojej odpovedi, 1911 sa vo vnutornom da nosit, da sa nosit dobre a zvykne si na to clovek. Rozumna volba to kazdopadne nie je, kazdy kto nosi 1911 musi uznat, ze je to skor volba srdcom ako rozumom.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

ondrush napísal:ale aj tak by som stale nikomu neodporucal nosit skryte (civilne) vo vonkajsom puzdre.
Ok, to je tvoj prístup.
Ja keď mám niekomu radiť "v čom" nosiť, v prvom rade sa pýtam čo bude nosiť, kde, pod čím a čo pri tom nosení bude obvykle robiť. Až potom mu niečo odporúčam a iné neodporúčam.


Len pre zaujímavosť - čo by si teda odporučil nosiť niekomu, kto (napr. zo zdravotných dôvodov) nič silnejšie než 7,65Br alebo tú malorážku pri streľbe bezpečne nezvláda?
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"