Alsa Pro 9mm Luger (standart)

Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Alsa Pro 9mm Luger (standart)

Príspevok od používateľa pif paf »

http://www.alsapro.cz/shop/index.php?ro ... uct_id=201

Hľadal som tému do ktorej by som postol niečo o týchto nábojoch. Ale sú spomínané len sporadicky v rôznych nesúvisiacich témach prevážne ako offtopic. Takže, zakladám pre ne samostatnú tému. Kto sa chce znova vyjadriť aj tu, tak prosím, nech je tu viac skúseností pokope.
Osobne som ich vystrelil neviem koľko. Asi okolo tisícky. Lebo som ich strieľal nielen zo svojich zbraní (pri ktorých si vediem presnú evidenciu streliva). Boli to ale všetko balenia len dvoch sérií z roku 2013.
Takže taká úzka vzorka nepokrývajúca široké spektrum produkcie tohto konkrétneho náboja. Bolo to pohodové rekreačné strelivo, lebo navážky BA9 boli pre mňa pocitovo čajíčkové. Ja som v žiadnej zbrani nemal problém z funkčnosťou, okrem jednej P11 zapožičanej na strelnici, ktorej sa už pri prvom zásobníku po pár výstreloch zakúsol záver a neodpálený náboj nešiel vyhodiť s komory. Pomohla až hrubá sila. Viem ale minimálne ešte o jednej K100 ktorá mala problémy s obťahovaním a náboje boli zo série odo mňa. AP prekvapivo fungovali aj v mojej prekliatej fungel novej P11. A ak nie, tak to bola skôr len chyba tejto konkrétnej zbrane.
Problémom u sériových prebíjancov môžu byť rôzne typy nábojníc. V AP zmeske sa nájdu naozaj rôzne zaujímavé zberateľské kusy. Ak ich potom po vystrelení znova prebíjam a pri tom cítim ako kladú nábojnice strelám pri zatláčaní rôzny odpor pre rôznu tvrdosť mosadznej nábojnice, tak už hneď idú extrémne kusy do šuvix krabičky. Ak chcem "presné" strelivo na súťaž alebo len pre potešenie na strelnicu spravím si výber osvedčeného typu nábojníc. Iste dajú sa triediť aj AP náboje. Ale nie S&B. Pre ich dlhoročnú produkciu sú práve tieto nábojnice rôznych generácií najviac zastúpené pre ich rozšírenie na našom trhu aj v AP produkcii. A tak aj napriek identickému dnovému razenie sú medzi nimi výrazné rozdiely či už v tvrdosti nábojníc, alebo priemere otvoru zátravky.
AP náboje som postupne prestal kupovať a aj strielať, keď som začal koncom minulého roka prebíjať. Mal som pre svoju K100 kvalitné strelivo na mieru aké som len chcel a za oveľa nižšiu cenu. Už som nemusel každý jeden AP náboj kontrolovať okrem iného aj vkladaním do komory (hlaveň mimo zbrane!) Že prečo? Asi jeden zo sto nábojov nebol dostatočne rekalibrovaný. To by mohlo teoreticky spôsobiť problémy pri uzamykaní hlavne zvlášť pri GP. No a ďalší podstatný dôvod prečo si treba kontrolovať prebíjance ktoré nevyšli z vášho vlastného lisu je ten že pri sériovke akú produkuje napríklad aj AP nie je tá výstupná kontrola zrejme asi taká ako pri ujkovi čo si doma pri svojom jedno operačnom lise relaxuje (tým myslím seba). Zbieral som vystrelené "AP" nábojnice a následne ich triedil na prebíjanie. Raz som medzi asi 200 vystrelenými nábojnicami našiel asi tri nábojnice S&B 9mm Makarov s AP razením 9x19. Okamžite som skontroloval ešte aspoň dve stovky nábojov z rovnakej série (inú som už nemal) a našiel dve S&B Makarov nábojnice osadené 8g Lugerovou strelou. Prikladám link na fotky:
Lugermakarov v porovnaní s Lugerom
Dnové razenie Lugermakarova
Pri samotnej strelbe z K100 som si nevšimol ani raz dáku zmenu charakteristiky priebehu výstrelu. Čo by nasvedčovalo že niečo nie je v poriadku. No vystreliť tie Lugermakarovy, ktoré som našiel dodatočne som sa neodhodlal a radšej som ich delaboroval.
To je zatiaľ asi všetko čo som chcel napísať už dávnejšie no až teraz ma k tomu dotlačil glocker a Steyr H5. No a o strelách až nabudúce v inej téme. (v skompletovaných nábojoch AP boli strely v poriadku)

Edit: Oprava typu prachu po upresnení cubitkom. (BA9)
Naposledy upravil/-a pif paf v 17 Sep 2014, 11:40, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa Hektor »

Super citanie.
Tiez som kupil a hned aj vystrelil 100ks AP na skusku a dva sa mi nedostatocne obtiahli, ale viac som to pripisoval mojmu slabemu uchopu.
Takze najblizsie si ich roztriedim a budem sledovat ako sa chovaju jednotlive nabojnice. Uz sa tesim na prehrabavanie a krabickovanie 1000ks :-)
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Ja este zdaleka nie som tak skuseny, takze mam len jeden, menej podstatny postreh. Po kupe zbrane som strielal s novymi fiocchi, zvs, s&b a kupil som aj tieto AP. Co som si vsimol, omnoho viac sa mi zaspinila zbran ako s tymi nabojmi predtym (bola vycistena pred strelbou). Inak tych 100 ks co som vystrelil islo bez problemov, este mam jeden balik, tak uvidim ako ten.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Je to sice tema standard ale strielal ste niekto uz ich OPEN naboje?
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Pre OPEN je v tejto sekcii samostatná téma.
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f=8&t=11169
Naposledy upravil/-a pif paf v 17 Sep 2014, 09:33, upravené celkom 1 krát.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ja som Alsa pro strielal treningovo aj sutazne, takmer jednu sezonu a pomer odpalene ku zadrzke bol cca
2500 -3000 ku 1. Z toho 2 krat moja chyba uchopu, raz na 100% chyba municie. Vystrelenych ich mam +- 10 000 z CZ 75 SP-01 Shadow, momentalne prebijam s AP komponentami.

Prebity Makarov : stane sa kazdemu kto prebija, ani jeho strojova triedicka ocividne nedokaze odlisit o 1 mm kratsie nabojnice. Tak ako kazde naboje (aj fabricke), aj AP si pred sutazou musis hodit do krabicky, skontrolovat zapalky, vyskove anomality etc.. ak nechces mat prave na sutazi prave ten 1 z 3000 .

PS: prach v jeho prebijancoch je BA9 a nie S020 a prebite su na IPSC faktor 130, co je tak akurat.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

Pif Paf: dúfam, že tvoj test sleduje predovšetkým potvrdenie dobrej kvality streliva AlsaPro? :wink:
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 6 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

AlsaPro štandard som strelil zatiaľ cca 500 kúskov a som veľmi spokojný. Žiaden neodpálený alebo závada, cena lákavá a presnosť o polovicu lepšia ako napr. u S&B sypaných čo som naposledy kúpil. Makarov som zatiaľ nenašiel, ale pochybujem že by si ho moja všežravá pištoľ vôbec všimla :D
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Mňa ani nenapadlo kontrolovať, že by tam mohol byť makarov. :D
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Link: Alsa Pro strely
peterson: Mám silné nutkanie na teba nereagovať, ale ... Neviem čo sa skrýva za tvojou rečníckou otázkou a smajlíkom (ak vôbec niečo), ale ja dúfam že sa tieto strely u niekoho znovu neobjavia či už ako samostatný produkt, alebo osadené v skompletovaných nábojoch. A ak áno bude ich vedieť identifikovať vďaka mne. A to ma bude tešiť, že tou informáciou niekomu môžem zachrániť ruku, alebo tvár. Ak sa ovšem ukáže že tie strely môžu byť až tak nebezpečné.

Hrkavé strely sa zatiaľ v skompletovaných nábojoch neobjavili, tak diskusiu k týmto strelám prosím veďte v príslušnej téme.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Už som to pár krát písal, treba si prečítať tému na http://www.strelectvi.cz/forum/limit-12 ... ilit=limit a urobiť predstavu čo sa dá od výrobcu očakávať. Každopádne by som nábojmi alebo komponentami z tejto firmy kŕmil iba spotrebné kvéry.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

pif paf napísal:Link: Alsa Pro strely
peterson: Mám silné nutkanie na teba nereagovať, ale ... Neviem čo sa skrýva za tvojou rečníckou otázkou a smajlíkom (ak vôbec niečo), ale ja dúfam že sa tieto strely u niekoho znovu neobjavia či už ako samostatný produkt, alebo osadené v skompletovaných nábojoch. A ak áno bude ich vedieť identifikovať vďaka mne. A to ma bude tešiť, že tou informáciou niekomu môžem zachrániť ruku, alebo tvár. Ak sa ovšem ukáže že tie strely môžu byť až tak nebezpečné.

Hrkavé strely sa zatiaľ v skompletovaných nábojoch neobjavili, tak diskusiu k týmto strelám prosím veďte v príslušnej téme.
trochu som sa stratil- úvodný príspevok hodnotil náboje AlsaPro a v tomto citovanom príspevku je reč o strelách :shock: Nikto z diskutérov predsa nehovoril o vadách striel, tak načo to tu rozoberáš?
To, že sa vo výrobe dostalo zopár Makarovových nábojníc medzi lugerove a stroj ich použil- ja osobne nepovažujem za tragediu. I tvoja makrofotka "lugermakarova" dokazuje, že celková dlžka hotového náboja je zachovaná. Strela sa iba nezapustí o 1mm hlbšie. Ak mám byť úprimný, už som takýchto "hybridov" vystrielal asi 300ks (K100, Glock) a nebol žiaden problém. Náboj bol normálne zasunutý do komory bez vplyvu na dovretie záveru.
Takže ja osobne sa nestotožňujem s tvojou obavou, že takéto strelivo môže zraniť strelca ako si písal.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Jean »

Tiez mam co to prebite a makarov proste niekedy unikne. Tak sa necuduj ze stroj to tiez nemusi vzdy na 100% vytriedit.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

peterson: Tak ty si sa nestratil len trocha, ale že dosť. No ale keďže ja rád pomáham ľuďom, tak si spravím radosť aj teraz a pomôžem aj tebe aby si sa našiel. Takže teraz ti dôkladne objasním čo som ja napísal a ako si si to ty nevšimol, nepochopil či doplietol.
peterson napísal:trochu som sa stratil- úvodný príspevok hodnotil náboje AlsaPro a v tomto citovanom príspevku je reč o strelách :shock: Nikto z diskutérov predsa nehovoril o vadách striel, tak načo to tu rozoberáš?
Nerozoberal som to. Keby áno, vyzeral by ten príspevok inak. Napísal som do tejto témy len pár viet k vadným strelám Alsa Pro pod link ktorý presmerováva na samostatnú tému o týchto vadných strelách z dvoch dôvodov. Za prvé: Iný užívatelia WF si vyžiadali v inej téme rozviesť môj príspevok o sklamaní s AP strelami. Ja som prisľúbil o tom založiť samostatnú tému. Najprv som založil túto tému o nábojoch s tým že hneď na to založím aj samostatnú tému o strelách. Lenže nevydalo. A nechal som v poslednej vete prvého príspevku v tejto téme odkaz:
pif paf napísal:No a o strelách až nabudúce v inej téme.
Takže logicky aby nikto nehľadal zdĺhavo kde je tá téma o vadných strelách - som vložil link na ňu do tejto témy kde som ju naposledy okrajovo spomenul.
A ten druhý dôvod prečo som do tejto témy napísal pár viet k vadným strelám Alsa Pro je ten že táto téma je o nábojoch Alsa Pro – Alsa pro si vyrába vlastné strely – Vadné strely ktoré som ja kúpil vyrobila Alsa Pro - Je teda určitá možnosť že sa tieto strely môžu objaviť osadené v nábojoch Alsa Pro. Takže podčiarknuté zhrnuté = napísal som pár viet o týchto vadných strelách Alsa Pro do tejto témy o Alsa Pro nábojoch predovšetkým preto že sa to týka Alsa Pro nábojov, ktoré ak si ktokoľvek kúpi tak si ich môže (ak chce) skontrolovať okrem iného aj poklepaním nehtom po strele aby mal istotu že jeho náboje sú v pohode a že s ohľadom na túto stránku veci nehrozí že si poškodí zbraň, ruku, alebo tvár. A znova opakujem že ešte nikdy nikto nenašiel v Alsa Pro nábojoch tieto vadné strely (ak nepočítam dobu keď p. Marcínek pôsobil ešte v Limite). A tak v tejto téme sa za týchto okolností nemajú čo rozoberať tieto vadné strely v súvislosti s terajšou produkciou nábojov Alsa Pro. A tým som aj uzavrel tých pár viet napísaných v predošlom príspevku:
pif paf napísal:Hrkavé strely sa zatiaľ v skompletovaných nábojoch neobjavili, tak diskusiu k týmto strelám prosím veďte v príslušnej téme.
-------------------------------------
peterson napísal:To, že sa vo výrobe dostalo zopár Makarovových nábojníc medzi lugerove a stroj ich použil- ja osobne nepovažujem za tragediu.I tvoja makrofotka "lugermakarova" dokazuje, že celková dĺžka hotového náboja je zachovaná. Strela sa iba nezapustí o 1mm hlbšie. Ak mám byť úprimný, už som takýchto "hybridov" vystrielal asi 300ks (K100, Glock) a nebol žiaden problém. Náboj bol normálne zasunutý do komory bez vplyvu na dovretie záveru. Takže ja osobne sa nestotožňujem s tvojou obavou, že takéto strelivo môže zraniť strelca ako si písal.
- Nie, nie je to tragédia. Postol som to sem ako kuriozitu, aby som rozšíril povedemie strelcov o tom čo sa môže objaviť v prebíjaných nábojoch. Nabudúce ak sa náhodou nevytriedia tak to môže byť 9mm Browning, alebo 9x21. A ten rozdiel 2mm hore či dole pri týchto nábojniciach už asi teoreticky nebude rovnako v pohode. Je každého osobná zodpovednosť aké strelivo si kúpi a či si ho skontroluje pred vložením do zásobníka/komory aby vylúčil použitie niečoho na čo zbraň nie je komorovaná. To že ty tu prezentuješ pravý opak bezstarostným strieľaním rôznych hybridou je nezodpovedné. Pre každého držitela zbrane má byť na prvom mieste bezpečnosť. A to bez ohľadu na to za akého sa považuje experta.
- Ak si doteraz nemal žiaden problém tak to ma teší. Len skús pokúšať štaštie radšej pomenej.
- Napísal si že strela sa iba nezapustí o 1mm hlbšie. Iste, ak ale predpokladáš že 124 grainová Alsa Pro strela 9mm Luger sa zapustí do Makarov nábojnice pri OAL adekvátnom pre 9mm Luger rovnako hlboko ako strela Makarov pri OAL adekvátnom Makarovu.
- Nepísal som o možnosti zranenia strelca v priamej súvislosti s Lugermakarovom. V súvislosti s nimi som napísal len toľko že som sa neodhodlal ich vystreliť a radšej som ich delaboroval. Nikde som nepísal o obave že takéto strelivo môže zraniť strelca, ako prezentuješ ty. O možnosti zranenia strelca som písal v súvislosti s použitím vadných hrkavých striel v nábojoch.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

PifPaf: beriem tvoje argumenty, len ak sa ideme baviť o presných informáciách- je to v nábojovej téme. Preto som zvýrazňoval tie veci o strelách. Celý ten druhý príspevok má spôsobilosť pomýliť.
Nejdem spochybňovať tvoju námahu, ktorú si si dal s charakteristikou nábojov a striel AlsaPro. Si proste nábojový fajnšmeker, ktorého nároky uspokojí máloktorý výrobca :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"