PPQ

enzox
občasný prispievateľ
Príspevky: 95
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa enzox »

Možno trepnem. Ale nemá PPQ poistku aj v pazbe? Niečo ako PPS, ak odmontujes chrbát pažby nedá sa strieľať. Ak má tak by som ju skontroloval. Mne sa na PPS mod. 1, tento chrbát jemne poškodil a zbraň sa správala presne ako tvoja. Skús vymeniť chrbát a otestuj.
reeller_sk
občasný prispievateľ
Príspevky: 25
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa reeller_sk »

Poistkou v pažbe to nebude, lebo žiadna tam nie je :).
Ale pohral som sa s ňou dnes a vyzerá to tak, ze to bol feeding issue, rozumej predsa len nebol záver úplne na doraz, lebo jediný spôsob ako sa mi podarilo dosiahnuť to jemne kopnutie je, ked som kustik tak mm alebo ešte menej pridržal záver a stlačil spúšť.
Otázne je teda prečo mi nenabilo viacej nábojov nie úplne po sebe ale náhodne vystrelili 2-3 a 4. zostal takto nedorazeny Tiež ako tu niekto písal pokial sa nenatiahne záver úplne silou dozadu je náchylná nevyvodiť náboj z komory a nafeedovat další, alebo ked sa nespustí na voľno úplne zo zadu tak nemá vratna pružina dost sily na korektne nabitie a zostane záver visieť a treba ho doklepnut, co ale je docela pochopiteľne takto na sucho. Co nie az tak, ako sa to stalo pri streľbe, povedal by som ze slabšie strelivo, ale vystrielala 250ks toho isteho bez problémov, potom toto a po opätovnom zložení zasa 200ks bez problémov. Takze by som to tipoval ze jej nesadlo mazivo, alebo ze sa tam predsa zasekol nejaký sajrajt niekde.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Robíš si najskôr závady zbrane brzdením záveru palcom a zvaľuješ to na inak perfektnú zbraň.
reeller_sk
občasný prispievateľ
Príspevky: 25
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa reeller_sk »

Vieš co aj na to som uz myslel, ale nemenil som uchop nejak drasticky pred tým a potom ako som ju rozobral, aj ked priznávam ze si na ňu zatiaľ zvykám, keďže je nová. Ale spravilo mi to tak 4-5 krát na približne 25 nábojov a potom ani pred tým ani raz. A prestalo to robiť az po tom rozobrali a znovu zložením.
Každopádne to nevypada naozaj na nejaký problém konštrukcie ako takej. Určite dám vedieť, ako dopadla ďalšia návšteva strelnice.
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Olap »

reeller_sk: Musím bohužiaľ potvrdiť Olapove tvrdenia, lebo včera sa mi stalo presne to iste co popisuje.
Neviem ci som to pisal. Ja som nakoniec moju PPQ doniesol Hodalovi a v ramci reklamacie mi to opravil. Vymenil spust s tiahlom. Odvtedy to uz nerobi. Hned po vymene som skusal tu bocnu volu tiahla a je podstatne - vyrazne mensia ako pred vymenou. Otazne je ci sa napriklad casom znova nezvacsi. Uvidime.

Inac tusim som to aj pisal. Niektore nabojnice mali narazenie od udernika a niektore nemali . Vdaka tomu som vedel ze treba zacat patranie od udernika.

Vytiahni udernik a skontroluj hrany padovej poistky. Na tej mojej bolo vidiet ze su jemne zdeformovane od udernika. Aj na uderniku bolistopy po kontakte s padovou poistkou. Tak budes vediet, ze je to iste co u mna.
drescenter
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa drescenter »

No PPQ luger 9mm, odstrieľané asi 3500 nábojov, zlyhanie len vtedy, keď záver pri naťahovaní nepustím úplne odzadu ( vtedy vždy ). Inak tá zbraň nemá žiadne zlyhania. Ako som už písal, u Fraňa povedali, že tá zbraň potrebuje drsné zaobchádzanie.
PPQ 45 ACP, 1500 nábojov bez akýchkoľvek problémov....
Som rád, že OLAP to má vyriešené, nedalo sa mi skontaktovať....
reeller_sk
občasný prispievateľ
Príspevky: 25
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa reeller_sk »

Dnes odstrielanych dalších 250 rán bez hoc akého problému, takze to naozaj nevyzerá na nejakú štandardnú, zopakovatelnu závadu, skôr som nieco naozaj ja prehliadol.
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Olap »

250 rán bez hoc akého problému
no ono s tym mnou popisanym problemom mozes nastrielat aj par tisic ran a nic sa nestane.
Skus ale po vystrele pustit spust len po reset. Nie az na koniec drahy! Vzdy len po reset (click) a hned skus znova vystrelit.
Skontroloval si tie stycne plochy na blokacii udernika a uderniku samotnom, ci nie su na nich stopy po kontakte??? Hned uvidis ci ti udernik narazil do padovej poistky.
reeller_sk
občasný prispievateľ
Príspevky: 25
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa reeller_sk »

Hej skontroloval nevidiet ani na úderníku ani na poistke nič voľným okom (vid fotka hneď po vybratí), takze tipujem ze sa nestretli. Ale presne viem či myslíš tým, ze sa to môže stať keby tam bola väčšia vola. Ono to je asi daň za tu jemnu spúšť, čím väčšia trecia plocha by bola na tej poistke tým by buď bol ten nábeh na ňu výraznejší a nepríjemnejší, alebo by musel byt celkový chod spúšte tuhší, aby to nebola pocitovo taky skok zrazu.
Prílohy
580E0077-5F5C-4EA0-9991-59CEA8337AB1.jpeg
Používateľov profilový obrázok
strýko Walther
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 6 years 5 months

Príspevok od používateľa strýko Walther »

Pri čistení PPQ M2 som si všimol také malé vyštrbenie na úderníku (viď. priložené foto). Stetol sa už niekto s niečím podobným?
Prílohy
image.jpeg
image.jpeg
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

To je úplne v prdeli, nedoporučujem ti z toho kvôli tvojej vlastnej bezpečnosti ďalej strieľať. V rámci kolegiality (mám P99 asi 17 rokov...) som ochotný od teba túto nespoľahlivú a nebezpečnú novinku bezodplatne prevziať a na svoje náklady deaktivovať. :twisted: :mrgreen: 8)
Používateľov profilový obrázok
strýko Walther
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 6 years 5 months

Príspevok od používateľa strýko Walther »

lovec napísal:To je úplne v prdeli, nedoporučujem ti z toho kvôli tvojej vlastnej bezpečnosti ďalej strieľať. V rámci kolegiality (mám P99 asi 17 rokov...) som ochotný od teba túto nespoľahlivú a nebezpečnú novinku bezodplatne prevziať a na svoje náklady deaktivovať. :twisted: :mrgreen: 8)
Vďaka za odpoveď,
Napíš svoje ctené meno + adresu a hneď to balím. Za ochotu pribaľujem aj dve zelene stovečky. Zbavil si ma obrovskho problému.

BTW: na webe som našiel chlapíka, ktorý dal z PPQ 2000 rounds a udernik ma ako nový...

http://monderno.com/gun-reviews/walther ... lery-6]/4/

ak chceš, tak Ti to aj preložím :D
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Olap »

stryko Walther. Ja tam mam podobne "preliaciny" - vyzera to ako ryha. Boli tam uz na novej zbrani. Treba to len kontrolovat - ostatne ako vsetko coho spolahlivost moze ohrozit zivot a zdravie.
Osobne si ale myslim, ze je to nedostatocnou kvalitou vyroby. Jednoducho taketo detaily neriesia. Spominam si na jedno video novej CPP, kde aj cely zaver bol uplne odflaknuty uz pri frezovani. A tam to nebola len nejaka ryha, ale komplet "prefrezovana" priecka. A ked TO preslo vystupnou kontrolou, nejaku ryhu na malom uderniku nebudu riesit.
Používateľov profilový obrázok
strýko Walther
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 6 years 5 months

Príspevok od používateľa strýko Walther »

@ Olap:

Dakujem za odpoved. Myslim, ze ja som to tam od zaciatku nemal. Preto ma zaujimalo, ci sa uz niekto s takym niecom stretol. Pripadne, co to mohlo sposobit. Obratil som sa s rovnakou otázkou aj na ceske gunforum a dostal som podobnu odpoved. T.j. ze na funkciu by to nemalo mat vplyv :roll:
reeller_sk
občasný prispievateľ
Príspevky: 25
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa reeller_sk »

Ja mám tiež take dve malé ryhy, ale z vrchu nie z boku. Celkom by ma zaujímalo z čoho sa ti to tam mohlo tak odlupnut. Teoreticky by to tam nemalo byt namáhané podľa mna.
Moja ma uz nastrieľanu prvú tisícku a okrem uz preberaneho problému úplne bez jedinej závady. Takze sa fakt prikláňam k tomu, ze som tam musel ja nieco dokafrat pri čistení alebo skladaní.
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"