PPQ

Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

Len mu zavolaj. Je ochotny. Ja ked som bol kupovat, tak mal v predajni aj M1 aj M2. Nebol som este rozhodnuty ci M1 ci M2, ale tym ze som si to priamo skusil, som usudil ze M1 vypustanie mi nesedela (asi mam nan na PPQ kratke prsty). Ukazoval mi aj moznost kupit si predlzenu hlaven a predlzeny zaver na sportovu strelbu a len to vymienat na povodnej zbrani. Aj to tam vsetko mal aj mi to predvadzal.
Ak by nieco nemal tak verim ze ti to vie aj obratom objednat u vyrobcu. Som presvedceny, ze budes spokojny.
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Som mu pisal a momentalne ju nema, ale preveri ju u vyrobcu tak budem vidiet.
Ale ak ma takyto pristup tak budem urcite spokojny.
Skoda, ze som si to neprecital skor ako som pisal do Dunajskej Stredy do jedneho obchodu nech mi odlozi bokom, ale to bolo len preto, ze som nedockavy.
Budem cakat co mi napise pan z Dubnice predsa len je to na skok z TN.
Dakujem
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Takze dnes som volal s panom Hodalom, pretoze som si vyzdvihol zbrojak a hned vybavil nakupne povolenie a som nedockavy a rozhodol som sa, ze si kupim PPQ M2 s tlacitkovym vypustanim zasobnika. Dokazem s tym zit :D

V pohode pristup a vraj dnes tam bude po 17:00 az do 21:00 a ma posledny kus.
Takze sa tesim, najradsej by som teraz zdrhol z roboty a siel ju zobrat.
Diky moc za tip.
martinhej
občasný prispievateľ
Príspevky: 44
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa martinhej »

Prave som doniesol M2 domov. Sedi v ruke vyborne, len skoda ze toho tyzdna na strelnicu nestiham :| Zatial som vystrielal iba par sto z glockov 17 a 19, tak som velmi zvedavy aky pocit bude z tejto - mojej prvej :)
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Gratulujem. :D

Asi o 5 hodin 48 minut a 12 sekund (ale nepocitam to) ho budem mat aj ja doma :D
ja som chcel tu M1 verziu koli tomu packovemu vypustaniu zasobnika ale myslim, ze tlacitko bude fajn.

Ako sa ti vyhadzuje s tlacitkom na M2..ale predpokladamm, ze to ide v pohode, lahko.
martinhej
občasný prispievateľ
Príspevky: 44
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa martinhej »

Neviem to porovnat s tym padielkom na luciku - M1 sa mi nepodarilo mat v ruke, ale prave kvoli tomu vypustaniu som ju chcel, uz vsak nebola.

M2 sa mi yyhadzuje ok. Pri riadnom uchope sa tlacitka dotykam iba jemne, a ked aj zatlacim smerom na tlacitko tak nedokazem ho zatlacit - cize nechcene vypustenie by nemalo hrozit. Ak ohnem palec, akurat sa dotknem tlacitka pri pravom kraji nechtu, co jednak jednoznacne citit ze tlacis to tlacitko a tiez razantnejsie zatlacenie v takejto polohe palca zasobnik vypusti. Bude to treba potrenovat, ale viem si predstavit ze nebude problem rychle vypustenie. Tiez v rukaviciach je to tlacitko jednoznacne nahmatatelne tymto pohybom a nie je problem zatlacit aj ked tam mas nejake 3 mm maksieho materialu navyse.
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Toto som chcel vediet :D
Dakujem
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

2 miselito - ak si budes chciet vyskusat packu, mozem ti dat do ruk HK P30 - velmi podobne zbrane, s Walther PPQ. Ja na packu nedam samozrejme dopustit, ale nemam nic proti "klasickemu" tlacitku. Mozes sa zastavit aj cestou pred nakupom, ak mas odvahu a vies, ze si to este nerozmyslis :D
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

Na M2 sa da naucit aj jeden tah. Neviem ci je to aj na inych tlacitkovych pistoliach, ale ked nemas dobre dorazeny zasobnik, tak na pravej ruke citis taky vystupok (druhy koniec tlacitla vypustacieho tlacidla). Skuste si to. V rukaviciach to asi nebude tak citelne, ale da sa na to naucit a potom clovek vie ze zasobnk nie je na doraz.

Inac jedna rada. Naplnte zasobniky do plna a dajte ich do zbrane. Tu prizinu na PPQ=kovom zasobniku treba najprv unavit. Mne na uplne novej zbrani ani neslo skoro obtiahnut zaver. Je to len a len v tej silnej spruziene zasobnika. Po par dnoch to podda.
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Mrzo silno si cenim tvoju ochotu, ale uz ma to premohlo. 2 hodky dozadu som si domov priniesol noveho PPQ M2 panka :D :D
Ja som si packu skusal na strelnici v Tn na Walther P99 a maximalne mi vyhovovala na tie moje gynekologicke prsty :D
Ale musel by som ho ist zobrat do Dunajskej Stredy a tohto M2-koveho mal pan z Dubnice na sklade.
Takze som sa rozhodol a nelutujem.
Po 2 hodinach hrania sa s nim (manzelka mi ho musela odlozit do trezora) som zistil, ze mi sedi jak rit na serbel. Pri uchope ani neviem, ze tam nejaky vypustac zasobnika je, ale ked som vypustal zasobnik tak som ho intuitivne nasiel.

Co sa tyka pana Borisa Hodála z Dubnice, mozem len chvalit, vsetko poukazoval a vysvetlil. Este mi pripomenul, ze na nakupne povolenie mozem zobrat aj strelivo. Tak som zobral zo Selierov 200ks.
Este som klucenku nafasoval s logom Walther a peknu cervenu tasku platennu k tomu.
Na takyto nakup ma mozem aj kazdy den chodit :D:D
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

miselito napísal:...Takze som sa rozhodol a nelutujem.
Po 2 hodinach ...
Vzdy ma zarazali vyroky spokojnosti po troch dnoch. Toto momentalne vedie :D

Treba najprv nieco odstrielat, porovnat a potom robit zavery.
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Ja som sa nerozhodol po dvoch hodinach, na strelnici v Tn som skusal vela zbrani co maju v ponuke na zapozicanie a jednou z nich bol Walther. Islo mi hlavne o dobry uchop zbrane a Walther mi sedel najviac. Tak som sa zameral na nu a potom na zaklade skusenosti strelcov som sa rozhodol, ze ju chcem.
Alebo mam mat z kazdej zbrane nastrielane aspon 5000 a potom sa rozhodnut?
Nechapem o co ide teraz. Pisal som len prve dojmy z tejto pistole a z predajcu.
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

presne toto som myslel :D :D
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ide len o to ze na taketo vyroky treba vyckat, odstrielat si svoje a porovnat s inymi. Potom mozeme hovorit ze nelutujeme.
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Islo naozaj len o prvy dojem zo zbrane, ktory je dobry. V sobotu ju idem prvy krat vyskusat. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"