10mm auto

Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

OFF TOPIC: Takže lev v skratke: podľa prílohy č.6 k zákonu 190/2003 je prebíjaným strelivom strelivo laborované pre vlastnú potrebu na športové, alebo poľovné účely.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Pif paf: vdaka. Moderator tento offtopic o prebijani mohol presunut pod novu temu: je mozne nosit previjane strelivo?

Outdoorman: nepotesil si ma, ale v podstate po obehani roznych obchodov som prisiel k rovnakemu zaveru az na to, ze vraj 10mm Auto vyraba(lo) MFS a S&B. V sucastnosti su na vychodoslovenskom trhu PPU a Hornady XTP. V jednom obchode mi zistuju, ci vedia objednat S&B. Holt, kde nie je zakaznik, tam nie je tovar.

Co sa tyka prebijania, tak tomu sa so sucastnym stavom nevyhnem a v podstate len cakam na dosetrenie penazi na vsetko zariadenie a komponenty + zbieram po sebe poctivo kazdu jednunabojnicu.

Aby sme sa uplne vratili k teme: v zbrane-ke.sk maju (vedia objednat) PPU, cena za 50ks - 28.30 €
outdoorman
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa outdoorman »

MFS ani Sellier Bellot náboje ráže 10mm auto v ponuke nikdy nemali, ani nemajú. V európe ich vyrábala firma Norma, ale už ich v ponuke dávno nemá.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa shot »

PPU a Hornady XTP som videl minulý štvrtok v Nitre.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

To Mesi:
Federaly 10 mm Auto nájdeš tu: http://www.dobrylovec.sk/

volal som v pondelok toho týždňa, 82 centov za kus, majú už len 2 krabičky po 50 ks, tak sa poponáhľaj.
K tým XTP od Hornady, čo si mi písal pod Glockom, na strelnicu OK, ináč sú veľmi drahé a k ničomu (dutinkové). Najlepšie by bolo zohnať PPU, ale tie 776 joulové (pri 6" hlavni), čo majú 190 grainov. U nás sa predávajú 190 grainové, ale čo viem, tak len tie 630 joulové (taktiež pri 6") hlavni. Cena vychádza na cca 40 centov za kus (pri tých silnejších). Ak vieš, kde sa dajú kúpiť, poraď. Ďakujem.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Pozeral som ceny hilzni 10mm v dojclande a nie je to katastrofa
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

roman, vies dat link?

Sperky: no ja co som kupoval PPUcka, tak boli vsade vyse 55c, ano, su (podla mna) cajove. Nemeral som ich vsak, takze neviem posudit, ktore to su.

Zo stranok vyrobcu:776J a 630J su rozdielne len pismenom A (A-195A vs. A-195) - z krabicky ich presny typ neviem vycitat.

A vdaka za tip, skocim tam zajtra.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Mesi napísal:roman, vies dat link?

Sperky: no ja co som kupoval PPUcka, tak boli vsade vyse 55c, ano, su (podla mna) cajove. Nemeral som ich vsak, takze neviem posudit, ktore to su.

Zo stranok vyrobcu:776J a 630J su rozdielne len pismenom A (A-195A vs. A-195) - z krabicky ich presny typ neviem vycitat.

A vdaka za tip, skocim tam zajtra.
Nemáš začo. A čo je na tých krabičkách od PPU uvedené? Ako je možné, že to nemajú jednoznačne odlíšené? Ja sa chystám pištoľ len kúpiť, avšak nakoniec kvôli strelivu zrejme ani do 10Auto nepôjdem, aj keď som veľmi chcel.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

To Mesi: už som to zistil, treba kúpiť kartón :) , tam to je vpravo hore, myslím to číslo výrobku, viď odkaz:
http://www.ammoman.com/10mm-prvi-partis ... int-ppr101
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

roman vdaka, neviem po nemecky, takze som nevedel ten spravny vyraz pre hliznu. na link klikat nebudem, vygooglit si to viem aj sam ;) Dakujem,.

SperkyB: len na SK ked kupim aj 500nabojov, tak mi daju len 10 krabiciek, karton sa nekona. :) Krabicka nema ziadne take oznacenie, zajtra vecer mozem nafotit, ak treba.

Strelivo nie je az taky masaker, nazbieras hlizne a potom prebijas, strela je vlastne 40S&W, zase to nie je zbran z ktorej pojdu tisicky. Ja nelutujem, chova sa to v 5" kultivovane a ma to svoju energiu ;)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Spravne je to " hülsen " ale lmgfy mrsi linky s diakritikou
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

jj, googlil som, idealne by som kupil raz vystrelene. hoc aj z nemecka, ale tam nemaju take skvele centralne WF ako my tu :D

Inak dat 23c za hliznu, hoc novu, mi pride dost (za pistolovy kaliber), ale na druhej strane je to menej ako sa u nas predava tusim 9mm hlizna ;)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Tak pravidelne pozerat egun.de a nieco sa najde
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Federaly uz v KE na alejovej nemaju (kupil som obe balenia), cena 84c, podla tabuliek je to dost cajove strelivo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje - kde a za koľko"