Náboje Hornady .308Win

Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 10 years 8 months

Náboje Hornady .308Win

Príspevok od používateľa Denny »

Ahojte, potrebujem dokúpiť náboje presne tohto typu ->

Hornady 308Win 168gr A-MAX Superformance Match

a na internete som sa nedogúglil, kde a za koľko ich majú. Tie čo mám teraz som kupoval u Fraňa v Nitre, ale tam teraz cestu nemám a ani v blízkej dobe nebudem mať.

A ešte jedna (banálna otázka): Fraňo mi povedal, že jeden náboj má 10.9g. To by nevadilo, lenže ja sa to nikde na krabičke ani na nábojnici neviem dočítať, prelúskal som úplne celú krabičku a nič o gramáži sa tam nepíše. Vie mi o tom niekto niečo viac povedať?

Ďakujem vopred. :lol:
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Len teda k tym gramom :-) Grains to grams
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Tu mas cele info k nabojom : http://www.hornady.com/store/308-win-16 ... nce-Match/

Ak ich ma Frano skladom, urcite nebude mat problem predat ich predajcovi blizsie k tebe a on nasledne tebe. Je to len o cene :wink:
Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Denny »

mrzo - ahaa takto teda, ja som to prepočítaval no vychádzalo mi nejak 8,4g, lebo som si neuvedomil, že to je Amerika a tam sú grainy, nie gramy :) dík!

Steyr_H5 - aj nad tým som rozmýšľal, že kontaktujem Fraňa, ale dostal som odporúčania, že mám prejsť na náboje zn. SAKO typ Hammerhead s váhou 11,0g. Vraj nebudem musieť ani nastreľovať, lebo ten 0,1 gram na cieli nespoznám. Čo vy na túto variantu?
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Pokiaľ ich nevystrelíš, nezistíš, či musíš nastreľovať. Mne tri rôzne náboje lietali úplne inač do terča na 100m aj keď majú rovnakú váhu strely. A hlavne s úplne iným rozptylom.
Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Denny »

Fúha, zaujímavé.

Známy tiež prechádzal z Hornadov na SAKO, akurát, že kaliber 7x64. A nemusel nastreľovať, všetko mu išlo tam, kde chcel... Ale tiež by som asi nebol v kľude, kým by som aspoň raz nevystrelil, či to ozaj ide tam, kde má.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Denny napísal:Vraj nebudem musieť ani nastreľovať, lebo ten 0,1 gram na cieli nespoznám.
Tak na toto rovno zabudni a dotycneho "radcu" rychlo prestan pocuvat. Ja osobne kombinaciu SAVAGE/HORNADY nemusim ale bolo to v inom kalibry ale to neznamena ze v tvojom pripade to pojde zle. Rovnica je u teba jednoducha. Revir kde budes polovat (zvycajna vzdialenost od-do) + dostupne strelivo (SB, HORNADY, GECO, RWS, ...) + optimalny nastrel = max spokojnost :wink: Polaboruj na dostupnom strelive, to aky ma rozptyl s tvojou 308 a mas to. Deaily polovneho nastrelovania na optimalnu vzdialenost a pod necham na erudovanych polovnikoch :wink:
Denny
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Denny »

S touto kombináciou (viď. popis) poľujem ešte len krátke tri týždne, no za ten čas už padli dva diviaky a jedna líška. Všetko mi zostalo v ohni, teda v mieste, kde som na nich vystrelil. Vstrel po týchto nábojoch je ako vpich ihlou, výstrel je už o dosť väčší, ale náboje mäso nepodlievajú ani nejak extrémne nerozbíjajú.

Čiže asi máš pravdu, ostanem pri tom čo mi zatiaľ pasuje, uvidím, ako to pôjde ďalej.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje - kde a za koľko"