ZVS P20

Používateľov profilový obrázok
MyroLM
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa MyroLM »

Netvrdím že nie, nie som konštruktér zbraní.

Pýtali ste sa na to aká je spúšť, ja som komunite priateľov strelcov v rámci svojich najlepších možností, schopností a vedomostí odpovedal. To že vyhovuje mne neznamená, že bude vyhovovať každému, jedná sa o subjektívny pocit. Vyskúšať a rozhodnúť sa musí každý sám. Ak niekomu nevyhovuje tak si P21 nekúpi alebo si dá spúšť odborne upraviť podľa svojich individuálnych požiadaviek.

Aby som to nejako uzavrel: Mne osobne spúšť vyhovuje taká, aká je, s pištoľou maximálna spokojnosť.
Simoo
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Simoo »

Nápodobne...
Používateľov profilový obrázok
MyroLM
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa MyroLM »

Tak ešte raz fotky Arrow + P21
DSC_0403.JPG
DSC_0404.JPG
DSC_0405.JPG
DSC_0406.jpg
DSC_0409.JPG
DSC_0411.JPG
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Takze to ticho okolo ZVS z posledneho casu konecne zacina davat zmysel.
http://www.etrend.sk/ekonomika/cesky-ex ... paign=top7
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Dátum registrácie: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

no kto by to bol čakal...
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Ja dufam ze to ZVSku nastartuje a velmi by som sa tesil keby sa vyroba malokalibrovej municie aj zbrani konecne seriozne rozbehla. Odbyt by bol na jedno aj druhe.
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Dátum registrácie: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

pravdu máš... Bodaj by sa to rozbehlo, a hlavne ako "normálna" firma s jasným zámerom, pretože tá hmla ktorá je v ZVS je na zaplakanie.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

chlapci: polovica zostane statu. Toto je klucova informacia, ktoru asi prehliadate a zbytocne priskoro tlieskate.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Ja skor vnimam ze ten zbytok vlastni spolocnost Excalibur, ktorej sa podarilo rozbenut uz aj ine poskomunisticke molochy do relativne dobre fungujucich podnikov.Netvrdim ze to tak bude aj v tomto pripade, ale investicna zakladna, knowhow a vazby tu existuju. Ako pisem, bodaj by.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

v ZVS má aktuálny vlastník jednu veľkú výhodu. Pracuje na štátnych mašinách, ktoré tvoria št.hm.rezervy. To predstavuje úsporu x milionov eur v nákladoch.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

ocenil by som kvalitnu domacu produkciu, ktora na trhu rozhodne chyba. Snad sa rozbehne vsetko ako ma...
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

peterson napísal:v ZVS má aktuálny vlastník jednu veľkú výhodu. Pracuje na štátnych mašinách, ktoré tvoria št.hm.rezervy. To predstavuje úsporu x milionov eur v nákladoch.
Nemáš tak úplne pravdu. Práve tie masiny, ich vek a stupeň (ne)automatizacie úplne zabíjajú ekonomiku tej manufaktury. Ak chce dnes výrobca tohto typu munície vo svete byť konkurencie schopný ako jednotkovou cenou, tak kvalitou, jednooperaky to úplne vylučuju. Ako cenou práce, tak ľudským faktorom pri kvalite. Tieto jednooperaky si pamätám dávno dávno ešte z PS Grandu v Považskej. Už vtedy mali najlepšie za sebou.

Tie masiny z hm. rezerv sú dobré fakt leda ako hmotné rezervy pre prípad vojny po jadrovom výbuchu. Na komerčné využitie dnes sú úplne mimo.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

tak, som myslel, že sú po repase :)
klingy
častý prispievateľ
Príspevky: 1588
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa klingy »

gewehr: No podla mna Excalibur kupil podiel v ZVS, za inym ucelom nez je vyroba pistoli a nabojov, potrebuje know-how, vyrobnu dokumentaciu a zazemie, pre svoj primarny biznis, kazdopodne ak by sa mu popri tom podarilo rozbehnut serioznu vyrobu malorazkovej municie a pistoli nebolo by to zle...
Naposledy upravil/-a klingy v 08 Apr 2015, 13:04, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Pistoli je na trhu plna prdel, ale skor je problem co z nich strielat. Drviva vacsina ludi nema na prebijanie cas (napr. ja z pistole a revolveru strielam celkom pravidelne, ale prebijanie stiham len do dlhych zbrani, aj to s odretymi usami) a prijala by nejake strelivo v aspon priemernej kvalite za prijatelnu cenu. Ani lovecke strelivo do dlhych zbrani by nebolo marne, nieco na urovni Prvi Partizan alebo o nieco vyssej by momentalne v Europe naslo viac nez slusnu odozvu. Na to by ZVS a ich know-how mohlo stacit. Nepoznam vsak nikoho zo ZVS, takze neviem ci tam maju ludi, ktori poznaju situaciu a potreby trhu. Nehovoriac o krmive do 7,62x39, ktore sa postupne cenovo splha stale vyssie a vyssie.... Len v tychto oblastiach maloraznej municie je stale dost zaujimavy priestor na trhu. Trh s velkoraznou municiou nepoznam, takze nebudem spekulovat.
Napísať odpoveď

Návrat na "ZVS"