Otvárací bojový nôž

Používateľov profilový obrázok
bebe lili
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 12 years 10 months

Otvárací bojový nôž

Príspevok od používateľa bebe lili »

Nazdar
Potreboval by som poradit s výberom noža.
Tu su požiadavky.
Mal by to byť nôž primárne určený na obranu a ochranu, nie v lese pred barsakýmy potvoramy :D ale v meste pred dvojnohými lotramy.Musi mat teda dostatočne velkú čepeľ ale nie taku aby sa my ho nechcelo nosiť.Preto chcem otvárací, len sa neviem rozhodnut či neaku vyskakovačku a ak ano aku?Určite su na to určené nože, myslím tým nože na rýchle otváranie.Doteraz som takýmy nožmy opovrhoval ale chcem mat nož ktorý je pripravený k použitiu v sekunde.Proste tak akurat.Ostrie musí držať aj po dlhšej dobe.Cena tak do 150 euro.

A posledná požiadavka.Musí my seknut :D :D
inspiring_bartik

Príspevok od používateľa inspiring_bartik »

pišeš že ,nož ktorý je pripravený k použitiu v sekunde ? uved uz nejaky priklad nejak si to neviem realne predstaviť proti komu ho chces pouzit v sekunde ako ta može niekto ohrozit že ho musíš pichnut nožom.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Kup si nejaky noz od CRKT Najlepsie nektory z radu M16
http://www.crkt.com/M16-01-EDC-Titanium ... Sharp-Edge

Alebo Extrema Ratio:

http://www.youtube.com/watch?v=w3RBZfnQguk

Oba mam a su to neuveritelne vyborne noze.
Oba doporucejem.

Extrema Ratio je ale cenovo asi o 100% drahsi ako planujes.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

u zatvaracieho noza podla mna nikdy nedosiahnes rychlost nasadenia, aku by si dosiahol u pevneho noza umiestneneho na spravnom mieste.
takze tam budes musiet urobit kompromis co vlastne chces.

kolko je pre teba dostatocne velka cepel? mam noz so 17cm cepelou a aj s 3cm cepelou. myslim, ze oboma sa da vcelku lahko sposobit vazne zranenie alebo smrt.

rozpocet je na dobry zatvarak viac ako na dostatocny, na vyskakovacku neviem, kedze ta ma vnutorny mechanizmus, ktory sa moze pokazit. aby bol na noz spolah musi byt kvalitny a kvalita stoji. udajne velmi kvalitne robi microtech, ale ich ceny zacinaju tak na 300€, plus tym, ze su dost tenke a nemaju ziadnu zastenu sa ti s mokrou/krvavou rukou moze noz smyknut cepelou rovno do dlane.

posledna poziadavka neviem co znamena, ak ide o estetiku, tak si otvor internet. ak ide o ergonomiu, s tym ti na fore nikto neporadi.

myslim, ze so spyderco police nik neurobi chybu.
Používateľov profilový obrázok
bebe lili
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa bebe lili »

Diky chalani asi pojdem do CRKT
http://www.crkt.com/M21-Special-Forces- ... Combo-Edge

Je celkom lacne a myslim že splni požadovane.
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

Podla je vynikajuca volba COLD STEEL AK-47.

http://www.coldsteel.com/ak-47.html

Nosim ju kazdy den, maximalna spokojnost. Mozem len odporucit. Cena pod 100eur, lahucke na nosenie G10, dobra ocel, rychlo otvarac / neviem odborny nazov :roll: /.
Ked sa s tym naucis robit / tasit /, mas to rychlejsi - ale istejsi - ako automat.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Moj oblubeny: http://www.noze-nuz.com/sog/SOG02022.php kvalitna ocel, velmi dobry uchop, je to poloautomat, skace to von na tuk. Velmi prakticky noz. Pouzivam ho denno denne a som velmi spokojny. Drzi ostrie. A myslim, ze cena je prijatelna.
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

S nožmi na pružinu, prípadne s takými, ktoré síce nie sú vyskakovačky, ale takpovediac "skoro samé vyskakujú", tzn. stačí ťuknúť prstom a sú otvorené, s takými mám len zlé skúsenosti. Pokiaľ sú čisté a namazané, fungujú perfektne, ale ak sú trocha znečistené, ide to s otváraním do kytek. Ešte horšie je to s výdržou pružiny.

Mne roky a roky perfektne slúžil tento: http://www.hermes.sk/e-shop/smithwessso ... .-sw-2000/

Pár dní trvá, než sa naučíš rýchlo ho otvárať, ale po cca týždni dvoch je to už dobré. Zniesol aj hrubé zaobchádzanie, znečistenie, nemazal som ho nikdy, umýval zriedka. Používal na všetky možné práce aj na také, na ktoré by sa nôž používať nemal.

Ukradol mi ho nejaký zmrd na kynologickom cvičáku. Chystám sa kúpiť druhý kus. Odporúčam hľadať inde, než na tomto linku, ktorý som sem zavesil, lebo bol prvý po ruke. U Hermesa je vôbec najdrahší, aký som videl :)
Používateľov profilový obrázok
bebe lili
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa bebe lili »

Ja som už upustil od neakych automat asi pojdem do neakej kvalitnej klasiky ako už spomenute CRKT alebo to AK47
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Alternativa k tomu AK47 je http://www.armpek.sk/noz-s-w-otvaraci-velky.

Len je dost velky a tazky....
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

luke napísal:u zatvaracieho noza podla mna nikdy nedosiahnes rychlost nasadenia, aku by si dosiahol u pevneho noza umiestneneho na spravnom mieste.
takze tam budes musiet urobit kompromis co vlastne chces.
Otvorenie CRKT M16 je tak rychle, ze som ostal sam sokovany ako to rychlo ide.
Skus si ho niekedy vyskusat a spravne otvorit alebo vygoogli si nejake video.

Nikdy by som nepovedal ze sa zatvaraci noz dokaze tak rychlo otvorit. :wink:
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

"tasenie" je len o cviku a zviku ......

vyber noza o prioritach na bezpecnost a estetiku najlepsie by bolo keby si si mohol noz najskor "omacat" a trochu sa snim "pohrat" co ti internovy obchod nedovoli a to je najvecsie minus .... osobne by som nekupoval ziadny noz pred tym nez si vyskusam ...

ak chces nieco od CRKT skus kontaktovat Kara ma v seckcii predam inzeraty na tieto noze .....
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Nomed, internetovy obchod ti to umoznuje po dobu 7 dni (ak nie si spokojny, tak tovar mozes vratit v neposkodenom, povodnom obale).

Problem je len v nakladoch na prepravu.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

michal1: ja nehovorim len cisto o otvarani, ja hovorim o celom procese, kedy od momentu tvojej reakcie na nebezpecie ides po noz, po moment ked s nim zasahujes ciel.
so zretelom na sposob kde sa zatvaracie noze obvykle nosia v porovnani s pevnymi, sposob uchopenia a tasenia je podla mna velmi nepravdepodobne, ze by si zatvarakom predbehol pevny noz pri rovnakom treningu.
ja nehovorim, ze zatvarak je pomaly, sam tasenie sem tam susim, ale ked v uvode popisoval, ze chce strasne rychle nieco, tak logicky mi pride pevny noz na nasadenie rychlejsi ako zatvarak.
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

Ked chce nieco strasne rychle, znovu mozem odporucit AK-47 od Cold Steelu.
Ked sa to naucis, prakticky vytiahnes z vrecka uz otvoreny noz.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chladné zbrane"