10mm auto

friendly_mestorf

Príspevok od používateľa friendly_mestorf »

Sak vlastne o to ide "niko" keď si kupuješ Glocka tak si vyberieš taký kaliber aký potrebuješ napr. .40S&W G22 alebo podobne modely pri každom je napísané do akých situácií a pre koho a kde sa viac menej hodí. Keď si niekto vyberie G20 tak určite nie preto aby odvádzala takú istú robotu ako .40S&W , to by si kúpil G22,23,27 alebo 35. Tak že keď niekto volí G20 tak si myslím že ju chce hlavne na to na čo je určená. Ale to už odbočujem od témy ktorú založil MisoTN.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa agger »

Tiez som zvazoval kupu niecoho celokovooveho v 10 auto najma na potulky lesom, no ked som videl tie RiPove hodnty energii, tak sa mi prevratili panenky. Je skutocne trapne laborovat 10 auto na energiu na hornej hranici 40 short and weak.

Inak na margo tych testov, v sobotu ked Zoid robil test prckov, tak som rozmyslal ci skusit strelit 9 browning z lugrovej zbrane. Nakoniec som to nespravil. Dovodom boli prave 2mm headspace, tak som nechcel riskovat KB. Vidim ze som si asi zbytocne lamal hlavu.
Používateľov profilový obrázok
MisoTN
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa MisoTN »

prvi partizan 10mm auto 12,3g / 190gr
320 m/s
630 J

udaj udavany vyrobcom
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

No ved to. treba sa zamysliet naco to vlastne potrebujem. Osobne je pre mna 10 auto mrtvy kaliber. Ked obrana a sport, tak .40 S&W a ked nieco silnejsie, tak 357 Magnum, alebo .45 auto. Nestalo by mi to zato nahanat sa za nabojmi a nabojnicami. Ale to si Miso musis rozmysliet sam. Ani jeden z nas vlastne nevie naco to potrebujes.
friendly_mestorf

Príspevok od používateľa friendly_mestorf »

Laborujú sa aj silnejšie ale iba v amerike ako napr.
Double Tap 180gr. FMJ MATCH 1250fps/381mps - 843,4J
Double Tap 200gr. FMJ-FP 1275fps/388.62mps - 978,54J
alebo nadupané
UnderwoodAmmo 155gr. TMJ 1500fps./457,2mps - 1048J
Ono je toho v amerike hojnosť len je problém to tu dostať som písal mail do UnderwoodAmmo či je možne tie 155gr. nejak dostať ku nám cez slovenského licencovaného predajcu a mi napísali že mimo ameriku nevyvážaju bo musia využívať podľa ich zákona iba pozemnú dopravu. :(
Používateľov profilový obrázok
MisoTN
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa MisoTN »

chcem ho na obcasne nosenie pri potulkach bucinami trencianskeho kraja :D
cca raz dva x za mesiac
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

a je to vyslovene len na tento účel? výkonovo sú určite vhodnejšie alternatívy. hlavne revolverové ráže a mimo .357 a .44 tam máš tiež exotické ráže, ktoré sa blbo zháňajú .454 casull a .500s&w
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

alebo si vystacis s 357 sig, ale toto je mozno moc slabe na tvoje gusto. Kazdopadne velka skoda ze 10 auto sa u nas moc nepredava a ked tak cajove. Asi budes musiet ist smerom 44 mag. alebo v pistoli sa uskromnit s 357 sig
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

V kazdom pripade je to o tom najst to svoje optimum. Podla mne by do lesa kludne "stacila" 357. Väcsina zveri sa boji a to co sa neboji s 357 urcite presvecis o tom, nech sa zacne. :lol:
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa agger »

Niko, ale niektorí nechcú nosiť revolver, no chcú mať 1000J na boku. Čo potom? Desert eagle?
Používateľov profilový obrázok
MisoTN
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa MisoTN »

Revolver? Nikdy ma nelakal. A po tom co pisal zoid o strelbe revolverom na loske v ziline, asi ma tak rychlo lakat nezacne :D
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

to sú ale jeho pocity, ty chceš kupovať zbraň v 10mm auto, tak si to podľa možností skús najprv porovnať s niečim výkonovo podobným..
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5609
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

MisoTN napísal:btw http://www.youtube.com/watch?v=Df4YQevQFYY

zaujimalo by ma, co by sa stalo keby pravidelne v 10auto pouziva 40sw. Ale myslim, ze tam povedal ,,in case of emergency,,
Nedá sa. Rozmery nábojnice nepustia, pri .40 SW je výrazne kratšia. Ak by sa to náhodou podarilo, mohlo by to viesť k vážnej nehode. Možno naopak by sa ti podarilo v niektorej "štyridsiatke" odpáliť 10mm Auto. Počul som o maníkoch, čo z hecu pchali do kvéru v kalibri 9 mm Makarov (alebo to bol 9 mm Browning?) náboje 9mm Luger.
:wink:
Ad Desert Eagle: Mišo, to nie je revolvér, ale taká veľká prasopištol v hovadokalibroch, čo s ňou po sebe strieľajú maníci vo filmoch a hráči v CT. Ale to možno vieš aj sám, len to pre mňa z debaty tak nejako vyplynulo, ako keby si mal pocit, že DE je revolvér.
:lol:
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

keby to niekomu stalo za tu namahu, dneska som videl vo viedni nejake Federal 10mm auto, ze to mavaju bezne lebo polovnici s tym finishuju jelenov
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

Kde vo Viedni ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje - kde a za koľko"