Walther PK380

Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Mám, prinesiem na stretnutie západu. Sem už sa dlhšie chystám napísať niečo rozsiahlejšie. V skratke - spokojnosť.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Walther oznámil zvolávačku na niektoré série, zbraň vraj za určitých okolností môže vystreliť aj so zaistenou poistkou.

Viac info napr. tu
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Aj ja som si to vsimol, kedze moja je uz na ceste. Trochu som sa zlakol, ale je to zvolavacka pre U.S. customers. Predpokladam, ze do EU sa ta seria nedostala. Pri preberani si vsak urcite skontrolujem vyrobne cislo.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Pozerám že chybná séria s poistkou sa ma netýka, ja mám "uloženku" z 2009 kupovanú tento rok v akcii od ZVS za 293, niklovú mali za 240, ale ten nákup bol taký "zaujímavý", niekedy musím napísať do príslušnej témy „Zbrane a strelivo - kde (ne)radi nakupujete? “.
Dátum produkcie určuje písmenkový kód na závere nad zámkom spúšte:

A B C D E F G H I K
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

DE ## AK = 2009
DE ## BA = 2010
DE ## BB = 2011
DE ## BC = 2012
Pôvodne som chcel spraviť niečo ako serióznu recenziu, ale nie je treba, keďže to čo je nájditeľné napríklad na jútube sa zhoduje s mojimi dojmami a skúsenosťami: www.youtube.com/pk380
Zbraň by som rozhodne nezaraďoval do kategórie subkompaktov, ale určite do kategórie kompaktov. Pre použitý typ streliva je telo zbrane neobvykle široké 26-28mm, pričom záver má len 21,5mm.
Zásobníková šachta by možno prijala aj dvojradý zásobník.
Široké telo zbrane ale poskytuje výborný úchop a strelecký komfort pri rýchlej streľbe. Spätný náraz odpovedá úchopu zbrane, jej hmotnosti a použitému kalibru. No jednoducho radosť strieľať, až na tú bolesť v peňaženke. Presnosť posúdiť neviem, nie som tak dobrý strelec aby som mohol hodnotiť túto vlastnosť zbrane. Čo ma ale veľmi príjemne prekvapilo bola neočakávaná presnosť a sústrel pri rýchlej pudovej streľbe bez zrovnania mieridiel. Zbraň je priam stvorená na obrannú streľbu a to aj napriek odporu spúšte ktorý som v SA nameral 36N (výrobca udáva 28N), chod spúšte v SA je 5mm. Pričom 4mm je pretlačenie spúšte bez výrazného odporu, potom je náraz na odpor 36N, zostávajúci 1mm chodu spúšte je pocitovo akoby pruženie plastovej spúšte, výstrel, prepad spúšte 2 mm. Vzdialenosť medzi spúšťou a chrbtom rukoväte v momente výstrelu je 55mm.
9mm Browning nepovažujem za dostatočný kaliber pre obrannú streľbu, zvlášť v prevedení FMJ ogivál, a je to to jediné čo sa dá v tomto kalibri na Slovensku kúpiť a nosiť na obranu. Viem ale že aj toto je lepšie ako 7,65 Browning. Naviac PK 380 má takmer dvojnásobne dlhšiu hlaveň ako vreckové subkompakty Kevin či LCP, u ktorých nie je možné hovoriť o príjemnej či rýchlej strelbe.
Púzdro pre Walther P22 je pre PK380 ozaj malé, takže zbraň nosím v púzdre pre Glock 19, sadne výborne. A nie, zbraň z neho nevypadáva.
S&B aj ZVS idú spoľahlivo bez zádržky. Zbraň mala "výrazné" problémy len s prebíjancami ARES, čo bolo ale jednoznačne chybou streliva, o tom inokedy v príslušnej téme. Čo si ale neodpustím je varovanie pred tiež lacným strelivom ZVS 9 Browning, ktoré sa mimochodom už nevyrába. Tak to tiež už do zbrane nikdy nedám. Je osadené strelami s oceľovým pomedeným plášťom a to nerobí dobre hlavni. V malej sérii bolo strelivo ZVS 9 Browning osádzané strelami s tombakom a plnené kvalitným prachom, je to zberateľská rarita ktorú nosím v PK380, pretože sú presnejšie ako S&B. Vlastne čokoľvek je presnejšie ako S&B, aj ARESi.
Späť k PK380. Zbraň je dodávaná len s jedným zásobníkom. K zbrani nieje ani žiadne iné príslušenstvo okrem klúča na rozoberanie, ktorý som si dobre odložil aby som ho nestratil a doteraz som ho nenašiel, ale jednoducho sa dá vyrobiť nová náhrada.
Trošičku je problém vložiť vratnú pružinu záveru naspäť do zbrane, ja osobne si pomáham kliešťami ktorými zovriem jej vodiaci tŕň z už navlečenou pružinou a takto ho vložím do záveru.
A to je asi tak všetko v skratke. Ak by boli ešte dáke konkrétne dotazy, pýtajte sa.

Edit: oprava presmerovaných linkov na fotky.
Naposledy upravil/-a pif paf v 11 Nov 2013, 00:09, upravené celkom 1 krát.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

S tym lacnym strelivom od ZVS si ma nepotesil, kupil som ho viac do zasoby kvoli jednej zbrani, co som nakoniec nekupil. Kolko si z neho pouzil pre Walther ? Je vidiet nejake poskodenie vyvrtu ? Zase na druhej strane neplanujem z PK 380 strielat tisicky nabojov.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Oceľových plášťov v rámci testu 50 kusov a už som mal "pocit" že hrany polí sa trochu zatupili.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ja pre Ruger LCP pouzivam prave to ZVS, ale pri poslednom treningu som z 12 ran netrafil ani raz medzinarodny pistolovy terc na 25m, hoci predtym som daval takmer vsetko do cierneho. Viem, ze LCP je robene na obrannu strelbu na par metrov, tam je presnost stale dobra. Ja nosim v LCP S&B, hoci nanho vsetci nadavaju, presnost a komfort strelby je znacne lepsia oproti ZVS. Ake pouzivas treningove strelivo v PK 380 ?
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

S&B

Edit: vlastné prebíjance.
Naposledy upravil/-a pif paf v 02 Máj 2014, 13:38, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Kto nadáva na 9 Browning od S&B?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

s 9 kratky od SaB uplna spokojost, trocha nizsi vykon co je na dynamicky zaver skor plus. LEn nadobudam pocit, ze Walther nedokaze vyrobit malu zbran, na ktoru by potom nemusel robit zvolavacku kvoli nejakej fatalnej zavade na bezpecnostnych prvkoch spustaku
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Nemyslel som konkretne S&B 9mm browning, ale celkovo naboje od nich. Uz som pocul od viacerych predajcov, ze S&B isiel s kvalitou streliva vyrazne dole. V mojom LCP vsak slapu na jednotku. :D
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Dnes mi volal predajca ohladom PK 380, viac v teme Toto ma nasralo .....
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Update: Pri skladaní zbrane ma prekvapil zablokovaný zámok rozoberacieho "šoupátka" v odomknutej polohe. Zbraň bola tým pádom nepoužiteľná. Záver volne skĺzaval z tela zbrane smerom dopredu, tak ako sa zbraň rozoberá. Pár dní som chodil bez serióznej zbrane. Puškár niečo pobrúsil a poladil v zámku a už sa to nebude opakovať. Ešte som si s ním dohodol odstránenie zámku spúšte, lebo o tom už som čítal pár prípadov že sa tiež vie zaseknúť.
Inak som so zbraňou veľmi spokojný. Na takú presnú rýchlopaľbu akou sa teším s Browningom budem s Lugerom ešte dlho trénovať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"