10mm auto

Používateľov profilový obrázok
MisoTN
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa MisoTN »

viem co je desert, mal som pocit ze sa pisalo o revolveroch. a mal ho aj agger.
Inak neviem preco mate vsetci (vacsina) problem s vyberom kalibru ktory vy nepouzivate. Dalej Lukee1811 citujem ...ale toto je mozno moc slabe na tvoje gusto... mas pocit ze kalibrom si kompenzujem kratky ud, alebo nieco na ten styl?
Na zaciatku som vas poziadal o info ohladom ceny a miesta kde sa konkretne naboje daju kupit ale stale mam pocit ze znacna vacsina ludi je presvedcenych o svojej pravde, to jest 10mm je zla a najvhodnejsie pre teba je mat luger, lebo ho mam aj ja. Nic proti, ale ak nemate zaujem s rozumom a ,,kamaratsky,, mi oznamit nevyhody tohto kalibru, kaslite na to.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

MisoTN: Agger nemá Deserta, Agger má AMT Longslide Hardballera :)

http://1.bp.blogspot.com/-G8seu_4UI3s/T ... baller.jpg

Inak k tomu Lukovi1811: myslím, že ten konfrontačný tón v jeho príspevku tam vidíš iba ty :)
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Ale no, ved je to len 10mm auto .Strieľal som z 1911 10mm auto a bola to pohoda.Keby som zohnal hlaveň do mojej 1911 v 10ke hneď by som ju bral.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5615
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Páni, so všetkou úctou upriamujem vašu pozornosť na posledné riadky Mišovho príspevku:

Na zaciatku som vas poziadal o info ohladom ceny a miesta kde sa konkretne naboje daju kupit ale stale mam pocit ze znacna vacsina ludi je presvedcenych o svojej pravde, to jest 10mm je zla a najvhodnejsie pre teba je mat luger, lebo ho mam aj ja. Nic proti, ale ak nemate zaujem s rozumom a ,,kamaratsky,, mi oznamit nevyhody tohto kalibru, kaslite na to
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

To je zvlastne. Clovek, ktory sa zbraniam venuje a ma par zaujimavych kuskov mi povedal, ze najlepsi naboj do samonabijacej pistole je prave 10 mm auto. Lenze pre svoju "povest" je nahradzovany medzi modernistami jeho variantou, a to je .40SW. Mimochodom tento pan, co mi toto povedal vlastni Sig v uvedenej razi uz vela rokov. Vlastni ho preto, lebo dokaze tusim z trojpalcovej hlavne pri pouziti urcitej laboracie poslat do usmevu utocnikovi az 700J.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

A čo sa týka nábojov ani by som nezhanal rovno by som prebíjal. Pravdu povediac nepamätám kedy som kupoval náboje :P
Používateľov profilový obrázok
MisoTN
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa MisoTN »

Zoidberg37 napísal:MisoTN: Agger nemá Deserta, Agger má AMT Longslide Hardballera :)

http://1.bp.blogspot.com/-G8seu_4UI3s/T ... baller.jpg

Inak k tomu Lukovi1811: myslím, že ten konfrontačný tón v jeho príspevku tam vidíš iba ty :)
agger
Zaslal: Št november 29, 2012 3:43 pm Predmet:
Niko, ale niektorí nechcú nosiť revolver, no chcú mať 1000J na boku. Čo potom? Desert eagle?

uz si sa nasiel?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Nie nenašiel, čo si tým chcel povedať?
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

MisoTN napísal:Revolver? Nikdy ma nelakal. A po tom co pisal zoid o strelbe revolverom na loske v ziline, asi ma tak rychlo lakat nezacne :D
Neblazni kamo, revolver je to najlepsie, co ma mohlo v zivote stretnut. Revolver je zbran gentlemanov, revolver je zivotny styl. Revolver mi ziskal novych kamaratov na LT a WF stretnutiach. Vdaka nemu vybocujem zo sedeho priemeru. A ked si vezmem cenniky streliva .40 SW, 10mm auto a porovnam s .357 alebo .44 Rem Mag, tak nemam co riesit. Nehovoriac o vecnych snahach zakazat samonabijacie zbrane. Revolver snad vezmu medzi poslednymi.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Marek Z »

s tymto musim len suhlasit, pretom drzim doma jeden revolver len pre istotu:)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Rudo napísal: Nehovoriac o vecnych snahach zakazat samonabijacie zbrane. Revolver snad vezmu medzi poslednymi.
OT.. ale posledné poberú dvojky brokovnice, tie nezhabal ani boľševik v sojuze
friendly_mestorf

Príspevok od používateľa friendly_mestorf »

bum a nevieš poradiť kde by sa dali prebiť 10mm Auto na plnohodnotnú laboráciu myslím tým hodnoty výkonu okolo 900 az 1000J ako som písal skôr v tomto MisoTN vlákne? :?:
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Najdi si laboracne tabulky vyrobcov prachov. Tam mas uvedene kombinacie striel, typov prachov a z ktorej zbrane dostali hodnoty ustovych rychlosti a energii. Vyrobcovia prachov su napr. Exposia, Vihtavuori, Accurate, ...
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Marek Z »

roman napísal:
Rudo napísal: Nehovoriac o vecnych snahach zakazat samonabijacie zbrane. Revolver snad vezmu medzi poslednymi.
OT.. ale posledné poberú dvojky brokovnice, tie nezhabal ani boľševik v sojuze
Rudo asi myslel z kratkych, aspon ja som to tak pochopil
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

MisoTN napísal:viem co je desert, mal som pocit ze sa pisalo o revolveroch. a mal ho aj agger.
Inak neviem preco mate vsetci (vacsina) problem s vyberom kalibru ktory vy nepouzivate. Dalej Lukee1811 citujem ...ale toto je mozno moc slabe na tvoje gusto... mas pocit ze kalibrom si kompenzujem kratky ud, alebo nieco na ten styl?
Na zaciatku som vas poziadal o info ohladom ceny a miesta kde sa konkretne naboje daju kupit ale stale mam pocit ze znacna vacsina ludi je presvedcenych o svojej pravde, to jest 10mm je zla a najvhodnejsie pre teba je mat luger, lebo ho mam aj ja. Nic proti, ale ak nemate zaujem s rozumom a ,,kamaratsky,, mi oznamit nevyhody tohto kalibru, kaslite na to.
Miso, ako uz napisal Zoidberg, ktory ma pozna osobne - toto v ziadnom pripade nieje konfrontacny styl. Ja som tuna niekde nedavno na fore postol ze sam som najprv chcel Glock 20, ale napokon som sa rozhodol pre G31 kvoli dostupnosti streliva. Kebyze pouzivam konfrontacny styl tak by to vyzeralo inak. Ja som fanda vykonneho streliva a nepride mi celkom od veci povazovat 357 sig v niektorych ulohach za moc slaby a nedostatocny pricom ho sam nosim do lesa. 44 mag ho schova do vrecka, preto som vyslovil hypotezu ze pre teba moze byt moc slaby.

Ta Vieden: Kettner Waffen
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje - kde a za koľko"