10mm auto

Používateľov profilový obrázok
MisoTN
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa MisoTN »

asi som to vzal moc osobne. vemeno :-D

ale ak u nas nedostanem plny vykon, je mi ten kaliber na dve veci, nakoniec sme sa dostali tam kam som nechcel.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3105
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

v ponuke GDU som videl náboje od hornadyho, aj do 357sig tož skús kontaktovať či nevie zohnať 10auto. Hornady robí plnotučné. Každopádne sa 10auto oplatí prebíjať...
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

RiP napísal:bum a nevieš poradiť kde by sa dali prebiť 10mm Auto na plnohodnotnú laboráciu myslím tým hodnoty výkonu okolo 900 az 1000J ako som písal skôr v tomto MisoTN vlákne? :?:
Rudo ti už odpísal . Ja len doplním že na 1000J ľahkú strelu 135-140 grs a pomaly prach AccNo 9a zmerať cez hradla. Ono aj z 357mag z krátkej zbrane je dosť ťažké dostať 1000J aj keď z dlhej zbrane ma ten istý náboj 2000J bez problémov.
outdoorman
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa outdoorman »

V meste nosím Glock 36 s EFMJ (resp. Guard Dog), ale do lesa nosím Glock 29SF. V minulosti som do lesa nosil revolver Taurus Ulta Lite 44 magnum. 10mm auto náboje som vždy (naposledy v decembri 2012) dostal kúpiť v predajni Lesona, Dolná 32, Banská Bystrica, tel.: 048/4151430, mobil: 0905751763, www.lesona.sk a to tieto: Hornady 180gr XTP (priemer 753 Joule merané z G20), American Eagle (Federal ammunition) 180gr FMJ (priemer cca 600 Joule merané z G29). Ceny si zistite, kontakt som uviedol. CCI Blazer som kupoval v DEAS Bratislava za 22 eur za krabicu (50ks), ale v Hermese BA sú za 33 eur. CCI sú 200gr FMJ (priemer cca 660 Joule merané z G29). Tie CCI sú fajn, ale hliníková nábojnica sa nedá prebíjať čo ich v mojich očiach predražuje a znevýhodňuje. V minulosti som mal aj Prvi Partizan 180gr FMJ, ktoré boli slabučké, podľa výrobcu 569Joule(merajú zo 6palcovej hlavne!!) (priemer cca 455 Joule merané z G29) Tento Partizan je podľa mňa najslabší 10mm auto náboj v celom vesmíre. Kupoval som u Vránského (Zbrane Erik) v Bratislave, ale už dlho nie sú a ani by som ich nechcel. Mám prisľúbené z USA Double Tap 200gr WFNGC Hardcast 1300 fps z G20 a Corbon Hunter 180 gr 1320 fps, energia 696 ft/lbs, ale zdroj nezverejním. 10mm auto môžem iba doporučiť. Podľa mňa ich spätný ráz borci a borkyne z FBI nezvládali nie kvôli náboju ale okrem svojej rozmaznanosti kvôli tomu, že ich strieľali zo Smith Wessonov, ktoré mali vysoko os hlavne a zbraň im dvíhalo a vytáčalo z ruky a báli sa toho. Z Glockov je aj týmto nábojom príjemná a veľmi presná streľba, príjemnejšia ako zo strelivom 357 SIG. Dúfam, že som týmto príspevkom niekomu pomohol.
jurokraken
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa jurokraken »

AHOJTE SOM NOVY MAJITEL G20,BOL SOM UZ AJ NA STRELNICI A POHODA.SPATNY RAZ MI VOBEC NEVADIL.NABOJE SOM ZOHNAL V BB V LESONE.MAJU HORNADY TIE SU PO 1 EURE.BLAZER SU PO 60CENTOV. :?


edit electron:
pri pisani vypni capslock ! /dalsi takto napisany prispevok zmazem bez upozornenia/
jurokraken
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa jurokraken »

oprava.


edit Panzer:
Pravidlo 10.) „Hovoriť striebro, mlčať zlato.“ Ak nemáte čo povedať, mlčte.
:wink:
outdoorman
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa outdoorman »

Lesona Banská Bystrica 10mm auto (slabučký) Prvi Partizan 50ks/27,50eur.
jurokraken
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa jurokraken »

je pravda ze naboje prvy partizan je slabe,ale aspon su znich mosadz. nabojnice a moze sa prebijat. nabojnice na 10 mm auto je uzky profil.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Neviete kde sa da zohnat:
- nieco s energiou aspon 900J
- nieco na nosenie (EFMJ by bolo najlepsie, zatial som nasiel len Prvi Partizan FPJ)
- nieco na trenovanie (rozumej lacne - zatial som len spominane PPU za ~57c/ks)
outdoorman
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa outdoorman »

Originál také strelivo v Európe nikde a z USA veľmi problematicky (rozumej zložito a teda naozaj draho).
Odporúčam preto:
1. niečo s energiou aspoň 900J (asi do lesa, však?) - nalaborovať a prebiť, alebo dať si niekomu prebiť.
2. niečo na nosenie (EFMJ) - prebiť a použiť strely z náboja EFMJ (GUARD DOG) 40SW. Lebo originál EFMJ (GUARD DOG) sa v ráži 10mm auto nevyrába.
3. niečo na trénovanie - najlacnejšie sú PPU (napr. 0,55e/ks Lesona BB), ak Ti je to veľa, tak prebíjať.

Táto odpoveď Ťa asi nepotešila a ver mi, že neteší ani mňa. Pripomína mi to socializmus: chcem si niečo kúpiť, mám na to oprávnenie, aj peniaze, aj to v USA predávajú pomaly v potravinách, majú toho dosť, radi by mi to predali a mali moje peniaze, ale je to tak komplikované, že východiskom je prebíjať (urob si sám, dodelej doma). Teda ako za socializmu.

PPU sú síce energeticky slabé náboje vzhľadom k potenciálu ráže 10mm auto, ale pokiaľ viem, tak je to v súčasnosti jediný výrobca nábojov tejto ráže v celej Európe. A preto sa patrí za ne slovanským srbským bratom poďakovať.

Ale toto neplatí len pre ráž 10mm auto. Okrem ráže 9mm Luger (to je jediná výnimka) je Európe ťažko zohnať pištoľové náboje s ich plným potenciálom. Veď aký je výber na pulte v rážach 40SW (GuardDog dostupný), 357SIG, 45GAP, 45ACP (Guard dog dostupný). Ani pri 7,65 Br., 9mm Br. 6,35 Br. 9mm Makarov to nie je oveľa lepšie. Biedny sortiment a tiež vysoká cena. V Európe vládne germánsky Luger.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Na ochranu sa prebijance pouzivat nesmu...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Vanto: a to preco? Nejako som nikde nedocital. V zakone som len cital, ze prebijat si moze len sportovy strelec, o sposobe pouzitia tam nebolo tusim nic. Pozriem ked pridem domov.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Drzitel skupiny D a E moze orebijat strelivo do zbrane, na ktoru mu bol vydany preukaz zbrane. Nic konkretnejsie k tomu nie je, ale da sa to chapat tak, ze iba do zbrani zapisanych na prislusnu skupinu, teda D a E. Takuto zbran nesmies nosit na obranu no a zas ak mas aj zbran na A tak potom nesmies do nej prebijat.

To je moje pochopenie zakona, chcelo by to vyklad.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

vanto napísal:Na ochranu sa prebijance pouzivat nesmu...
Ani kupene v obchode, prebite firmou co ma to opravnenie?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Toto podla toho ako to chapem ja tak ano, kedze sa jedna o strelivo produkovane licencovanym vyrobcom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje - kde a za koľko"