predaj noža

steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Registered for: 11 years 1 month

predaj noža

Príspevok od používateľa steniels »

Ahoj,

mohol by som Vás poprosiť o radu. bol som od známeho čo vyrába nože dotazaný že či je dáky zákon čo spresňuje aký nôž môže mať volne pri sebe a aké nože sa môžu predávať ich?

odpovedal som mu že nesmie dlhé čepele volne prenášať na verejnosti, a inak stačí dodržať klasické predpisy ako pri predaji bežného tovaru, ale chcem si to ešte overiť aby som ho nezavádzal preto sa obraciam tu.

vopred Ďakujem.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

vyrobit, predat a prenasat mozes cokolvek od velkosti rybicky po cepel na kosu.

Viditelne nosit chladnu zbran mozes v odovodnených pripadoch , ak je sucastou uniformy, kroja alebo je bezprostredne potrebna pri vykone cinnosti.
Tzn ak si obleceny v napoleonskej uniforme pocas aprilového dobyjania Bratislavy a mas na opasku sablu a hulakas "za cisara" tak si ta budu fotit turisti.
Ak napochodujes s katanou do banky, asi ta oslovi ochranka.

U nas zatial plati normalny sedliacky rozum, i ked obcas niektorym chyba. Naposledy som videl v McDonalde v MT takého cca 18 rocneho typka, ktory tam sedel s dvoma rovnako starymi pipkami, a aby urobil dojem zhodil bundu a cez tielko mal opasok s odhadom 25centimetrovym zabyklacom. Bez tej kudly a kanad vazil tak 45 kilo odhadom :) a v takej vyske mohol mat IQ
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

roman napísal: Ak napochodujes s katanou do banky, asi ta oslovi ochranka.

U nas zatial plati normalny sedliacky rozum, i ked obcas niektorym chyba.
Pokiaľ budeš Japonec v samurajskom "kroji" (a s náležitým sprievodom), tak by ti mohla prejsť aj návšteva tej banky..., ale plne súhlasím - treba použiť zdravý sedliacky rozum a určite neprovokovať na verejnosti. :wink:
Ale výroba a predaj nie je obmedzený.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Nosenie noža upravuje priestupkový zákon 372/1990.
Viď

Priestupky proti verejnému poriadku

§ 47

(1) Priestupku sa dopustí ten, kto
...
h) nosí na miestach prístupných verejnosti chladné zbrane, najmä dýky, bodáky a šable, okrem prípadov, keď sú súčasťou rovnošaty, historického alebo národného kroja, výstroja a výzbroje ozbrojených síl, ozbrojených zborov a ozbrojených bezpečnostných zborov, alebo na športovú činnosť, výkon práva poľovníctva, rybárskeho práva, povolania alebo zamestnania, ako aj iné predmety, ktorými možno ublížiť na zdraví, ak možno z okolností prípadu alebo správania sa osoby usudzovať, že sa majú použiť na násilie alebo hrozbu násilím,

http://www.zakonypreludi.sk/zz/1990-372#cast3
aké nože sa môžu predávať
Tu je to trochu inakšieho rázu.
Čo sa týka predaja, nie je tento obmedzený...vyrobiť a predať môže (ako roman vraví) od rybičky po kosu.
Ak by predával vo väčšom množstve, bacha na podnikanie a tie súvislosti s ním. Jeden nikdy nevie, čo za dobrá duša sa bude realizovať s tichým bonzom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chladné zbrane"