TCA

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

nech absolventi kurzov napíšu koľko bolo účastníkov a koľko bolo inštruktorov? Narážam nato, že jeden, alebo dvaja inštruktori majú obmedzenú možnosť plne oddozorovať vyšší počet účastníkov. Ak mám sledovať, kto ako plní pokyny, ako prevádza konkrétne cvičenie, ako manipuluje so zbraňou- zodpovedne to viem zvládnuť len pri menšom počte strelcov.
V prípade nad 20strelcov to smelo môžem prirovnať k bigošom na palebnej čiare, ktorý v armáde revali hurráááá
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

MordReport napísal:...Neomylnosť – ostro vyhranené názory na držanie zbrane, postoje, púzdra a streľbu beriem ako názor ľudí, ktorí naozaj prežili bojové či kritické situácie, mám pred tým rešpekt a úctu...
Mno, ako to napísať... s tým prezitim bojových situácií a bojového nasadenia... netreba veriť všetkému co si kto napíše na web a narozprava a pri tom sa hustokruto tvari... alebo keď supermegainstruktorovi musíš vysvetľovať čo je to bezpečnostný ozub a na to dostaneš odpoveď ze "čokoľvek okrem Glocku je p******"... atď.
Naposledy upravil/-a gewehr v 06 Jún 2015, 22:39, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Pri P1 nas bolo 7 a 2 instruktori a pri P2 8 a rovanko dvaja.

Ale pozrel som aj ich FB stranku a videl som tam ludi aj dvoch radoch a napocital som 14, no taky kurz by som nechcel zazit. Asi som mal stastie na maly pocet ludi.

Ano a ultimatny postoj iba Glock a nic ine som kritizoval aj ja, mali by na takychto kurzoch byt viac objektivni. Napr. Gabov nazor na GP ked sa jeden ucastnik s knihou v ruke (priprava na ZP) opytal na tieto zbrane, bol taky, ze dobra iba na obal knihy...
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa agger »

Hornet, to mi pripomenulo jeho "vedomosti" o kondicii v akej sa nosi 1911... :roll:
Používateľov profilový obrázok
MordReport
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa MordReport »

Kurz absolvovaný na jar tohto roku 14 účastníkov a traja inštruktori, ale strielalo sa po siedmich v dvoch etapách.
Môj príspevok mal byť konštruktívny feedback, a nie ofrflávajúca kritika, asi to nebol dobrý výber kurzu z mojej strany, čo nemôžem pripísať organizátorom.
Bežne ak človek nie je v silových zložkách či štátnej správe, nie je ani v sbs, nosí zbraň väčšinou na ochranu seba a rodiny z rôznych dôvodov a obáv, a dúfa, že nikdy nebude nútený ani tasiť, nieto ešte strieľať. Ale ak tomu má dôjsť, rád by som sa ako "civil" na takýchto kurzoch dozvedel, ako môžem spôsobiť čo najmenšie zranenie pri dostatočnom zastavení útoku v prípade, ak by som mal čas aj zamieriť (noha, trup...), a nejako si to zafixovať, pretože budem ešte vo väčšom strese ako útočník...rady o bežnom skrytom nosení...asi takéto témy som mal na mysli pod pojmom "scivilnenie", ale som možno mimo...pudovo a strojovo nacvičené tasenie a strielanie nebolo mojim prvoradým cieľom sa naučiť...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Od TCA treba utekat.
Velmi rychlo a velmi daleko.
Howgh
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

hornet napísal:Ano a ultimatny postoj iba Glock a nic ine som kritizoval aj ja, mali by na takychto kurzoch byt viac objektivni. Napr. Gabov nazor na GP ked sa jeden ucastnik s knihou v ruke (priprava na ZP) opytal na tieto zbrane, bol taky, ze dobra iba na obal knihy...
Tu vôbec nejde o zbrane GP. Kladivove zbrane sú súčasťou výzbroje množstva špeciálnych jednotiek. Či už od Sig-u, H&K a pod. Bohužiaľ tento megainstruktor ma podstatne mensie skúsenosti ako uvádzaa s tým je spojený aj chýbajúci rozhľad a bohorovné odsudzovanie veci co nepozná.V živote napríklad mal ma sebe viac dní oblek s vestou a pod. Tým sú dané veci ktoré sa tu uvádzané vyššie.
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Registered for: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa calvin »

hm, ja ze idem dat kratky report z P4ky a tu divoka diskusia :roll: tak ma ako TCA kurzistu nebite sudruhovia...

mam za sebou 5 kurzov, vela som sa doteraz naucil a priznam sa, ze planujem dalsie pokracovania. som vsak rad, ze sa tu objavili postrehy a nazory aj skusenejsich strelcov, aj ked skoda, ze az teraz. moja doterajsia skusenost bola pozitivna, nemal som podobne zazitky ako tu niektori popisuju. pocet kurzistov byval v zasade 7-8 na dvoch instruktorov, co povazujem za ok.

zopar postrehov - cisto moje osobne skusenosti:
- vzdy bol velky doraz davany na safety drill a kontrolu zbrani. to som si zobral aj do mojich treningov.
- mierenie na inych kurzistov vramci zvysenia stresu som nezazil.
- Glock is the best - ano, ale taketo veci ma nerusia. beriem to ako nazor a respektujem ho.
- direktivnejsi pristup - subjektivne, kazdy to vnima individualne. atmosfera bola u nas vzdy ok, aspon z mojho pohlad, ziadna arogancia. tvrdsi pristup ano, ale bez nejakych negativnych emocii.
- ocenujem, ze kurzy su zamerane na obrannu strelbu, t.z. k urcitym veciam sa pristupuje inac ako pri sportovej strelbe. uz som to tu niekde pisal - osobna skusenost so sportovym zapasom a sebeobranou do ulice - po 24 rokoch treningu sa snazim zbavit niektorych navykov zo sportoveho zapasu - ide to tazko, na ulici by ma niektore veci mohli mrziet. pri strelbe som mal v tomto jasno - od zaciatku drilujem techniky obrannej strelby. ci to je ok, zistim casom - som stale na zaciatku, a od niekoho sa to potrebujem naucit. vybral som si TCA.
- uroven kurzistov - hlavne vo vyssich kurzoch to uz je citit, kto trenuje a kto nie. ja mam medzi kurzami 1-2 mesiace odstup a trenujem takmer kazdy den. z vyjadreni viacerych kurzistov a z ich vykonu zial bolo vidiet, ze chodia len na kurzy, trening = 0. ano, to je problem. nechcem v tomto bode davat navody, ako "by to malo byt, keby...". neviem, ci toto ma niekto vyriesene. za seba - davam si vramci moznosti pozor, kto stoji vedla mna, viac preto asi neviem spravit. na strelnici alebo sutazi to ale v zasade nebude prilis ine.

zarazilo ma mnozstvo negativnych prispevkov v tak kratkom case, a pritom X mesiacov dozadu v zasade nic... kazdopadne som diskusii rad, je nad cim rozmyslat. aj ked pricina diskusie ma netesi, dotycnemu skore uzdravenie...

pravdepodobne moj dalsi kurz vopred nevzdam, nerad utekam. pripada mi to, ako keby som uz nemal sadnut do auta, ked sa dnes stala nehoda...ale uvidime...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

tému som oživil ja potom, čo som sa dozvedel, že sa im v kurze nedávno postrelil účastník. Reagoval som preto, lebo všade stretávam reklamy na TCA, akí sú perfektní- avšak pri incidente sa zachovali zbabelo.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

5 kurzov za 1 rok
Ty si sen kazdej firmy , idealny zakaznik, cesi na to maju vyraz " kořen"
Používateľov profilový obrázok
MordReport
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa MordReport »

Calvin - "ja mam medzi kurzami 1-2 mesiace odstup a trenujem takmer kazdy den. z vyjadreni viacerych kurzistov a z ich vykonu zial bolo vidiet, ze chodia len na kurzy, trening = 0. ano, to je problem."

Nemusí Ťa mrzieť negatívny názor na kurz, máme iba rôzne očakávania, čo je OK, ja sa dostanem na strelnicu max dvakrát do mesiaca, držanie zbrane je pre mňa nie zábava, ale donútenie, nie sme všetci zanietení fanatici v naozaj dobrom zmysle slova, trošku ma pomýlilo označenie "Kurzy pre verejnosť", a ešte raz zdôrazňujem, že časť bezpečnostný drill bola úplne v poriadku, a bol som spokojený. Skôr mi prekážali prednášky o nevýhodách púzdier na prsiach, či zasunutá pištoľ vzadu za opaskom, alebo smerom na genitálie :-) Musíš uznať, že bežnému majiteľovi také nič nikdy nehrozí.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Co by som si mal pod tymto konkretne predstavit:
take nic nehrozi
?
Používateľov profilový obrázok
MordReport
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa MordReport »

2Abakan: Hmm, ešte ma nikdy nenapadlo ani na strelnici strkať si pištoľ za opasok, ani za chrbtom, ani vpredu ako Chuck N., možno som zaostal...mal som to trénovať ? :lol:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ten smile na konci prispevku mi napoveda, ze nema zmysel to rozoberat.

Mierne odbocim od temy ale s puzdrami to bude mat vela spolocneho.
Zovseobecnim moj postreh ale 99% strelcov nepozera pri zapuzdrovani na puzdro, ci do puzdra.
Dlhsie si tento neduh vsimam ci len tak na strelniciach, sutaziach IPSC, Loske a vsade inde.
Nebudem nikoho prosit aby to robil ci ho presviedcal ale len kamaratsky poradil, ze to je dobry bezpecnostny navyk. (S dierou v "plutve" sa obzvlast teraz v lete zle plava :lol: )
Používateľov profilový obrázok
MordReport
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa MordReport »

Smajlík bol len humorné odlahčenie, prosím ber to tak, nič za tým nie je,
principally respect for all others...držím sa toho...
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"