10mm auto

inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Mesi napísal:Federaly uz v KE na alejovej nemaju (kupil som obe balenia), cena 84c, podla tabuliek je to dost cajove strelivo.
Ahoj. No hovoril som ti že je "nízkotučné" a drahé. Len pre predstavu, v Čechách sa predáva Remington 10 mm Auto 180 grainový v prepočte podľa aktuálneho kurzu 82 centov a má pri 5" hlavni 720 joulov, čo je už slušné, aj keď na 10 Auto furt málo. Naši "šikovní" obchodníci také náboje ani nepoznajú...smutné všetko to okolo 10 Auto, pritom si myslím, že je tu dosť ľudí, ktorí buď už majú zbraň takto komorovanú, resp. by si ju určite zadovážili, keby bolo čo strieľať. Platí samozrejme pre tých, čo sa ako ja nechystajú prebíjať...
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BTV »

Skus sa spytat Frana, mozno ti ich objedna (tie remingtony, alebo Hornady).
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

BTV napísal:Skus sa spytat Frana, mozno ti ich objedna (tie remingtony, alebo Hornady).
Hornady sú k ničomu, Remingtony neobjedná, lebo nemá licenciu a ani si ju nechce urobiť. Obchodníci by kľudne vedeli dovážať aj BB, resp. DT, ale sa im to nechce vybavovať lenivcom a vraj by na tom prerobili. Radšej budú predávať 9 L a každého presviedčať, že niet lepšieho kalibru od Lugra...
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Ja sa vam chalani cudujem. Kupite si vykonny kaliber, neviete don zohnat poriadne naboje, naboje su drahe... za cenu par skatuliek kupite prebijanie a ste nezavisli :wink:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Miro, na to vsak potrebujes nabojnice, ktore sa u nas velmi tazko zhanaju, takze to chvilu trvas, kym si tie nabojnice nasetris.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3105
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Mesi: ale trt ťažko, treba nakúpiť v cz, aktuálne u strobla za 9Kč.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ak ma niekto zaujem, tak viem posunut dalej jednu krabicku 190grainovych (12.3 gramu) nabojov v 10mm auto od PPU - Prvy partizan

Dostala sa mi do ruk len tak a za ekvivalent niecoho v 14 eurach moze byt Vasa.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

cubitko napísal:Ak ma niekto zaujem, tak viem posunut dalej jednu krabicku 190grainovych (12.3 gramu) nabojov v 10mm auto od PPU - Prvy partizan

Dostala sa mi do ruk len tak a za ekvivalent niecoho v 14 eurach moze byt Vasa.
Cubitko, neviem či sa jej zbavíš, lebo ide o strelivo podľa katalógu označené A-195, čiže 630 J tragédia pri 150 mm hlavni. Na takú úbohosť je ešte aj tá cena vysoká. Teda nič voči Tebe, len som chcel povedať, že naši obchodníci ešte nezistili ani to, že PP už asi 3 roky produkuje aj strelivo 10 mm Auto s označením A-195A, čo je aspoň "polotučných" 776 J. Ok, škoda ďalej točiť okolo toho...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Necituj predchádzajúci príspevok.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Pre všetkých fanúšikov 10 auto, nový náboj od Federálu, 20 ks za 45 €, "paráda", ale aspoň to je plnotučné. Na Slovensku zatiaľ k dispozícii nie je, dostupnosť v Česku overujem...

http://www.federalpremium.com/products/ ... px?id=1071

http://blog.artekcenter.com/federal-pre ... onded-jsp/
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Počul niekto o tomto? Pozerajte posledný príspevok!
http://www.strelectvi.cz/forum/10mm-auto-t3289-20.html
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Potvrdené priamo z marketingového oddelenia výrobcu: v druhej polovici 2015 dorazí plnotučné 10 mm Auto z
produkcie SB.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Tak pevne verim, ze od marketingu sa to dostane do vyroby a tiez do predaja. Uvidime co z toho bude...
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa fotograf »

:?: Neviete niekto čerstvú informáciu, ako to vyzerá s dostupnosťou tohto kalibru - (avizovanými dodávkami) od SB - po nedávnom incidente vo výrobnej fabrike?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

By som povedal, ze rovnako ako pred vybuchom. Biedne. :) Inymi slovami, ziadne novinky zatial.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje - kde a za koľko"