Strelecká akadémia II.

Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Len chcem potvrdit vyborne dojmy z kurzu vedenom Ing.Pavlom Brunovskym a aj touto cestou sa mu podakovat. V piatok som absolvoval prvy kurz, na jesen planujem dalsi. Uz viem kde su moje slabiny, co musim nasusit a nadrillovat. Komorny pocet ucastnikov kurzu (3), vsetko davalo zmysel, malo postupnost a logiku, skvele priklady z praxe, primerane okorenene sarkazmom, co mojej povahe vyhovuje. Bezpecnost bola urcite na prvom mieste, cely cas, co mne ako civilovi maximalne vyhovovalo. Informacii a vedomosti bolo vyrazne viac ako minuteho streliva (50ks/3h). Hodnota nadobudnutych skusenosti z kategorie na "nezaplatenie". Dakujem a tesim sa na dalsie stretnutie. :)
raduz
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa raduz »

Mal som tú časť v utorok v Lozorne absolvovať môj prvý kurz s p.Brunovským zo Streleckaakademia.sk

V skratke: kurz bol perfektný, nielen splnil ale aj predčil moje očakávania. Bol som sám, takže sa mi plne venoval celé 3 hodiny, ktoré ubehli neuveriteľne rýchlo. Vysvetlil mi do detailov čo a ako a musím uznať, že jeho cvičené rentgenové oko snáď videlo aj cez moju zbraň až na druhú stranu. Potešilo ma, že sme sa zhodli v identifikácii chýb, ktoré robím, takže to chce už len poctivý drill ako v autoškole s jazdením. Vtípky na tému nielen môjho postoja a celkový dôraz na bezpečnosť počas kurzu boli len vítaným spestrením :-)

Vystrieľal som asi 50 nábojov a musím uznať, že by stačilo aj 15ks, keďže rozdiel po vysvetlení bol badateľný už po druhej vystrielanej päťke. Fakt klobúk dolu, vie čo vraví, vie to naučiť a výsledky sú viditeľné okamžite. Za ten rok čo chodím na strelnice sa na mňa nalepilo pár hovadín, ktoré treba odstrániť a ktoré som si vôbec neuvedomoval. Hold chytré rady z literatúry, internetu a youtube videá nie sú všetko. Je to proste profík a rád k nemu pôjdem znovu. Tých pár desiatok euri je zanedbateľných a sú z môjho pohľadu skvelou investíciou. Ak by som tvoril zákon, tak tam dám takýto kurz ako povinnú jazdu (napr. namiesto psycho testov).

Ďakujem p.Brunovskému aj touto cestou a teším sa na ďalšie kolo v júli. Celé výborné, odporúčam každému, vďaka!
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

A kto ti to hovoril už keď si od neho kupoval zbraň? Prečo si tak dlho čakal? :)
inspiring_ardinghelli

Príspevok od používateľa inspiring_ardinghelli »

... aktuálne kurzy na august a september ...

http://streleckaakademia.sk/terminy-kurzov
Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Marek524 »

Zdravím vás všetkých. Dňa 26.07.2015 som sa plný očakávania zúčastnil Streleckej Akadémie v priestoroch strelnice Lozorno. O tomto kurze som si prečítal množstvo pozitívnych príspevkov tu na Webforum.sk a okamžite som sa rozhodol, že do toho idem.
Predtým som nič podobné neabsolvoval, ak teda nerátam Okresné majstrovstvá v letnom biatlone, ktorých som sa zúčastnil ešte ako žiak ZDŠ-ky :D .

V spomínaný deň som sa teda s priateľkou dostavil až z Prievidze do priestorov strelnice Lozorno, kde sme si po zoznámení sa s pánom inštruktorom Brunovským prešli úvodnú administratívu a počkali na ďalších príchodzích. Pred úplným začiatkom sme si všetci spoločne pozorne prebrali základné požiadavky a pokyny ako bezpečnosť, na čo si treba dávať pozor, čo sa naopak vyžaduje apod. Už hneď v úvode som si na pánovi inštruktorovi všimol veľké skúsenosti, profesionalitu a priam zenovo sústredenie ohľadom problematiky streľby a zbraní čo sa mi v priebehu kurzu neustále potvrdzovalo. Takisto bolo povedané (a s tým sa plne stotožňujem), že nikto z nás sa počas tých pár hodín nestane elitným strelcom.
Na kurze sa spoločne somnou zúčastnili 2 strelci a 3 slečny/dámy strelkyne. Nebudem tu rozpisovať do detailov celý priebeh, ale v skratke to asi prebiehalo takto :

Kurz trval 4 hodiny, počas ktorých sme vystrieľali asi 140 nábojov, v rôznych streleckých variáciách, postojoch, streľby či už obojručne alebo streľby so striedaním streleckých paží.
Po zvládnutí každej z disciplín sme sa spoločne presunuli k terčom, kde pán Brunovský každému strelcovi osobne vytkol drobné chybičky a taktiež vyslovil predpoklad, prečo je to dobré a naopak prečo nie je strela tam kde mala byť. Hovorené to bolo formou odporúčania a vyskúšania si svojho návyku inou formou a nie štýlom, že to musíme robiť tak, ako to chce inštruktor a to sa mi veľmi páčilo. Takto sa už v základoch dajú podchytiť a postupne odstraňovať zlé návyky držania zbrane, mierenia, tasenia, spúšťania, postoja ...... . Strieľali sme od 5 do 20 metrov a každý si mohol overiť svoje schopnosti. Pred každým cvikom pán inštruktor vysvetlil, čo od nás vyžaduje a na čo sa máme sústrediť.
Atmosféra bola uvoľnená a priateľská, samozrejme že veľký dôraz sa kládol predovšetkým na bezpečnosť pri streľbe a takisto aj mimo nej, takže inštruktor bol v týchto veciach nekompromisný.

Čo dodať záverom ? Kurz mi ušiel neuveriteľne rýchlo, získal som nové poznatky problematiky streľby, ktoré sa budem snažiť aplikovať aj do praxe a sám na sebe som videl, že streľba nie je jednoduchá vec a potrebujem ešte veľa drilu a skúseností aby bola spokojnosť aj v terči, nehovoriac o tom, koľko mi tieto poznatky ušetria streliva. Samozrejme, že spoznanie nových milých ľudí a vtipkovania na uvoľnenie atmosféry bolo super spestrením nabitého programu, s ktorým som bol nad mieru spokojný. Určite, ak mi to práca dovolí, zúčastním sa aj ďalších levelov Streleckej akadémie pod vedením pána Brunovského, na ktorom vidno, že je veľký profesionál s bohatými skúsenosťami, ktorého aj touto cestou srdečne pozdravujem a prajem veľa šikovných regrútov aj v budúcnosti :) .
Všetkým ktorí ešte váhajú, či sa zúčastniť S.A., môžem s kľudným svedomím povedať : ,, Vy ste to ešte neabsolvovali ? Prečo ešte váhate ? “ Naozaj stojí to za tie peniaze.
Takže dovidenia na budúcom kurze. Ahojte.

PS : Dal som sľub, že napíšem svoje dojmy po kurze, ale vzhľadom na nedostatok času som sa k tomu dostal až dneska, takže sa ospravedlňujem a pozdravujem :wink: .
(Marek-Nemecko-Lozorno-26.07.2015-2.miesto)
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Absolvovany kurz c.2 - zaciatocnik (kratka zbran)

Ako tu uz bolo pisane znovu a znovu (budem sa asi viackrat opakovat, co uz...), tento kurz vam usetri vela casu a aj streliva, takze absolvovat ho odporucam co najskor po ziskani ZP. Tie cca 3 vystrielane krabicky na kurze, vam daju ovela viac ako 30 pri samostatnom treningu (ktory je samozrejme tiez dolezity) a hlavne vas na zaciatku navedu tym spravnym smerom a odstrania tie najvaznejsie nedostatky. Obsah kurzu na 90% sedel s tym co je napisane na webe, niektore veci boli vynechane, niektore pridane - predpokladam, ze sa kurz prisposobuje aj moznostiam strelnice a samotnym ucastnikom.

Majitelov SA/DA zbrani len dopredu upozornim, ze pretlacanie a zvladania DA spuste si na tomto kurze nenacvicia. Co mi bolo na zaciatku trosku luto, potom som pochopil, ze to ako sme strielali, najefektivnejsie nacvici zakladnu manipulaciu so zbranou - nabitie, vytiahnutie z puzdra, natiahnutie zaveru, zamierenie, vystrel, vybitie, kontrola zbrane, "rana istoty", zasunutie do puzdra - takze z principu sa strielalo len z SA spuste.

Musim vyzdvihnut pristup pana Brunovskeho, cely kurz sa niesol v pohodovej atmosfere, na nikoho sa nekricalo, kazda otazka bola zodpovedana, venoval sa aj individualne kazdemu a oci mal vsade :) Bolo na nom vidiet roky skusenosti, ale hlavne aj schopnost ich podat dalej a naucit.

Ja som kurz absolvoval ovela neskor ako som mal v plane, teda nieco vyse roka po ziskani ZP a zakupeni prvej zbrane, ale aj tam mi dal vela, hlavne mi ukazal, ze to ide aj lepsie, ale aj to, ze aj tu najzakladnejsiu manipulaciu so zbranou treba zaradovat pravidelne do treningu.

Nebol som na kurze c.1 adept (prakticka priprava na skusku) ale viem si predstavit jeho uzitocnost ak je vedeny podobnym sposobom a rozhodne by som radsej povinne absolvoval a zaplatil za takyto kurz, ako za psychotesty.

Na zaver len znovu uprimne odporucanie absolvovat tento kurz, najma tym, ktori ako ja hladaju civilnejsie zamerany kurz, kde sa neucia ziadne "tacti cool" srandicky, ale hlavne efektivna a nie efektna strelba.

Urcite pojdem aj na dalsi level, ak bude moznost, takze tymto prosim absolventov kurzu c.2 z Trencina a okolia, ktori maju zaujem o kurz c.3, aby sa potom na dalsi termin prihlasili - neoficialne niekedy na zaciatku novembra ak si dobre pamatam.
Naposledy upravil/-a mrzo v 31 Aug 2015, 11:05, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

Absolvovany kurz c.2 - zaciatocnik (kratka zbran)

bol som s mrzo-om :-) mam trocha iny pohlad na kurz, v podstate som tam siel s tym, ze som nic specificke necakal len to, ze mi to pomoze a dostalo sa mi toho co som potreboval naozaj. ZP mam cca pol roka, pre kurzom cca 1000 vystrelenych, ale za "samoucnu dobu" som sa nenaucil asi ani polovicu toho, co som dostal tu na kurze.

Obaja sme mali HK P30 to bolo funny :) , mne spust problem nerobi. Co mne robilo problem a nebol som si toho vedomy, bol uchop, spustova disciplina a zbrklost. Teraz viem na tom lepsie pracovat ako tapat a minat zbytocne stovky nabojov. Nerobi to zo mna experta, ale posunulo ma to. A o to myslim ide. Som nazoru, ze pokornejsi pristup k zvladaniu techniky kratkej zbrane je to naj co kazdy moze pre seba urobit. Kazdu novu info-skusenost spracovat, a najma, vediet pouzit je to hlavne, co posuva vpred. Skolitel ako je pan Brunovsky to myslim velmi dobre vie odhadnut a skusenosti, tipy, triky podat tak, aby to ucastnik kurzu spracoval.

Cize.. dalo mi to vela a ako bonus buchol som si z HK MK23 :)

Urcite pojdem aj ja na dalsi level ak bude v Trencine.
inspiring_ardinghelli

Príspevok od používateľa inspiring_ardinghelli »

Na 29.11. sa uvoľnili dve miesta na kurz 2 - začiatočník (pištoľ). Viac info na
http://streleckaakademia.sk/terminy-kurzov
inspiring_ardinghelli

Príspevok od používateľa inspiring_ardinghelli »

Na vedomosť sa dávajú termíny kurzov na prvý polrok 2016 s miestom konania nielen v okolí Bratislavy...
Príďte teóriu za klávesnicou vymeniť za prax na strelnici...

http://streleckaakademia.sk/terminy-kurzov
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"