Leatherman ci Swisstool?

Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Nebite ma zato čo napíšem, ale... bolo mi ľúto ničiť svoj Leatherman pri prácach u kamoša na chate, tak som si v Lidl-i kúpil nejaký multitool asi za 10E, že keď ho tam za týždeň zničím hneď ho aj zahodím..a on sviňa už niekoľko rokov vydržal a stále funguje. Takže pokiaľ je niekomu 130E veľa, a chce to na používanie a nie len na frajerinu, nech vyskúša. 10E nieje zas až tak veľa, bolo k tomuaj púzdro a 6bitov, ostatná výbava taká štandardná-nožík, píkla, nožničky, otvaraky, šrobováky, a samozrejme tie kombinačky.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

3500korun: Akykolvek multitool je lepsi ako ziaden multitool... A koniec koncov na beznom multitoole zasa nie je nic tak technologicky uzasneho a prevratneho, ze by ho v mnohych pripadoch nezastupila aj lacna kopia.

Na druhej strane ale rozhodne nesuhlasim s tym ze:
3500korun napísal:...chce to na používanie a nie len na frajerinu...
nemyslim ze leatherman je 'na frajerinu' a lacna cinska kopia je 'na pouzivanie'... Ano, da sa pouzit ten aj ten, a ano, vo vacsine pripadov si pracu odvedu narovnako, ale ak uz mam so sebou cosi dennodenne vlacit, a mam sa na to tiez mozno raz spolahnut, tak pokial tie eurace nejako nasriabat viem, tak urcite radsej kupim original=leathermana, nez lacnu kopiu (a ako je to s kopiami, hlavne s tymi z azie, uz sme tu na fore preberali x-krat).

K tomu 'hrdzaveniu' - ja mam sice toho stareho Charge, ale aj ked som ho nikdy nesetril (a uz mi uz velakrat zmokol, padol do blata ci snehu, atd.) zatial som si nevsimol ziadne znamky akejkolvek 'hrdze' alebo 'povlaku'.


Inak, MUTa si (dufam) najdem pod stromcekom, takze potom zreferujem :wink:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Myslel som to tak, že keď niekto síce naškrabe 130E ale mesiac nebude jesť, tak dobrú službu mu spraví aj tá lacná verzie. Jasné že originál je x-krát kvalitnejší ale aj x-krát drahší. Takže si to treba zvážiť kto načo má. Hlavne pokiaľ by to nosil na opasku a použil raz za mesiac. Potom to je podla mňa viac frajerina.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Oki, v tom zmysle to uz je zrozumitelnejsie, i ked priznam sa ze som este nevidel nikoho kto by na opasku nosil leathermana len tak pre frajerinu :shock: (bud ho ozaj vyuziva, alebo ho to nosenie velmi rychlo omrzi :lol:

Je pravda ale ze s tymi cenami je to ozaj nepomer, pytat za nieco co za morom stoji aj v hocijakom Walmarte $95 (=70 EUR) u nas dvojnasobok je na roztrhnutie... :evil:

Gunslinger
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

3500korun
pred kupou si kazdy zvazi co chce a kolko je za to ochotny dat.

U lacnych je tych problemov viac.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Maly updejt, MUT dorazil este pred vianocami cize uz som sa s nim mal moznost aspon trochu pohrat, takze tu su prve dojmy (v porovnani s mojim starym Charge ktoreho som EDC/nosil doteraz):

+ noz (daleko lepsi tvar, zkombinovana cepel, pouzitelnejsi hrot, a neviem ci bola aj zmena v matrosi ale zda sa mi lepsie naostritelny = nie je problem s nim rezat tenky papier vo vzduchu a podobne frajerinky :lol:

+ pilka (je dlhsia nez ta na Charge, a je aj o dost pevnejsia/tuhsia, a i ked som ju zatial neskusal posobi dojmom ze bude este lepsia. Inak, z mojich skusenosti su pilky na lacnych multitooloch zvycajne len na ozdobu, s tou na Charge som uz co to porezal ale nebola to ziadna vyhra, zato tato na MUTe posobi ozaj dobrym dojmom).

+ klieste (lepsie / funkcnejsie nez tie na Charge - lepsi tvar, velkost, vymenne casti, atd., proste zmena od dobreho k este lepsiemu, pricom napr. vyuzitie tej casti pod prekrizenim na cvikanie ocelovych laniek je vyborny napad a je to nieco co mi na Charge fakt chybalo)

+ srobovacie bity (standardne nasadeny jeden kratky, dalsi sa da ulozit nabok, plus dva dlhe ulozene po stranach, skoda len ze tie nove/predlzene sa nedaju ulozit aj v Charge kedze vela srobov byva zapustenych alebo tazsie pristupnych s kratkymi bitmi)

+ kladivo (s Charge som mnohokrat nudzovo 'pritlkal', zvycajne bokom, a casto to alebo nestacilo alebo si to odniesol prst)

+ 'ARkove schopnosti' (bolt-override, pin-punch, cistenie, atd.) som s nim zatial na OAckach nepreveroval, ale ocakavam ze v tomto ohlade to bude tip top

- MUT nema pilnik (moj stary Charge mal klasicky z jednej strany a jemny z druhej, a aj ked ho clovek tak casto nepouziva, na rychle zrazenie ostrych hran ci hrotov som Charge pouzival casto)

- MUT nema meter (neviem preco ho tam nedali/nevyrazili, samozrejme ze sa s tym nic presne odmerat nedalo, ale aspon na priblizne merania sa Charge pouzit dal)

- velkost (trochu prekvapivo MUT nie je od Charge o moc vacsi, len je kvoli tej spodnej casti dlhsi, a rozsiruje ho ten masivny opaskovy/vreckovy klip, ten je ale odnimatelny/odsrobovatelny).


Male obrazove porovnanie (pozn.moj Charge je ta stara verzia co este nemala noznice):

Obrázok


Kolem a kolem, zatial som si nan este uplne nezvykol (v porovnani s Charge ktory bol vsade zaobleny a relativne symetricky je to trochu nezvyk), ale myslim ze budeme 'kamarati'... :wink: :twisted:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Gunslinger, pekná recenzia:)
Ešte doplň dojmy a skúsenosti po pár mesiacoch používania.
Nech a úspešne dlho slúži! :)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Dik, a jo, sam som zvedavy ako sa osvedci (a ci dostoji menu/znacke :twisted:

Este ohladne tych vychytavok MUTu (ktore vyrobca dost nepochopitelne nikde neuvadza) - napr. dnes som zistil ze tie dlhe bity su presne dvojnasobkom kratkych = do tych dvoch uloznych miest na dlhe bity sa daju teda ulozit 4 kratke bity = na MUTe teda clovek moze mat celkom 6 kratkych bitov (pokial nechce mat aspon jeden dlhy), a kedze bity su obojstranne, predstavuje to 12 pouzitelnych koncoviek co je uz celkom slusny sortiment (ten externy plastovy drziak sady extra bitov sice ma v sebe este viac, ale tu sadu mam v tom leathermanovskom puzdre ktore so sebou nosim len malokedy).

Skoda len ze ho nedotiahli este blizsie k 'dokonalosti' - podla mna by stacilo pridat mu noznicky, jednu z ploch/hran toho bronzoveho 'skrabaku' spravit v style pilnika, a naboku oznacit centimetre, a hned by bol este lepsi, ale to by zasa moc zjednodusovalo vyber... :roll: :lol: Takto si vyrobca nechava priestor pre buduce modely, a ludia mozu dalej spekulovat ci ist do Charge, Surge, ST300ky, alebo MUT, pripadne kupit ten i ten :wink:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Aj mne Ježiš doniesol novú hračku :D. Volá sa Victorinox Swiss Tool. Na rozdiel od obrázku je v ňom ešte aj nadstavec na račňu a vývrtka s mini skrutkovačom.

Skúsenosti pre krátkosť času žiadne, ale beriem ho na lyžovačku a uvidím, ako poslúži.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Velmi pekny, a tiez by som bral tuto verziu s racnou, uzi si lyzovacku a ak budes moct potom sem napis nejake dojmy a skusenosti. :-)


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
El Pistolero
prispievateľ
Príspevky: 272
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa El Pistolero »

Páni,
švajčiarov používam už viac ako 14 rockov a sú to jedny z mála univerzálnych vecí, ktoré naozaj fungujú :wink: Mám tri a daroval som ich asi šesť :lol:

Aj keď nemám swisstool, ide o princíp. Špičkový výrobok navrhnutý ľuďmi, ktorým to fakt myslí. Premakaný do najmenších detailov.

Tým nechcem povedať, že konkurencia je horšia, ale so švarčiarom skrátka neni šanca stúpiť vedľa. :P
Naposledy upravil/-a El Pistolero v 25 Jan 2011, 07:54, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

nevznikaju /nevzniknu/ vôle u swistool-u? Swis ma nastroje nitovane,leatermann ma skrutky.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

nikto nic?
Dalsia otazka: ako vymenit zlomeny nastroj na swisstool-e?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Dnes mi dosiel ocakavany Leatherman Charge TTi.
Sucastou balenia bolo puzdro, clip ,ocko na snuru a mala sada bitov.Dokupil som predlzovak a kompletnu sadu bitov -boli 2 v jednom baleni.
Puzdro je novsieho typu,noz ide do neho zasunut aj z otvorenymi kliestami,po bokoch puzdra su umiestnene uchyty ,kde sa da zasunut napr. mala baterka a pod.
Do puzdra sa vojde noz spolu s dvoma sadami bitov. Trochu tazsie ide puzdro zatvorit,ked je ocko na nozi ,ale koža sa casom podda.


Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Prajem prijemne pouzivanie mam uz Ti verziu 4 roky a spokojnost.
Len pozor pri uzatvarani nozniciek, ked ich das opacne a budes chciet uzatvorit rukovate, tak ich mozes zlomit ako sa stalo mne ;-(
Napísať odpoveď

Návrat na "Chladné zbrane"