ZVS P20

Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

tak som si tento kusok opat dnes obzrel na strelnici TaT v BA. Len tak povrchne, par minutiek, som si isty ze mi vela veci uniklo. ale jedna vec som sa rozhodol - to vypustanie zaveru je ... nem moc dobre. Prilis male. Ale vseobecne sa mi to paci dizajnovo.... len skoda toho vypustania
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Dnes som zo zvedavosti si buchol 16 ran(a stacilo) z kompaktu na strelnici v Londžorne,
Zbran v rezime DA ma odpor spuste ako polovnicka brokovnica. Bez nadsadzky. Doslova tam nieco drhne, zhodli sme sa s Behanom. SA rezim je oproti tomu az s velmi malym odporom.
Uchop pekny, kto ma rad hlboky uchop a la CZ tak bude isto spokojny.
Co ale vazne nemilo prekvapilo bola strelba samotna. Spatny raz je naozaj velmi citit. Az revolverovo. Zdvih zbrane(flip up) znacny. Vyssi ako u XDM, HS, ci mloka.
Ja by som tuto zbran urcite neodporucil zacinajucemu strelcovi, pretoze zvladnutie jej nekultivovaneho spravania sa by ho stalo viac E ako u hore spomenutych znaciek. Alebo by ho aj odradilo od strelby ako takej.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Podarilo sami ju aspon do ruky chytit v jednom obchode v Ziline, drzi sa to celkom pekne, ovladacie prvky pre mna trochu blbo umiestnene, deckocker som aj zprvu myslel, ze ani nema, az po chvilke som zistil, ze ho proste jednou rukou normalne nezatlacim tak aby spustil. Spust vid prispevok vyssie. A az teraz viem ocenit kvalitne opracovanie mojej P30-ky, ta ZVS P20 mi prisla ako doma na sustruhu po nociach uzdibkavana (zaver z vonku)… Na cenu som sa nepytal.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Mne osobne sa odpor decockera páčil. Mám vo zvyku položiť palec na krídelko poistky a napr. u P07 DUTY ked som ju mal v rukách bol tak malý, až som si spúšťal kladivo, alebo mi nezaberala spúšť. Mal som v ruke len predvádzacie modely P20 na IWA (určite odladené dohladka).
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

U mna (samozrejme subjektivny pocit) nebol problem v odpore, ale v tom, ako "hlboko" sa musi packa poistky zatlacit, bolo to skoro 90° a to uz proste nebolo pohodlne/mozne spravit jednou rukou. Mozno to je navrhnute tak, ze ma pouzivat deckocker slabou rukou, neviem. Len som to povazoval za vhodne spomenut, nekritizujem, na to sa necitim a urcite nie po 5 minutach co som ju drzal.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Dnes som drzal v DM Army druhy kus P20-ky a tam bolo opracovanie zaveru perfektne, tak neviem… Ked budem mat niekedy viac casu, skusim z nej aj popukat, celkom ju tam vychvalovali.
bajec
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa bajec »

...tiež som si ju omakal v DM Army, zatiaľ som z nej nestrieľal, ale nejak ma neoslovila...nebola to láska na prvý dotyk...ale to ja som zaťažený na celokovy... :D
Používateľov profilový obrázok
JackDaniels
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa JackDaniels »

Tákže kúpil som skusil som a hneď som ju aj vrátil a nechcem ju ani vidieť ... mam a mal som už kadejaké zbrane ale toto za tie peniaze? nehnevajte sa na mňa :D 600€ ? za zbraň ktorá nieje vo výzbroji ani žiadnej SBSky ? :D nepresná a spúšť by som prirovnal asi k záhradným nožniciam ... prvý výstrel s premačknutím bol nemožný na presnosť odpor a poskakovanie spušte jak keby tam bolo desať ozubov vypoveda o chabej dokončovacej úprave... naprosto nedoleštené nedoladené... rozptil na 20 metrov sa rovnal velkosti fotbalovej lopty, pre porovnanie som tam mal 226ku ako je jasne, že to je uplne iný level ale preto to tolko stojí a možu si dovoliť pýtať za to tie prachy čo si ZVS nemože z daleka dovoliť vypušťač záveru mikro a ide ťažko. PO stránke designu tá zbran nieje zlá ale kvalita je uplne na urovni daleko za hranicami normálu ... tešil som sa že máme na slovensku peknu kvalitnu zbraň ale zase som ostal sklamaný zanevrel som na to hlavne koli cene pýtaju za to jak za kvalitnu zbraňa le s kvalitou sa to rovnať vôbec nemože. to je moj názor moj osobný poznatok možno som mal zlý kus ale zlý kus by nemal byť pustený do obehu .... ooo aaby osm nezabudol mal som všelijake druhy streliva a strelivo Federal a S&B mi sem tam ani neodpálilo niekedy až na druhý krát.
Používateľov profilový obrázok
hawaii_svk
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hawaii_svk »

Asi si mal fakt zly kus. Ja som si z nej vystrelil na T&T strelnici a aj v Lozorne ( v ramci vyberu prvej zbrane ) a strielalo sa mi z nej na to, ze to je kompakt super. Spust bola jemna a hladka. Porovnaval som priamo z cz 75b a glockom 19 a 17, s k100. Dal som s nej asi 100 nabojov (aj s&b) bez problemov. Glocky mi par krat nevyhodili nabojnicu... Nemam nastrielane vela - iba zacinam, ale bola presna ako velka cz75b, presnejsia ako k100 ( v mojich rukach) Glocky sa presnostou vobec nechytali...
Ja som vsak chcel fullsize, takze ma mrzelo, ze som nikde nenarazil na P21...a samozrejme ma odradila aj cena.
Nakoniec som v Lozorne neplanovane kupil cz75b s jemne ladenou spustou od prevadzkara strelnice :) prva zbran na naucenie...
Na nosenie a obranu je podla mojich skusenosti P20 uplne super. Perfektna ergonomia a super presnost na kompakt. Casom zrejme zakupim :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Dnes v Istebnom som odstrielal len zopar ran (dva zasobniky) s P20 (compact) na cca 8m, rozptyl zhruba 10cm co je moj priemer. Ziadne technicke problemy, z brane do toho dna bolo vraj vystrielanych 200nabojov, oproti mojej kure mala tvrdsiu spust, reset tiez celkom ok. Designovo pekna, prijal by som trochu tvarovanu rukovat pre slabsiu ruku.

Dojem ok.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Tak isto som strieľal z 2ks P20 v Istebnom a až na Mieridla nemám čo by som jej vytkol. Presnosť ok spúšť tiež spätný raz vpohode. Akurát na moju malu ruku bol zachyt trocha ďaleko ale nič čo by som nezvládol. A ergonómia je super.
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Vova »

Aj mne sa zdajú po odskúšaní v Istebnom celkom fajn. Spúšť mala príjemný priebeh, aj chovanie po výstrele a presnosť boli OK. Závadu som nezaznamenal ani sebe, ani pri nikom inom. Alebo je tu niekto taký? Inak P21 bude v predaji od zajtra a pracuje se aj na trítiových mieridlách... Už sa teším!
eager_blackburn

Príspevok od používateľa eager_blackburn »

Akcia v Istebnom bola super. Dúfam, že ste boli spokojní
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Vova »

Spokojní určite, len Ty si nejako skoro zdrhol! 8)
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Taktiež vyskušaná v Istebnom a okrem mieridiel jej nemám čo vytknúť. Do ruky sadla ako riť na šerbeľ :twisted:
Napísať odpoveď

Návrat na "ZVS"