Ako pravak mierim lavym okom...

Komediant1842
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 6 years 1 month

Ako pravak mierim lavym okom...

Príspevok od používateľa Komediant1842 »

Cafte...
Som zatial len ziadatel o ZP.No az dnes na strelnici pri strelbe dlhou zbranou mi doplo,ze sa stale ako pravak mierim lavym okom.Ked mam mierit pravym je mi to naozaj neprirodzene . Pri dlhej som sa prehodil a aj strielal lavou rukou a aj strelba bola ovela lepsia....Stretol sa s tim niekto?Ma to nejaky vplyv na strelbu ako taku?Kratku drzim v pravej,ale mierim lavym okom....
Používateľov profilový obrázok
bbfh
prispievateľ
Príspevky: 237
Registered for: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa bbfh »

Hľadaj na webe "prekrížená lateralita", príp. ak nie je angličtina problém, tak "cross eye dominance". Príp. to ešte skombinuj so "streľba" resp. "shooting". Mám ten istý "problém". Výraznejšie to vadí pri lukostreľbe a streľbe z dlhých. Pri krátkych by to nemalo až tak vadiť.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Podla testu nizsie zistis ktore oko mas dominantne:
http://interest-cz.cikavo.in.ua/relacja ... inantn-oko

Poznam par ludi ktori mieria lavym okom a zbran (pistol/revolver) drzia v pravacke.. Vyzera to "otrasne" ale funguje im to :D
- mierit by si mal kazdopadne dominantnym okom, zbran drz v tej ruke v ktorej Ti je to prirodzenejsie.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Z krátkej strieľam ľavou rukou, som ľavák, avšak dominantné mám pravé oko. Pri držaní obojruč to nie je žiadny problém, trošku natočiť hlavu a trošku presunúť zbraň. V tvojom prípade to bude tak, že hlavu natočíš trošíčku doprava a zbraň z osi tela posunieš trošku doľava.
A ešte perlička na záver - zistil si, že z dlhej budeš lepšie strieľať na strane dominantného oka. Aj ja - a teda z dlhej strieľam na pravej strane/z pravého ramena. A je to OK. :lol:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Komediant1842 napísal:Cafte...
Ma to nejaky vplyv na strelbu ako taku?Kratku drzim v pravej,ale mierim lavym okom....
Igrlik napísal: V tvojom prípade to bude tak, že hlavu natočíš trošíčku doprava a zbraň z osi tela posunieš trošku doľava.
Nemalo by mať vplyv, je to otázka zvyku a cviku.
Bývalý kolega mal pravé oko sklenené. Na strelnici bol pokrivený jak §§§...;)
Kua, ale strieľal lepšie ako poniektorí s oboma očami...a niektorým by ani +tretie oko nepomohlo. :roll:
Komediant1842
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Komediant1842 »

No ja som sa pri dlhej tiez vlnil,ze sa mi smiali.Chalani co boli so mnou sa este nestretli s podobnym zkrizenim,tak trocha nechapavo kukali o co sa pokusam...
V kazdom pripade velka vdaka,ze ste mi vyvratili,ze niesom divny a chlapcom to mozem plnohodnotne ozrejmit...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nie si divný. Pri krátkej to mám rovnako, je to len vec miernej korekcie postoja. Pri dlhej s kolimom som si zvykol predsa len mieriť pravým, resp. obomi a pri dlhej s optikou nemám na výber, ale zato optická korekcia urobí svoje.
:wink:
Inak, "cross" mierenie s krátkou sme tu preberali detailnejšie. Len si nepamätám, v ktorom vlákne.
Mizulin
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Mizulin »

Ja som pravak, dominantne oko mam lave. Pri kratkej robim korekciu tela, nastastie pri dlhej dokazem mierit pravym okom a je mi uplne prirodzene tahat mieridla k pravemu oku. Ale schvalne sa pri dlhej zmenim na lavaka , ze co sa stane.
Komediant1842
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Komediant1842 »

No ja som zacal teda strielat s dlhou lavou rukou.
Nechystam kupu nejakeho silneho kalibra,zatial nejaku 22jku,no napr CZ momentalne nerobi pre lavakov.
Podla predavaca z Hermesu bola verzia 452 myslim vravel,ktora bola aj pre lavakov,ale tie uz niesu.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Komediant1842
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Komediant1842 »

ou....
mal by som na ten bazos asi chodit castejsie...
To je tvoje ci si len pohladal?
dzekujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"