7,62x39 pre vz. 58

inspiring_keldysh

Príspevok od používateľa inspiring_keldysh »

dajú aj dve,ak berieš od nich zbraň:o)
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

neviete či majú od Attilu tie bieloruské 7,62x39 ortuťovú zápalku alebo nie?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

samozrejme ano
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

jedno info spoza atlantiku:
BATF zakazal import scivilneneho vojenskeho streliva s ocelovym jadrom na US trh. Najprv zakazali 7N6 , neskor zakaz rozsirili na vsetky "warsaw pact ammo" s ocelovym jadrom.
Co z toho moze pre nas vyplyvat :
obchodnici uz nebudu vyvazat svoje zasoby na US trh , cena a dostupnost na EU trhu sa moze zlepsit
cena novovyrobeneho streliva bez jadra porastie (Barnaul, Wolf atd)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

konečne jedna pozitívna info. Len aby sa kartelovo nedohodli predajcovia, že udržia vyššiu cenu na našom trhu
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BTV »

No, radsej rataj s tym, ze nizsia cena uz nebude... Ked sa rz dvihnu ceny, dole idu uz len tazko...
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa Hektor »

Myslite, ze to bude mat az taky efekt u nas? Aky velky je vyvoz do US? Mam dojem, ze nase naboje strielaju hlavne Ukacka a nie Amici.
Bol by som velmi rad ak by som mal plny zasobnik za 3e.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Hmm, pre pamatnikov znama vec este z Clintonovho bacovania.

02-02-1994 = Ban on importation of surplus (steel-core) 7.62x39mm ammo due to being reclassified as AP.
Commercially available semi-auto pistols chambered in 7.62x39mm was the reason ATF gave for this.

04-07-2014 = Ban on the importation of surplus (steel-core) 5.45x39mm ammo due to being reclassified as AP.
Commercially available semi-auto pistols chambered in 5.45x39mm was the reason ATF gave for this.

Ofiko zakaz dovozu 7,62 som nedoguglil.

Nie je to nic viac ako hospodarske sankcie.

Apropos: Uz tu boli naboje v Kolarove za 18centov...Udrzujte paniku.
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

cakam ked to klesne a beriem vacsie mnozstvo, už šetrim :?
vzhladom k cene munície 7,62 som zastavil všetky plánované investície do vz58. A to som mal velké plány, duralove serepetičky, leupold prismatic, .....
Teraz som v štádiu, že ak cena neklesne, puška pôjde z baráku. Ak klesne cena (cca 15c), nakúpim na niekoľko rokov a keď sa minú zásoby, budem stáť pred rovnakou otázkou. Je to smutné, vz.58 je krásna zbraň, ale sme rozmaznaní nízkymi cenami z minulosti a potom človek z tej strelby nemá moc dobrý pocit, keď strieľa 20c/ks.
wodnicek
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa wodnicek »

Chlapi a co ponuka a dopyt? Mam taky pocit ze tu vsetci vytvarame obrovsky dopyt...ak by som bol slovensky ochodnik ktory tu ma skoro monopol(kolarovo) naco by som znizoval cenu?! Budete ich kupovoat aj za 20c aj za 22 aj za 30 ked nebude ina moznost....
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Mno, "obrovský". Navyše dopyt môže prudko klesať so zvyšujúcou sa cenou. Som si istý, že ak cena vyskočí na 30ec či viac, kopa slovenských 58-čiek začne strieľať výrazne menej alebo prestane chodiť na strelnicu úplne.

Takže je na obchodníkoch, aby v danej chvíli trafili správnu cenu a zarobili.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

wodnicek: barnaul stoji tusim nejakych 0.28E
To by sa uz neoplatilo kupovat CIP.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Pri cene 28c/kus uz nevidim dovod strielat 7,62x39, ked za +-30c mozes mat 5.56x45
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

A krasna kosa ulozenkova, nalozena v dreve, vonajuca konzervacnym olejom, s povodnym cernenym povrchom, ulozena v dobovom puzdre, s venovanim..... Nie je dostatocny dovod?
S piestikom, samozrejme :mrgreen:
wodnicek
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa wodnicek »

A ten barnul predava kto? Zas len obchodnici myslis ze nepojde barnul hore ak cipovane strelivo pojde hore? A vy strielate 58ku len koli lacnemu strelivo a keby malo rovnaku cenu ako 5.56 tak to akoze vymenis? To je blby argument...a cena zbrane? zbrane 5.56 su 10x drahsie nez 58ka...
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"