7,62x39

cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Tak sa zorganizujte ak nemate vcelicky a kupte + dovezte naboje z Ciech. Tam su ceny na urovni 140-150 Euro za krabicu. Cena 240 za 1400 nabojov ako je momentalne v Kolarove, to je na facku :roll:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

situacia je taka, ze CIP-ovane vojenske "bxn" z nadbytocnych zasob nasej armady sa vypredali, momentalne su v ponuke sovietske dovezene z Bieloruska. Cena je vyssia ako bola v minulosti.

Myslim, ze by este mohli byt na trhu svietiace bxn za stare ceny, to si ale kazdy musi zvazit ci chce podpalovat suchu travu na vale.

Nikto v tejto chvili nevie, ci sa este v buducnosti bude ten naboj predavat za 11-12centov ako tomu bolo pred rokom alebo si casom zvykneme na cenu 18c
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Ahojte, za 30 rocny naboj niekde hnijuci vo vlhkom sklade, este k tomu s vysoko toxickou ortutovou zapalkou... 20c ?
Dakujem, nechcem.

Pred pol rokom som kupoval Barnaul 7,62x39 po 20c kus. Krasne nove, kvalitne a hlavne SILNE strelivo, bez toxickej zapalky, vhodne na dlhodobe skladovanie. To je strelivo, za ktore som ochotny platit takuto cenu pri vacsom odbere (1000 a viac ks).
Ak bolo mozne dat takuto cenu pred pol rokom, preco nie teraz ?
Zeby strata tlaku konkurencie CIP ?

Dobre, ak je nas tu viac takych, co uvazuju podobne, skusme zorganizovat dovoz 7,62x39.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa agger »

"Zeby strata tlaku konkurencie CIP ?"

DAFUQ??? Co tym chcel basnik povedat?
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

No ze CIP strelivo sa vypredalo.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa agger »

CIP strelivo sa nikdy nevypredalo, lebo CIP ho nikdy nevyrabalo. CIP je standartizacna organiziacia pre zbrane. Ked ma strelivo znacku CIP znamena ze splna nejaky standart a znacenie.

http://en.wikipedia.org/wiki/Commission ... Portatives
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Prepaaac :) Vojenske strelivo oznacene CIP znackou sa vypredaloooo. :)
Uz skracujem vety a ludia to nechapu. Musim sa na to dat pozor :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

toho je viac co u teba nechapeme....
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Je to skoda, ked pozriem za kolko idu vojenske u nasich bratov Cechov ak mi je prisamvacku az smutno :(
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ono je to tak... na SK je dokopy az JEDNA firma, ktora si dala tu namahu a absolvovala vsetky peripetie okolo oznacovania ex-vojenskych nabojov. Pred cca 3 rokmi nakupili za vagon nabojov a oznacovali. Ked sa naboje 'bxn' vypredali kupili prve co boli v okruhu 2000km k dispozicii.

Vsetkym mudrym odporucam, aby si vybavili licenciu, zohnali sklady, kapital, kupili vagon nabojov, oznacovali a predavali po 12c ... milerad pridem kupit 10 bedni
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Sorry, ale ja nechcem hnusne smradlave vojenske CIP naboje. Ja chcem barnauly po 20 centov a budem spokojny.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

A ja chcem vojenske za 13 centov :D, pripadne lacnejsie :P
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

vanto napísal:A ja chcem vojenske za 13 centov :D, pripadne lacnejsie :P
NA rychlu spotrebu mozno ano. Ale na skladovanie nie. Pamatajte, nitroceluloza casom zvetrava.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

To je pravda, vidno to na starych tokarevoch, takmer kazda druha je zlyhavka, ratam, ze tieto vojenske roky cca 78 a viac co som videl este par desiatok rokov podrzia. Teda ak sa bavime o spolahlivosti zapalok a ich chemickej stabilite. Prach vydrzi omnoho dlhsie.
inspiring_blackwell

Príspevok od používateľa inspiring_blackwell »

v nemenovanom shope som chcel kupit v piatok 240ks (svietiace) strelivo a predavaju mi povedal ze nema a uz ani mat nebude lebo ze boli dake problemy ze su to vojenske a blabla daco tam trepal nechapal som o com tocil nemalo to totiz zmysel a nakoniec povedal ze uz su ZAKAZANE no je to pravda ??????????? 7.12.2012 okolo 2:30pm som bol v shope :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje - kde a za koľko"