Strelecké kurzy štýl MOSAD a SPETSNAZ

Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

SHOOTING ACADEMY napísal: Ja by som bol len velmi zvedavy, keby sme sa stretli na strelnici, aby ste mi ukazali, ako sa spravne manipuluje so zbranou :lol:
Ak táto veta smeruje ku mne, tak odpoveď znie asi nasledovne.

Je na fóre známe, že som vekovo starší a dalo by sa teda povedať aj tak, že nie jeden člen fóra bol ešte len v plánovaní svojich rodičov 8) , keď ja som už strieľal a aj učil nárabať so zbraňou - strieľať (moje profesionálne povolanie)... :wink:
Takže to, čo sa poniektorí ešte len učia, to som ja už aj zabudol.
Na strane druhej ale poviem aj to (a to zdôrazňujem !), že od poniektorých členov fóra som sa dosť naučil. :!:

P.S.:
...a podľa fotiek rodinného tria konateľov danej "akadémie" by som všetkých zaradil do vyššie uvedenej kategórie. 8)
friendly_faraday

Príspevok od používateľa friendly_faraday »

Rozumiem Vam :), tak prijemnu strelbu prajem.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

o tom mierení kam a prečo tu ja osobne už píšem 7 rokov, v tom som za jedno s touto akadémiou,
-aj keĎ priznám sa, že tá konbinácia rusko-izraelsko-nemecko-americko štýl akoby prezentácie mi príde veľmi zmätočný,

v čom nie som je postup odstránenia danej závady na videu, rád by som vedel ak môžem dôvod prečo ide zásobník von pri takto triviálnej závade

ďakujem
friendly_faraday

Príspevok od používateľa friendly_faraday »

Islo o planovanu zavadu, takze rekrut si mal v strese vsimnut aj dalsiu nabojnicu ci je prazdna alebo je to plny naboj a vyhodit ju zo zasobnika. Islo cisto o sposob zvladnutia situacie nie len prebitia a odstranenia zavady ale aj povsimnutia v rychlosti ci je naboj spravny a tym rekruta viac znervoznit na strelbe. Jeden zo sposobov natlaku nie len pocas strelby. My vyuzivame sposob otazok ako aj matematickych uloh pri strelbe a manipulaci pri strelbe aby rekrut vedel zvladat aj okolie a nie len pachatela (terc) Ten izrael, rusko, nemecko. Su seminare a kurzy v zahranici kde bol instruktor pod MVSR vyslany.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Mozne len kolegovia foristi chceli naznacit ze za podobne prebijanie dostane na sutazi ( Los, Ipsc) DQ. To je vsetko.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

ja som to myslel tak, že nejak si neviem predstaviť podľa popisu s čím sa inštruktor akoby stotožňuje najviac, z čoho čerpá, lebo tieto školy majú v niektorých veciach aj dosť podstatné rozdiely
ako napríklad odstránenie závady o ktorej sa bavíme
:wink:
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Je nutne sa dogmaticky drzat jedného stylu? Chapem ze cela konkurencia si pichne do novacika na trhu, ale bolo by fajn keby nezainteresovany citatel vedel pozadie "nahodnych" nickov.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

samozrejme že nieje,
ak sa to týkalo mňa tak môj nick nie je "náhodný" a je tu dobre známi

spôsob riešenia tejto závady mi príde dosť zásadný tak preto som sa na to pýtal,
a nehanil som to vopred - myslím že som postupoval správne, či ?
friendly_faraday

Príspevok od používateľa friendly_faraday »

V nadpise clanku je spomenute strelecky styl mosad a spetsnaz, neviem ci sa to da prehliadnut. A v popise u nas je spomenute, kde vsade instruktor bol. Pozname dva druhy prebijania a to: sportove a takticke. Pri sportovom sa zahodi zasobnik na zem a pri taktickom sa schova do puzdra to znamena ked po niakom pachatelovi strielam v dome a pod stresom si urcite neratam vystreli, tak za prvou barierou si prebijam zbran a zasobnik s nabojmi(ked mi samozrejme niako zostali si odkladam) . A ked prebijas zbran stylom ze sa na zbran periferne nepozeras ale pozeras sa po zasobniku, prepac taky clovek nema co hladat na sutazi.My mame v popise ze vyucujeme mestsky styl boja a dennu realitu nie pripravu na los a podobne sutaze. Ani my sme neni najlepsi na trhu a urcite su kvalitnejsie academie s vacsou praxou. Urcite nechodime z hore nosom ze sme tu najlepsi, len sa snazime naucit ludi zaobchadzat spravne so zbranou a riesit situacie rozumne nie hrrr hrrr. Pridali sme sem clanok, aby sme prezentovali nasu academiu v najlepsiom svetle, ale necakal som ze poniektory ludia co sa vyznaju akurat tak s youtube vedu argumenty s tym ze vedia co je najlepsie a preco je na foto a videi nieco take a hned je to zle. Treba sa zamysliet ze su to ziaci nie profesionali, ktory sa stale len ucia a vidiet ze neprezentujeme video, kde je najlepsi ziak len a vsetko robi tip top, ale aj ziak na ktorom je vidiet ze sa problem uci a zlepsuje sa! Dakujem
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Ze su to ziaci vidno na videu. To strhavanie(0:08 napr) je take ze to musi lietat pol metra vedla na 10 metrov :)
Osobne som rad ze je tu dalsia akademia. Co by som ale privital, su realne mena lebo prezyvka neposobi (aspon namna) velmi doveryhodne. Ved nakoniec ludia su zaklad a na ich menach by to malo byt cele postavene.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

SHOOTING ACADEMY napísal:A ked prebijas zbran stylom ze sa na zbran periferne nepozeras ale pozeras sa po zasobniku, prepac taky clovek nema co hladat na sutazi.
Podľa môjho skromného názoru hlúposť.

Súhlasím s tým, že inštruktor bez mena je inštruktor, na ktorého sa ťažko zháňajú referencie. Dobré či zlé.
Chápem, že v tomto biznise to má svoju marketingovú úlohu, je to cool a spoluvytvára to dojem akejsi práce v utajení a špeciálnych zručností. Nič proti marketingu.
Ale je to otvorený biznis plne dostupný verejnosti, tu podľa mňa anonymita nemá čo robiť.
friendly_faraday

Príspevok od používateľa friendly_faraday »

Meno instruktora je Maros Farkas. Nie je to mojim zelanim aby ostal v anonymite, ale na kazdom kurze sa predstavuje menom kazdemu adeptovi.

Takze podla skromneho nazoru mi chces povedat ze ty by si sa v sutazi nepozeral periferne na zbran ako menis zasobnik ? Tvoj nazor som ppchopil tak ze sa pozeras odkial zasobnik vyberas a ako ho vkladas do zbrane ?
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Ešze raz a pomaly :) zasobnik je druhorady, podstatne je KAM mieri hlaven.
Prioritne sledujem aby hlaven mierila do bezpečneho priestoru v smere terčov a periferne sledujem
zavedenie zasobniku do šachty. Nie miesto odkial ho taham. Aspom teda ja to tak robim.
Tipujem že Yarco to myslel obdobne. Ako si ale podotkol neučite ludi na sutažnu strelbu, len by im
bolo možno dobre spomenut že v pripade učasti na sutaži pojdu za take prebitie domov. Myslim to
v dobrom nie ako vytku.
john.hawk
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa john.hawk »

ok, já rozumím tomu, že učíte lidi zacházet se zbraní jako do boje, ne na soutěže. Ok, s tím problém není.. a je to chválihodné.. nicméně pokud byl instruktor vyslaný z MV SK na různé stáže tak jak píšete, myslím si že si také musel něco odnést..a to pak vkládá do tréningu.
Co se týče závady jako takové na Vašem videu, abych byl přesný, jedná se o závadu č. 1. Tato závada může být způsobena více jak jedním faktorem.. a proto se doporučuje postup, kterým se ty faktory eliminují..
Ve Vašem případě ale chybí i další věci.. Takže si myslím, že to není chyba studenta ale chyba ve výkladu, kdy tam něco chybělo a to je celkem zásadní..Můžeme učit jiným způsobem dělat jiné věci, ale tohle to jsou obyčejné základy.. a ty ve výsledku musejí být stejné..
Vaše vysvětletní proč a jak, dosti dobře nechápu v tom, proč se student učí kontrolovat náboje v zásobníku v případě závady. Tento postup dosti dobře nefunguje z časových důvodů kdy potřebujete zbraň mít během jedné vteřiny střelbyschopnou, a z dalšího důvodu Vám tento postup nebude fungovat v noci při snížené viditelnosti..Takže do ,,Boja" je Vámi prezentovavé cvičení nepřenositelné..nic nevytváří, spíše naopak ubírá..a proto si myslím že člověk ze skušenostmi umí takové cvičení líp postavit.. a pokud neumí tak je někde problém vyvolávající otazníky..
Ideální stav je, že požadovaný skill se vybrousí v příslušném cvičení, které je na tento skill postavené tak, aby docházelo k určitému objemu opakování tak, aby tento skill bych člověk schopný vykonávat i v zátěži..
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

ak ste počítali že vás ľudia hned budú len chváliť tak ste na toto forum radšej ísť nemali :wink:
to je jedna vec,

druhá,
doba už veľmi pokročila a ľudia majú dobrý prehľad o tom čo sa ako robí a nerobí a prečo,
tak isto aj drtivá väčšina jak tu tak aj vonku už pochopila (aj s mojim skromným pričinením)
čo je trénig pre LOS/IPSC a čo do ulice, takže nejak nečkajte že ste spravili dieru do sveta teraz,
myslím to len v dobrom,

k technike na videu poviem čo mne vadí,
v situácií kedy vznikne takéto banálna závada je najrýchlejšie a najefektívnejšie vzhľadom na to že je nutnosť pokračovať v streľbe, doraziť a znova natiahnuť, odstráni sa tým potenciálne vadné zasunutie zásobníka a aj v prípade že ten bol zasunutý korektne úder pomôže rozhýbať "neporiadok" vo vnútri ak vznikol nejaký iný ako len zlyhanie zápalky a natiahnutie je istejšie a je možné prakticky okamžite strieľať.

so spôsobom držania zbrane sa plne stotožňujem, ale práve začiatočník by potreboval naučiť sa to tak aby mu to bolo hneď užitočné , a vyťahovať zásobník prakticky bezdôvodne sa nehodí v nijakom režime tréningu či nováčika alebo pokročilého študenta
pokiaľ už nie je možné úderom a natiahnutím nič spraviť, nasleduje vytiahnutie zásobníka, je to logický krok

vychádza to z mojich skúseností aj skúseností omnoho skúsenejších bojovníkov ako som ja,

preto som chcel vedieť odkiaľ ste tento postup načerpali,

berte to ako konštruktívnu debatu, nemusíte sa obhajovať a dokazovať kto kde bol, pre mňa osobne to moc dôležité nie je, práve na takýchto detailoch sa dá vypozorovať viac ako z úžasného životopisu
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"