TCA

Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Registered for: 9 years 9 months

TCA

Príspevok od používateľa calvin »

zdravim, na fore je toto moj prvy prispevok, tak len kratko - strielam HS9 Luger ca 2 roky, nastrielanych cez 2000 nabojov. doteraz len ako samouk a vyhradne mierenka. kedze sa chcem venovat strelbe trochu viac, rozhodol som sa spravit si kurzy a zacat pracovat na technike pod dohladom skusenejsich...kedze som z BA, volba padla na Tactical Combat Academy. Dnes som absolvoval zaklad Pistol 1, par mojich cerstvych postrehov. Kurz prebiehal na strelnici pri Zohore, viedol ho Gabo a na postrannej ciare sekundoval Michal. Kurz trval ca 3 hodiny.

- teoreticke zaklady - matroš, nosenie, manipulacia so zbranou, bezpecnost, nezpecnost, bezpecnost...
- safety drill (samozrejme opakovany pocas celeho kurzu)
- strelby sa robili tak, ze najprv teoreticka priprava, skuska na sucho, ostre strelby, vyhodnotenie
- prepracovali sme sa az po strelbu z tasenia, vyskusali sme si aj viacranu

celkovy dojem - velmi dobry, kurz splnil ocakavania. Gabo to cele vedie ako nacvik do realnych situacii, velmi dobre vsetko vysvetli a predvedie. Trochu vyhodu mali ti, co uz k strelbe pričuchli, kedze informacii bolo vela a narocnost jednotlivych nacvikov sa postupne zvysovala. Ale zvladli to s prehladom aj ti, ktori zbran drzali prvy krat.

moj zaver - nemam to sice moznost porovnat s inym kurzom, ale spokojnost, takze po nejakom individualnom treningu pokracujem na dalsiu uroven. Za seba davam palec hore...
friendly_brattain

Príspevok od používateľa friendly_brattain »

Dakujeme za pochvalu, sme radi, ze to splnilo Vase ocakavania.

Pre dalsich zaujemcov davam do pozornosti:

Voľné miesta na tento víkend:

Základná manipulácia Puška 1. - piatok 16:00-19:00 hod
http://www.tca.sk/ponuka/kurzy-pre-vere ... cia-puska/

Základná manipulácia Pištoľ 1. - nedeľa 13:00-16:00 hod
http://www.tca.sk/ponuka/kurzy-pre-vere ... an-pistol/

Cena kurzu je 50,- € (v prípade, že nevlastníte vlastnú zbraň a strelivo je možnosť zakúpenia resp. prepožičania).

NIE JE NUTNÉ VLASTNIŤ ZBROJNÝ PREUKAZ
(vhodné aj pre ženy, úplných začiatočníkov, ale aj pokročilých)
friendly_brattain

Príspevok od používateľa friendly_brattain »

Zoznam vsetkych otvorenych kurzov na najblizsie obdobie najdete v tomto linku:

http://www.tca.sk/otvorene-kurzy/
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

K tomu som radsej nepisal nic, ale nech si kazdy zhodnoti, aka sanca je dva roky strielat, nemat potrebu nic konzultovat, vyzvedat a potom mat silnu potrebi zdielat referenciu na TCA v svojom prvom prispevku.

Vo mne to vyvolava kopec otaznikov a byt adminom, overil by som si nejake udaje.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

TCA:
Pozvánky na kurzy, dopĺňanie počtov na poslednú chvíľu - to je v poriadku, bežná prax na tomto fóre.
Copy/Paste profilových stránok z vlastnej webstránky, to už ani nie.
Prečistené
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

mesi: trefna pripomienka, takze zareagujem. u mna to bolo tak, ze nejaky cas som sa hladal, akym smerom sa v strelbe uberat. na mierenku som bol samouk - web, casopisy...nehovorim, ze to je spravne, ale taky bol vyvoj. tento web som sledoval cely cas, ale neprispieval som, nebolo cim.

tento rok som sa zacal viac zaujimat o takticku strelbu a vysledok bol, ze som v okoli zacal nieco vhodne hladat. kedze som z BA - skusil som TCA, mam ich tu pod nosom. A dovod na kratky report - nenasiel som o ich kurzoch mimo stranku skoro nic, takze som si povedal, mozno par slov ku kurzu niekomu pomoze...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

calvin napísal:tento web som sledoval cely cas, ale neprispieval som, nebolo cim.
Úctyhodný prístup, skladám poklonu.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

calvil tlieskam Ti, kazdopadne si podla mojich znalosti zvolil celkom optimalnu cestu. Trafit (a samozrejme bezpecnost) je zaklad. Bez toho sa neda staviat.
A to, ze si neprispieval, ked nebolo o com nech Ti sluzi ku cti a viaceri by si mohli vziat od Teba takyto priklad v sulade s pravidlami tohto fora, konkr. 10.) „Hovoriť striebro, mlčať zlato.“ Ak nemáte čo povedať, mlčte.
Jaro ma predbehol :)
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

chlapi, neblbnite s tou chvalou... :) kazdopadne si to vazim...
Používateľov profilový obrázok
gereta
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa gereta »

Vzhľadom na to, že som absolvoval kurzy Základná manipulácia SA-58 resp. samonabíjacia puška a Taktická streľba SA-58 resp. Puška 2 tak si dovolím sem dať moje hodnotenie.
Niektorí z vás ma osobne poznajú, takže dúfam, že nebudem zaradený do kategórie "komparzista" aka Calvin. :)
Pôvodne som chcel ísť rovno na druhý level, avšak bolo mi povedané, že musím absolvovať aj prvý... Tu musím podotknúť, že to nie je o ťahaní peňazí z účastníkov lebo naozaj aj keď máte akú takú prax, tak zistíte, že dvojka stavia na jednotke a hoci jednotka je čo sa týka samotnej streľby triviálna, tak po taktickej a praktickej stránke je veľmi dôležitá.
Veľmi oceňujem prístup a vysvetlenie čo, prečo a ako sa robí. Či už sa jedná o správnu výstroj, jej umiestnenie až po samostatné cvičenia a streľbu.
Prvý deň som sa zo začiatku asi dva krát "pokúsil otestovať" pozornosť inštruktora, že som niečo spravil zle... :) vždy si toho všimol...
(keďže som sa s ním predtým nestretol, tak som sa chcel presvedčiť, či som tam len do počtu, alebo má inštruktor aj záujem ma niečo naučiť)
Na dvojke som sa už snažil robiť všetko tak ako má byť, ale niekoľkokrát som to pekne poplietol a verte, že vždy si toho všimol a opravil ma. Niekedy som sa až čudoval ako dokáže paralelne sledovať šesť ľudí, kde každý v danom momente robí niečo iné (som si myslel, že to dokáže len Chuck Norris :D )
K inštruktorovi - Gabo Trojčák - nemám absolútne žiadne pripomienky. Chlap na správnom mieste a to čo robí, tak robí dobre a aj tomu rozumie.
Technické zabezpečenie a organizácia tiež absolútne dobre zvládnutá.
(až na skutočnosť, že mi na dvojke vystavili certifikát s "trochu" popleteným menom... aspoň už vedia kto toto píše :) )
Za seba môžem jednoznačne povedať, že kurzy splnili očakávania a nebudem v budúcnosti váhať zúčastniť sa aj ďalších.
Dúfam, že kvalita zostane zachovaná. Suma sumárum - PALEC HORE.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

Páči sa mi tvoja metóda testovania inštruktora zámerným robením chýb , či si ich všimne :)
nedávno to tak spravil mládenec pred Segalom na východe keď tam bol na návšteve,
chcel aby ho prišiel opraviť ,
na druhej strane kto by nechcel :D že?


sorry za OT nedalo mi
friendly_brattain

Príspevok od používateľa friendly_brattain »

Pre veľký dopyt sme otvorili dva nové termíny pre kurz:
Základná manipulácia s krátkou zbraňou resp. PIŠTOĽ 1.

A to v termínoch:

12. 07. 2014 (9:00 - 12:00), strelnica Zohor
02. 08. 2014 (09:00 - 12:00), strelnica Zohor

Nezabudnite: "niekto Vás naučí strieľať, MY Vás naučíme bojovať !"

Kurz je vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých.

V prípade záujmu, otázok, ... http://www.tca.sk/ponuka/kurzy-pre-vere ... ran-pistol/
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

no, kedze som tu zacal s reportami na absolvovane kurzy u TCA, tak skusim nadviazat. Berte to prosim ako osobny pohlad absolventa kurzu. Ak budu otazky, rad zodpoviem.

dnes som teda absolvoval kurz Pistol 2. Skupina v pocte 7 kusov, skvele pocasie, rusiaci element zabezpecoval stavebny stroj v susedstve :-) Instruktorom bol Gabo, ktory skupinu zvladal bez problemov a videl aj drobne chyby (niekedy som dufal, ze sa zrovna nepozera :-/ ). Kurz nadväzuje na Pistol 1 nielen nazvom, ale aj uvodnym rozostrelom a opakovanim niektorych zakladov, avsak v primeranom rozsahu - neocakavajte siahodlhe opakovanie toho, co sa uci v predchadzajucom kurze. Teorie je minimum a je ponata ako uvodne vysvetlenie k jednotlivym streleckym cviceniam. Na programe dna je hlavne 200 nabojov za 3 hodiny trvania kurzu.

v skratke, comu sa kurz venuje:
- opakovanie strelby (tasenie, ready pozicia, viacrany s odklikom...)
- pripaja sa strelba s ukrocenim do strany - vyosenie - tento prvok sa prelina napriec celym kurzom a vyuziva sa ako pri strelbe (1-2 terce), tak aj pri prebijani.
- planovane prebitie
- neplanovane prebitie
- simulovane prebitie
- strelba na 2 terce s U-ckovym prenesenim na 2.terc

Gabo neustale kladol doraz (standardne okrem bezpecnpsti) na:
- vnimanie a sledovanie supera a okolia
- umiestnenie zasobnikov s municiou na opasku
- prebitie s vytiahnutim prazdneho zasobnika volnou rukou
- faktor stresu - aj ked velmi decentne, zatial sa velmi nekricalo :-) to, ako sme boli sami vystresovani, stacilo...

Pre mna osobne to bol velky posun vpred nie len z hladiska techniky strelby, ale aj pristupu k treningom. Urcite techniky pouzivane v sportovej strelbe, ktore som sa aj ja za posledne mesiace snazil naucit, nie su pri taktickej strelbe vyucovanej v TCA pouzitelne. Par krat som dnes dostal "po nose" a viem, ze niektore naucene postupy som sa rozhodol upravit. Je to aj o tom, kam kazdy z nas smeruje a je teda na individualnom rozhodnuti, ci ponukane skusenosti clovek prijme za svoje. Priklad - Gabo na zaklade svojich skusenosti uci prebitie s vytiahnutim prazdneho zasobniku volnou rukou, nie len vypustenie prazdneho zasobnika. Zapuzdrenie robi cez "ready" poziciu s vyhodnotenim okolia, nie priamo zapuzdrenie zbrane. Takychto veci tam je viac, pricom vychadzaju z realnych skusenosti (nehovoriac o tom, ze davaju zmysel). Kazdy sa vsak rozhodne, co z toho prijme. Moja osobna skusenost - urcite strelecke cvicenia, ktore som sa ucil vramci sportovej strelby, musim zmenit/vypustit, kedze chcem v taktickej strelbe pokracovat. Asi je potrebne na zaciatku zvolit jednu cestu.

Ak niekto so strelbou zacina a mysli to vazne, odporucam nechat medzi jednotlivymi kurzami dostatok casu na individualny trening. Narocnost stupa a s nou aj Gabove kriticke hodnotenie kurzistov. Spätna väzba od instruktora triafa presne tam, kam ma - na najslabsie miesta. A dost to bolí, hlavne ked clovek pride plny optimizmu na zaklade mnozstva odtrenovanych hodin ;-) Aj ked som bol zo svojho dnesneho vykonu sklamany, nakoplo ma to ist dalej a pracovat na chybach. Odo mna dostava kurz "Like"...
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Ja som u nich absolvoval kurz pripravy na ZP, potom Pistol 1 a mal z toho velmi pozitivne dojmy. Teraz uz mam ZP aj zbran a planujem aj kurz pistol 2. Co si napisal ma celkom potesilo a uz sa tesim, uz si len najst cas.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

calvin

som rád že si sa podelil,
z môjho pohľadu je tam jedna zaujímavá vec, ktorú možno veľa ľudí nevie, ale vyťahovanie zásobníka namiesto voľného vyhodenia je typický inak izraelskej školy(čo my už mnoho rokov razíme), a mnoho iných drobností ktoré v záchvate démonizácie tohoto systému bývajú často prehliadané.

preto som rád že tu takýto popis padol a tým u mňa stúpa rešpekt tejto výcvikovky, že neťažia len z lesku svojich odznakov ale učia skutočne užitočné veci
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"