ZVS P20

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Primarnym zamerom a komoditou s ktorou Excalibur obchoduje je obrnena technika. velkorazove zbrane a strelivo do nich. To je aj dovod preco kupili podiel v ZVS. Ci tam spustia vyrobu pistoli (predavat na svetovom trhu by sla), alebo ponechaju vyrobu pechotiny asi dnes ani sami nevedia.
klingy
častý prispievateľ
Príspevky: 1588
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa klingy »

je to sice offtopic, ale tak ako pise Gewehr, excalibur resp. jeho dcera MSM Martin, systematicky skupuju alebo prenajimaju zbrojarske podniky v Cechach a Slovensku od Tatry po VOP Trencin a teraz kupili ZVS ono Excalibur potrebuje nahradne diely a municiu pre svoj biznis, (teraz ma ohromnu zakazku pre Irak T-72 a BVP) a tie sa vyrabali prevazne na Slovensku do skladacky uz ostava len resp. PPS Detva a Vyvoj Martin pripadne EVPU Dubnica (jediny vyrobca systemov riadenia palby pre obrnene vozidla v CR a SR), maju licenciu na KBVP Pandur II, MOSR im zaplatilo modernizaciu SAKAL... vyroba malorazkovej municie je niekde na okraji zaujimu... Jednoducho excalibur si chce vybudovat dominantne postavenie na dodavky obrneje techniky pre OSSR a ACR...
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

No Exkalibur ziskal zakazku na dodavku 280 BVP do Iraku. Na to naviazane aj dodavky nahradnych dielov a modernizacia. Predpokladam, ze na to vyuzije aj slovenske kapacity. No a kedze sa z neho zacina stavat väcsi hrac na trhu, potrebuje pokryt aj oblast municie velko a malorazovej. To bol podla mna dovod kupy. Nakoniec v tomto zmasle sa vyjadruje aj ten clanok. Ked budem mat pravdu, bude to ale znamenat, ze z najväcsou pravdepodobnostou vo vyrobe pistoli nebude pokracovat a bude sa orientovat na core bussiness.
wisdom
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 9 years

Príspevok od používateľa wisdom »

Ahoj, som tu novy a chcel by som sa vratit k teme P20. Spolu s GP P1 je to momentalne moj favorit a pravdupovediac neviem sa medzi tymito dvoma rozhodnut. Najradsej by som kupil obe ale to nema zmysel.. Ak je tu niekto, kto stirelal z oboch (pri GP P1 najnovsia MK12) tak by som bol velmi vdacny za nazor. OD GP som strielal iba zo starej K100, novu P1 som drzal a urcite sa mi pacila. Na ZVS som narazil na jednej strelnici docela nahodou a velmi ma prekvapilo jej prijemne spracovanie a tiez presnost strelby. Celkovo mam skusenosti z pistolami zatial male, kupovat si idem svoju prvu :) (streilal som este par revolverov a glock ale revolver nechcem a nic skaredsie ako glock som nikdy nevidel, strelecky ma tiez nijak neohurila)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Skus ist do nejakeho obchodu, kde maju obe na sklade, chytit do ruky, vyskusaj.

Skus si primarne spust v SA a v DA rezime a ako ti vyhovuje uchop, ak bude schopnejsi predavac, nech ti aj ukaze ako spravne zbran drzat.

Ak si z vychodu, tak viem poradit viac.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

ak niekoho pocujem, ze vybera zbran primarne podla toho ako mu "sedi" v paprci, tak mi v hlave bezi film: ako zeny vyberaju auto: male, cervene(auto) ale moje :lol:
Naposledy upravil/-a inspiring_austin v 17 Apr 2015, 18:10, upravené celkom 1 krát.
wisdom
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 9 years

Príspevok od používateľa wisdom »

No, diki za rady.. Ak by sa nahodou predsalen nasiel niekto, kto realne vystrelil z P20 aspon 50-100 ran a vedel ju porovnat s GP P1 albo K100 tak by som bol rad subjektivnemu nazoru na:
- spust
- presnost strelby
- celkovy pocit

eldo: ano, pistol sa mi musi pacit, musi mi sediet v ruke a musi sa mi z nej dobre streilat. Kazdy mame inu ruku ale napriklad taky glock ako mas Ty pre mna nesplna ani jeden z tychto parametrov. Viem, ze pre teba je to urcite najlepsia dostupna zbran a povazujes ju za top kde sa kvalitativne urcite radi opravnene ale pre mna to bude vzdy nieco ako fiat multipla. Proste si to nekupim ani keby to ma nulovu kazivost. Ak mi vsak vies dat nejaky rozumny typ v danej cenovej kategorii do 600€ tak ti budem vdacny ajked myslim, ze som zvazil takmer vsetko a ostali mi tieto 2. (tretie miesto: CZ P-07) Moje poziadavky: kompakt s kladivom, 9mm luger, dostupny servis na slovenku je vyhoda
Kvalita ZVS sa podla mna posudzovat este neda, kedze realna vyroba sa rozbehla nedavno a viem, ze minuly rok to dost riesili, kupovali sa tam nove stroje, suradnicaky a odladovali sa veci navyse ta P20 co som strielal nemala chybu.
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

súhlasím s eladom. viem o jednej zvs p20 ktorá má necelý rok a počas tejto doby je 2tí krát v servise. a to sa z nej striela len výnimočne.
Používateľov profilový obrázok
MyroLM
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa MyroLM »

crossbowhunter napísal:súhlasím s eladom. viem o jednej zvs p20 ktorá má necelý rok a počas tejto doby je 2tí krát v servise. a to sa z nej striela len výnimočne.
Zbrane sú mechanická vec, ktorá sa môže pokaziť. Vie niekto o type zbrane, ktorá sa nikdy ani jediný kus zo série nepokazila? Nemyslím tým 1 kusové výrobky ale normálnu sériovú výrobu.

Čo sa na tej ZVS P20 pokazilo že je 2x v servise? Videl si ju? Alebo to je zas že jedna babka povedala, že jej kamarátka povedala, že jej muža z výšného konca sesternice syn má kamaráta ktorému sa to stalo?

Aby ste ma nepochopili zle, netvrdím, že sa porucha nemôže stať, ale osobne som tiež počul niečo v zmysle ako: Kamarát ju má (ZVS P21) a stalo sa mu na nej toto a toto. Tak som na to povedal, OK a mohol by som sa za tým chlapíkom na chvíľku niekedy zastaviť aby som to videl? (Býva 5km odtiaľ) Noooo... Vieš... Ono to vlastne nie je..... Bla Bla Bla... Kecy. Takéto rozprávky milujem, keď niekto hovorí niečo o niečom čo nemá alebo to počul a pri tom to väčšinou nie je pravda.

Príklad 1: Na PS97 vraj praskajú rámy po pár výstreloch. No neviem, moja má nastrieľané cez 12 000 rán všetkými možnými druhmi streliva od prebíjancov s olovenou strelou, cez náboje so strelou 6 - 9g až po testy streliva Hornady a nebadať na nej nikde žiadne poškodenie. Zrejme som ešte nepochopil pojem "pár výstrelov" lebo mne 12 000 rán príde ako slušné množstvo na test.

A príkladov môžem uviesť z vlastnej skúsenosti niekoľko, aj auto ktoré mám sa určite do 100 000 km pokazí lebo vstrekovacie čerpadlo a palivové čerpadlo, zotrvačník, vstreky a turbo... Asi som divný, ale už 340 000 km čakám, že mi tieto veci odídu ale nejako sa im nechce. Aj telefón, ktorý mám už minimálne 1 rok nemal fungovať.
Používateľov profilový obrázok
MyroLM
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa MyroLM »

Vôbec si ma nepochopil, ale nevadí. :D Je možné, že mám dobré skúsenosti s jedným kusom, tak isto môže mať hocikto iný zlé skúsenosti z jedným kusom. Chcel som tým povedať len jedno, že jeden chybný kus neznamená automaticky celú vadnú sériu alebo firmu ktorá to vyrába. Chyby sa jednoducho stávajú či sa to niekomu páči alebo nie.
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

Myro, zistím keď budem s chalanmi zo strelnice. predošlá závada bola jedna pružinka, táto závada netuším. vieš jednu p20 máme aj na strelnici, takže to nemám z počutia, ale z prvej ruky.
keďže som ju mal aj v rukách, môžem ti povedať aj to že ten konkrétny kus má naozaj hroznú spúšť v DA.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

No na kupu pistole u ktorej je celkom opodstatnene riziko, ze ju v kratkom case prestanu vyrabat treba mat fakt dobry dovod. Mne pri ZVS vychadza len zberatelstvo.
zabludeny
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa zabludeny »

http://www.teraz.sk/ekonomika/dubnicka- ... lanok.html
To až teraz? Doteraz to bola všetko overovacia séria alebo ako sa to správne nazýva?
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Jean »

wisdom napísal:No, diki za rady.. Ak by sa nahodou predsalen nasiel niekto, kto realne vystrelil z P20 aspon 50-100 ran a vedel ju porovnat s GP P1 albo K100 tak by som bol rad subjektivnemu nazoru na:
- spust
- presnost strelby
- celkovy pocit

eldo: ano, pistol sa mi musi pacit, musi mi sediet v ruke a musi sa mi z nej dobre streilat. Kazdy mame inu ruku ale napriklad taky glock ako mas Ty pre mna nesplna ani jeden z tychto parametrov. Viem, ze pre teba je to urcite najlepsia dostupna zbran a povazujes ju za top kde sa kvalitativne urcite radi opravnene ale pre mna to bude vzdy nieco ako fiat multipla. Proste si to nekupim ani keby to ma nulovu kazivost. Ak mi vsak vies dat nejaky rozumny typ v danej cenovej kategorii do 600€ tak ti budem vdacny ajked myslim, ze som zvazil takmer vsetko a ostali mi tieto 2. (tretie miesto: CZ P-07) Moje poziadavky: kompakt s kladivom, 9mm luger, dostupny servis na slovenku je vyhoda
Kvalita ZVS sa podla mna posudzovat este neda, kedze realna vyroba sa rozbehla nedavno a viem, ze minuly rok to dost riesili, kupovali sa tam nove stroje, suradnicaky a odladovali sa veci navyse ta P20 co som strielal nemala chybu.
Obe zbrane su v pohode vecsina zo zdejsich "hejtakov" ma vsak na to iny nazor (hlavne aby rec nestala...). Z oboch som stielal a musim povedat ze som ani na jednej nenasiel zavazny problem. Klasicku K100 som aj pomerne dlhy cas vlasnil a nemal som ani len najmensi problem. Osobne ak by som nemal nic ine na vyber a chcel by som compact asi by som skoncil skor u ZVS. Najidealnejsie je si vsak skusit danu zbran a az potom si ju kupit aj ked je jasne ze sa to stale takto urobit neda. Ak riesis kvalitu matrosu tak u K100 je aspon podla toho co som ja mal moznost vidiet urcite vysoká. U ZVS cas ukaze.
matulo2222
občasný prispievateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa matulo2222 »

Neviem teda aký profesionáli tvoria tieto správy v TASR alebo na TERAZ.SK, ale na tej foto k článku P20 rozhodne nie je. Tak asi budú v tej ZVS - ke nakoniec vyrábať ČZty ..... :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "ZVS"