Riskantný tréning?

je poďla Vás tento typ tréningu zbytočne riskantný?

Hlasovanie ukončené 24 Nov 2009, 16:38

áno, je to hlúposť a nemá to zmysel
5
13%
áno, ale má to svoj zmysel
13
33%
nie, ale pre mňa je zo zbytočné trenovať
0
Žiadne hlasovania
nie, nie je, pokiaľ to robia skúsený strelci alebo profíci
14
36%
niekto to robit musi
7
18%
 
Celkom hlasov: 39

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Za prve neboli to nepriestrelne s balistickym platom, ale na 9mm luger nie je ani potrebne (pridavny plat) a za druhe nevidel som ze by pri prenasani prenasal cez vestu (hlavne na druhom zabere) a mieril mu na hlavu!!!
Ked ma zastrelia v praci pri treningu aspon by z toho rodina mala okrem smutku i odskodnenie, ale keby to robili 2 webforisti vo svojom volnom case, no dakujem pekne nepoznam vo svojom okoli takeho uvedomeleho strelca s ktorym by som si to vedel predstavit trenovat :idea:
Zamyslite sa nad svojim protajskom.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

polucias:
"je poďla Vás tento typ tréningu zbytočne riskantný?"

Tazko mi je odpovedat, kedze z otazky nie je jasne, PRE KOHO ma ci nema byt ten trening zbytocne riskantny.
Pre bezneho drzitela ZP, co je rad, ak sa na strelnicu dostane 1-4x do mesiaca?
Pre clenov a 'sympatizantov' OZ a ich intenzivny volnocasovy doplnkovy trening?
Pre clenov statnych ci sukromnych OZ a ich pracovny trening?
...

Moj nazor je ten, ze
- pre prvu skupinu taky trening je zbytocne riskantny,
- pre druhu je jeho uplatnenie (a len pod profesionalnym dohladom) diskutabilne a
- pre tretiu je do urcitej miery nevyhnutny.

Tango to uz naznacil - cely tento ICS flamewar vznikol podla mna z nedostatku informacii a miesania veci z civilneho sveta a sveta OZ.
Supol si na forum (tipujem, ze v dobrom) videa z treningu a nepovedal kto ste, co, preco a ako casto to trenujete, pod koho kvalifikovanym dohladom atd. Potom sa tazko cudovat niektorym reakciam.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

vystihol si to neuveritelne!
presne koli takym ludom sem chodim,

velmi vnimavy pohlad

naozaj som mohol specifikovat trochu viacej ohladom videi v prvom vlakne ktore som zalozil,
co uz, clovek sa uci stale.
niet sa potom co cudovat niektorym reakciam, ale aj to co si predostrel aj ty som sa snazil velaktrat obhajit ale bol som za blazna
uvediem to teda tu : tie videa a treningi ktore robime su vedene v spolupraci s instruktorom bojovej strelby, niekolkymi prisl PZ s dlhorocnymi skusenostami z mnohych vycvykov nielen sluzobnych, a predovsetkym z prof. praxe vonku .a ulici.
videa sa nasledne konzultuju prostred. netu s dalsimi.
a ajked sme z OZ mame clenov aj z civilu a snazime sa to ucit aj ich rovnako preto ze verime tomu konceptu.
dovera medzi nami je viac ako 100%tná preto si dovolime robit veci ako su na videach, nemalo to sluzit na navadzanie na porusovanie zakona. Chceli sme poukazat na realitu boja.

tu prave aj vyvstava otazka ktoru si kazdy moze polozit, ci by take nieco zavladol,
ja rozumiem ze vacsina je rada ze si ide zastrielat raz za cas a nepotrebuje taketo "riziko". ale ak zbran nosi na obranu mal by sa nad tym zamysliet, lebo v kryzovej situacii nejde o to ci ma zbran tyzden alebo 5r a vystrielal 10 000 nab. ak ma zbran a musi ju pouzit ta tu situaciu musi zvladnut.
potom by taky clovek mal mysliet na to ze nosenie zbrane toto riziko so sebou prinasa a ak ho na sebe nikdy ani raz neotestuje, napiklad pod dohladom instroktora, tak nebude mat predstavu ako jeho telo ta tuto situaciu zareaguje.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ahojte, ako trenujete strelbu na kontaktnu vzdialenost (povedzme ze na vzdialenost paze)? Tento trening sa mi zda byt dost rizikovy, kedze sa niektore casti tela (u mna ruky/nohy) dostavaju pred liniu ustia zbrane. Z mojho pohladu ide ale o nevyhnutnost takze dobre rady su vitane. Trenuje tuto oblast niektora agentura/akademia?
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

Toto čo napíšem, nech nikto neberie ako mudrovanie, ale len ako otázku s komentárom prečo sa to pýtam.

Konkrétne k tomu kľaknutiu pred a za aktívneho strelca pri prebíjaní. Považujem to za čisto zbytočný a nebezpečný úkon.
Ak si kľaknem pred strelca, aký to má význam - zvyšujem jeho balistickú odolnosť? Alebo zužujem profil nás dvoch ako terča? Veď keď bude na stojaceho strelca niekto strielať - a bude mieriť na hlavnú masu tela na hruď, tak ten čo pred strelcom klačí to môže dostať priamo do hlavy. Alebo sa od jeho balistickej prilby odrazí guľka priamo stojacemu strelcovi do krku či brady, kde ani nie je chranený vestou. Okrem toho ak si okamžitá situácia vyžiada úkrok či iný presun stojaceho strelca, tak klačiaci to nemusí ani zareagovať. Ak to naopak dostane priamo klačiaci, tak stojaci cez neho akurát padne. O možnosti, že sa napríklad kľačiaci po zásahu reflexívne postaví rovno strelcovi pred strielajucu zbraň ani nehovorím.

Ak si pri nabíjaní kľaknem za stojaceho strelca, čo to prináša? Krytie prebíjajúceho za stojaceho strielajúceho?
V momente ak si kľaknem za prekážku - stojaceho strelca - strácam prehľad o situácii. Ak to dostane stojaci strelec, tak akurát cez kľačiaceho preletí a zhodí aj jeho. O problémoch pri náhlom úkroku stojaceho strelca, čí nedajbože cúvnutí a padnutí ani nehovorím.

Na záver. Kedy sa rozhoduje či si prebíjajúci klakne za a kedy pred stojaceho strelca? V čase stresu vo veľmi dynamickej situácii to len pridáva ďaľší prvok neistoty a nečakanej variability.

Môj záver - síce efektné ale zbytočné a nebezpečné. Samozrejme, ak by to bolo v úzkej uličke povedzme v lietadle, pivnici, úzky tunel ... tak tomu rozumiem, ale tam zase nemôžem predpokladať, že niekto stojí vedľa mňa a až pri nabíjaní si kľakne niekde k mojím nohám.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Budem len hadat.
Asi nejde o nejaku funkcnost, ale o navodenie stresu, ze ti niekto klaci pod hlavnou alebo ti za chrbtom obtahuje zaver.
Pripadne este simulovanie krytia sa za prekazkou alebo zmensovanie svojej siluety pri zavade/prebijani.
Ale ako pisem, je to len moje hladanie zmyslu cvicenia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"