10mm auto

fakestring
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa fakestring »

Ide o to,

ze Selliery idu stale hore, bol som s nimi strielat uz dva krat a to iste. Obidva razy som strielal s oporou, aby som mal vacsiu istotu, ze nestrhavam. Vylucit sa neda nic, ale nezda sa mi, ze by som Hornady strhaval viac, vzhladom na okolnosti.. BTW., nezda sa mi, ze by medzi spomominanymi (pouzitymi H vs S&B) bol nejaky priepastny rozdiel vo vykonoch - subjektivne vnimana sila spatneho razu, zvuku pri vystrele.. Celkovy dojem strelby z G20 je pohoda.. Napr., cakal som, ze to bude nasup oproti strelbe z G17, ale nie je.

Aby som nebol cisto off topic - boli tu borci, co nejako dostali na SK americke Double Tap, Underwood.., (napr. nocoak, ale ten tu na fore nebol 4 roky), outdoorman nieco spominal, takze ak by tu bol niekto, kto planuje dovoz tohoto streliva v 10 Auto, ozvite sa, mozno prispejem na naklady.. :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Hovoríme o Hornady XTP? Ak necítiš rozdiel medzi nimi a SB/PPU/Federal tak ťa musím tipnúť na začiatočníka a potom mi to viac a viac vychádza na strhnutie.

Keď sa budúci týždeň dostanem na strelnicu tak skúsim mierenku.

K tým viacerým faktorom ktoré spôsobujú že strelivo výrazne pomalšie pri identickej váhe strely ide smerom nahor sa ešte vrátiš? Zaujíma ma to.
fakestring
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa fakestring »

Ja nepisem, ze nie je medzi nimi ziadny rozdiel, len nie je priepastny, subjektivne. Zeby som naozaj natrafil na nejake divne laboracie od S&B :?
Mozno ze som zaciatocnik, ale par tisic (cca 8-9 tis) uz mam vystrielane z roznych zbrani, najviac z G17.

Tie "rozne faktory" som samozrejme myslel hlavne faktor medzi zbranou a topankami (pri zanedbani faktora, co ja viem, studenej vs zohriatej hlavne, atd, kedze som opakovane striedal H vs S&B), preto som sa poistil oporou...
Ale aj tak Ti celkom nerozumiem ohladom toho strhavania - to myslis, ze som strielal S&B (ktore isli hore) a potom som zo strachu pred vykonom Hornady strhaval, a tie vdaka tomu isli spravne?
Chapem, ze je to cele divne, len sa skusam niekde posunut a zaujimalo ma, ci tu nema niekto podobne skusenosti.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Vzhľadom na výrazne silnejší spätný ráz môže byť strhávanie väčšie - čiže áno, toto som mal na mysli.

Ak ti nejaké ešte ostali, tak to skús dať do ruky skúsenému strelcovi, aby si si mohol byť istý, či nerobíš chybu.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Kolegovia POZOR!

Dostupné plnotučné 10 mm Auto v BWARMS!

http://www.zbraneastrelivo.sk/naboj-fed ... onded-jsp/.

... Nemáte za čo!
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Tak toto už je seriozne "príručné delostrelectvo".
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Áno, merané hodnoty na G20 dosahujú 1212 až 1242 fps, teda cca 796 až 836 J, na G40 to osciluje medzi 1290 až 1340 fps, teda 902 až 973 J. Zabiják, ale aj cenový. 44 Rem Mag 240 gr. XTP mi na 7.5 " hlavni dáva 1550 J pri 7 °C, pri 20 °C bezpečne 1700, resp. tesne pod. A za 1.25 €/náboj. Ináč Hornadyho 10 Auto dáva na G40 cca 850 J a za 0.95 €/náboj, takže cenovo vo vzťahu k výkonu dosť mimo, ten Federál myslím. Ale! Plnotučné sme chceli, tak máme ho!
outdoorman
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa outdoorman »

SperkyB, ďakujem za upozornenie na výkonné náboje a ich dostupnosť. Objednal som, v júni ich z G29 preženiem cez hradlá a napíšem výsledok. Ich cena je aká je... Ale lepšie drahé a dostupné ako lacné a nedostupné.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

No kukám, že si vykúpil všetko, :lol: . Koľko toho mali, 200 ks? Minule doviezli 100 ks, ktoré sa hneď predali. Výsledky určite napíš, som zvedavý. Aj keď sa to dá relatívne presne odhadnúť. Tipujem medzi 1180 až 1210 fps, teda 360 - 369 m/s, čo dáva 755 - 794 J pri 180 gr. strele. Na krátkej hlavni "ťahá" skorej hore, takže priemer bude blízky, alebo veľmi blízky 794 J. Nechcel by som si zastrieľať z tvojej zbrane, čo Ti poviem, :lol: .
outdoorman
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa outdoorman »

80ks. 40 mne, 40 kamarátovi tiež má G29. Dlhšia hlaveň má samozrejme svoje prednosti a G40 ma svojou dľžkou láka (mám aj G34), ale pri turistike lepšie skryjem G29SF (Pocket Rocket). :D Tiež odhadujem podobne ich energiu a som zvedavý aj na strelu zachytenú do papierových katalógov.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Nemate niekto zaujem o krabicku 10mm nabojov od Prveho partizana?

vala sa mi to tu v trezore uz asi rok bez vyuzitia, cena 10 euro

Moznost vyzdvihnut si ich na hociktorom preteku v Cachticiach, pripadne na inych IPSC pretekoch na Slovensku
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ahoj, .. tu krabicku PP by som od Teba zobral. Viac kedtak cez SS. Dik
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Zhrnutie výsledkov zahraničných testov.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0.
outdoorman
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa outdoorman »

SperkyB!
Ďakujem za info, pekné zhrnutie.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Nemáš za čo! Tie Trophy Bonded z BWARMS si ešte netestoval? Na Glocku 40 majú podľa užívateľských testov zo zahraničia 1335 fps. Nový Ruger SR1911 dáva až 1280 fps. Rovnako tak Sig Sauer P220 Hunter.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje - kde a za koľko"