Streľba 9mm luger 25m

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

.. ak neratam desiatku=dobra rana, tak mas v spodnej polovici terca 3 rany a v pravej jednu = z toho je patrne kam ti to "nesie". Neda sa jednoznacne vysetrit ci je to nastrelenim zbrane, alebo ci si to tam hadzes sam ako strelec - pozri si ten Patersonov terc, je to vyborna pomocka. Vytlac si ho a ber si ho so sebou na strelnicu k tercom ked si pojdes skrtat zasahy.

Ak sa chces zlepsit v mierenej strelbe odporucil by som Ti netrenovat na terc P135 (zeleny, nekryte leziaca figura), ale na medzinarodny 50/20 (tzv cierny/sportovy, .. v KVvZ sa pouziva tiez, je to druha polozka v streleckom trojboji). Aky je medzi nimi rozdiel? P135 ma 10tku s priemerom 10cm, 50/20 ma 9viatku s priemerom 10cm a 10tku 5cm no tu to nekonci:
- mieridla mas cierne a tak ak na zelenom mieris na stred mas tam este pomerne slusny kontrast (=a mas moznost si pekne zrovnat mieridla)
- na ciernom je stred cierny, ak mieris na stred, cierne mieridla ti splyvaju s podkladom (=nezrovnas si ich tak pekne ako keby si mieril na nejaku kontrastnejsiu plochu, napriklad bielu).

Prave z tohoto dovodu sa na cierny terc zvykne mierit na spodny okraj cierneho (tzn = zrovnas si mieridla, ten cierny kotuc si cely posadis na spicku musky a pomalinky odpalis). V com je teda ten rozdiel? Na zeleny mieris na plochu (kruh s polomerom 10cm), na cierny mieris na bod (spodny okraj cierneho) = z hlasiska presnosti je lespie mierit na bod nez na plochu (ak mas dobre oci) + ta vyhoda kontrastu na mieridlach.

Vela pistoli byva nastrelenych na spodny okraj cierneho = potom to na zelenom logicky nesie vyssie - mozno je to aj tvoj pripad. V klude si to vyskusaj a ak je to tak, mozes sa tesit lebo na ciernom to mas na spodny okraj (vyhoda) a na zeleny mieris tusim do stredu deviatkoveho pola (zasa je to plocha takze s tym nieje problem)
= je to len otazka zvyku
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Osobne si myslim, ze ten obrazok co tu hore zavesil peterson, by mal vyriesit tvoj problem. Podla mna jednoznacna chyba strelca. Na strelnici pouzivame ten obrazok uz dlhu dobu a chalani sa realne zlepsuju. Tak ako mi vravel instruktor: "vsetko je len v treningu a osobnom presvedceni!" :|
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

.. no ja by som to az tak jednoznacne nevidel.

Mimochodom neuvadzas na zaklade coho si vylucil moznost ze by mohla byt zbran "inak" nastrelena.
- v zavere svojho prispevku Sancho uvadza skracujuce sa casy na jednotlive polozky = bol nuteny strielat stale rychlejsie = chyby pri zrychlovani strelby byvaju (statisticky) skor strhavanie spuste (= tzn. 6 hodina dole), on ma vsak sustrel posunuty smerom hore..

Ja osobne by som sa so zavermi neponahlal - myslim ze Sancho nam to rozsekne po prvom treninku ;-)
- inak ak chces zistit ci ti to nesie tam kam si myslis, daj si 10ran na 15m (skratenim vzdialenosti potlacis chyby ktore robis ako strelec na vacsiu vzdialenost)
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

V ziadnom pripade nepopieram to co si napisal. Vidiet iba terc a nepoznat ostatne suvislosti sa dost tazko hladaju priciny. Moje uvahy sa opieraju o skutocnost, ze na terci je relativne velky rozptyl sposobeny z najvacsou pravdepodobnostou strelcom. Nastrelenie zbrane by som riesil mozno az potom,ak by rozptylom vsetkych zasahov bol v kruhu zodpovedajucom priemeru kruhov 10, potiazmo 9. :|
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Sancho:
Ja by som na začiatok:
- skrátil vzdialenosť na 15 m
- zmenil terč na niečo na spôsob 50/20 (dôvody rozpísal Theplaky)
- mieril na spodný okraj a strieľal len na rozptyl (nie na body)
- vyhodnotil každú zmenu tempa streľby osobitne (chápem, že na súťaži sa to nedá).

Z tohto ti vypadnú výstupy, z ktorých budeš múdrejší ty alebo niekto skúsený, komu to ukážeš.
Popri tom by bolo fajn si tú zbraň nastreliť alebo aspoň zistiť, kam to lieta v rukách niekoho ozaj dobrého.
Tú spomínanú mapu chýb by som bral len ako čisto orientačný nástroj.


Kam si vlastne mieril na tej figuríne?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

K tomu by som este odporucil zistit ake chyby robis pri sresovych situaciach (napr. susenim pri vytvoreni stresovej situacie - pri pipnuti timera atp.), pripadne sa zverit do ruk niekomu kto vie strielat A ma edukacne schopnosti, alebo si zaplatit kurz.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"