G2R Radically Invasive Projectile - 9mm

erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Pani Vy ste asi nepochopili ten Yarcov link. On tam neriesi ziadnu antikampan. V prvom rade upozornuje na to, ze on testuje s balistickou zelatinou ktora ma parametre tej ktoru pouziva na testy FBI. Ked si ju porovnate s tou, ktora bola vo videu vyrobcu tak je na prvy pohlad ina. Ta vo videu R.I.P. je evidentne meksia - vodovejsia /je extremne cira/. Pokial si vyrobili na testy vodovu zelatinu co ledva drzi pokope tak efekt toho naboja ako penetracia a rozptyl tych crepin bude urcite vecsi v tej vodovej hmote. Rozdiel v pevnosti mozete videt aj pri celkovej penetracii toho "solid blocku", ktory vo videu R.I.P. leti priblizne dvakrat dalej a crepiny vyletuju von na rozdiel od tej tmavsej kde ostavaju vovnutri co jednoznacne naznacuje, ze zvolena zelatina je meksia ako standart. Na otazku preco je odpoved jednoducha - v tej meksej to vyzera lepsie, ta FBI standart ukazuje, ze o ziadnu senzaciu nejde.

To co rozpraval o tom, ze ucinok je podobny ako 22 LR zase neni az taka hlupost, ked ho pozorne pocuvate tak Vam to vysvetlil. On urobil jednu chybu a to ze k tomu testu neprilozil este vzorku prestrelenu strelami ako napr. Hornady Critical defence, Silvertip, alebo Ruag SECA. Potom by ste videli rozdiel v devastacii a pochopili preco sa z celého zazraku R.I.P. smial.

Ako som pisal vyssie v 80 - 90 rokoch prislo viacero vyrobcov so zazracnymi "vybusnymi" strelami. Jednalo sa v podstate o strely, ktore okamzite pozasahu expandovali a fragmentovali. Malo dochadzat k okamzitemu STOP efektu. Prax ale ukazala, ze su absolutne nevhodne a dokonca horsie ako FMJ co sa tyka zastavenia utocnika. Posledny takyto hit so pametam, bolo to nieco na principe mnozstva brokov v tenkom plasti, ktory po zasahu doslova vybuchol. Tie naboje mali modru spicku z plastu. Boli k tomu bombasticke reci a reklama, az sa zistilo, ze je to iba marketing a "skutek utek". Pametam si, ze sa to spominalo nakolko slubovali, ze to sposobi renesanciu 7,65 Br., ktory s touto strelou bude dostatocny na obranu.

Toto bude rovnaka "blbost". Vyzera to nebezpecne, spravili tomu kampan v mienkotvorných mediach, ktore tradicne "fandia" zbraniam kde sa toho okamzite chytili ludskopravni aktivisti a chlapate ochrankyne kriminalnikov z radov amnesty international. Lepsiu reklamu to nemohlo mat, lebo teraz to bude chcet kazdy. Pocitam, ze za rok to dopadne rovnako ako vsetci zazracni predchodcovia. V tom case budu tvorcovia a marketingovi experti tohto produktu "za vodou"....
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Akira :
Black Talon bol stiahnuty preto, lebo po expanzii robil tie ostre hroty na koncoch cim sa Winchester chvalil. Tie ostre casti napadla lekarska komora ktora tvrdila ze mozu sposobit prepichnutie ciev a dalsie poskodenie v tele ked sa manipuluje s uz zneskodnenym pachatelom a zaroven, ze mozu prepichnut rukavice lekara ked to vybera z tela. Snazili sa to zakazat, ale Winchester vsetky sudy vyhral. Vtipne je to, ze tie ostre hrany nema ziaden vplyv na zastavovaci ucinok ani nezvysuju poskodenie. Vzeralo to ale hrozivo tak to vyuzili pri marketingu. Tato strela ale nefragmentuje.
No a ako to dopadlo??? Winchester ju stiahol z predaja a nahradil strelou Ranger SXT, ktora sa chova rovnako, ale ostrými hranami sa nikto nechvali tak je OK. Inac obe straly maju vyborny Stop efekt a patria k top na trhu.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Presne ako spomína erebos. Black Talon od Winchestra neradno hádzať do kategórie naleštených prdov. Bol to celkom vydarený expanz dosahujúci dobré výsledky a prišiel v podstate ako odpoveď na strely XTP od Hornady a Hydra-Shok od Federalu. Toľko exkurz do čias na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov. Ale že to nebol nevydarený pokus, tak najprv prišiel miesto Black Talonu veľmi podobný (už spomínaný) Ranger SXT a potom PDX1, ktorý dnes štandardne používa aj FBI. Niečo podobné sa RIPu ťažko niekedy podarí.
:twisted:
Takisto by som úplne nezatracoval ani Zombie Max od Hornady. Že niekomu kole oči ten marketingový koncept, je jedna vec, ale podstatné je, že v podstate ide o dobrý náboj, ktorý je osadený výbornou strelou FTX. Výrobca udáva takmer identický výkon ako u Critical Defense, pričom najväčší rozdiel tkvie v tom, že silikónová špička nie je červená ale krikľavo zelená a nábojnica nie je poniklovaná, čím Hornady ušetril niečo na nákladoch. OK, ten cirkus okolo je jedna vec, no toto strelivo sa pokojne dá nosiť.
:idea:
Ja sa však celkom zabávam na tom virale, z ktorého sa môže výrobca tohto nezmyslu (RIP) len a iba radovať. Sranda, že odporcovia, ktorí kričia, že RIP je krávovina, sa mu starajú o väčšiu publicitu než sám výrobca a všetci proponenti jeho výmyslu (áno, nájdu sa aj takí) dokopy. Ale aspoň je zase nejaké vzrúšo na diskusných fórach, to naše nevynímajúc. Akurát tá zmagorená verejnosť ma trocha desí, ale ako vidím, v tom nie som sám...
:D
Bez okolkov sa hlásim, ak bude niekto schopný tento úlet doviesť do SR, rád vezmem do zbierky krabku. Alebo aj dve, aby som za nejaký čas mohol jednu predať. Možno to raz bude celkom zaujímavý zberateľský kúsok. A rovnako tak aj Zombie Max, ktorého predaj vo väčšine kalibrov je dočasne pozastavený výrobcom (vraj preto, že u Hornadyho nestíhajú).
8)
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

navrhujem aby sa balisticke testy robili zasadne do zabijackovej huspeniny, ma to najviac spolocne s realitou, koze, kusky masa a sem tam kosticka :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Také dobré papanie a ty ho chceš zasviniť olovom, meďou, mosadzou a čo ja viem čím ešte... Tsss.
:twisted:
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

tak potom pouzivajme inovativno-radikalne non-lethal projektily v podobe strucikov cesnaku
inspiring_wozniak

Príspevok od používateľa inspiring_wozniak »

Prave dnes vysla nova - dost podrobna analyza tohto streliva vratane seriozneho testu:
http://ftf-comics.com/?comic=the-d-o-s-bullet
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Nj, myslim ze tie posledne 2 testy moju dilemu vyriesili
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Mam moznost nakupit tieto naboje v US. Hladam niekoho kto ich vie doviezt na SK, teda niekoho s ZL, ... Nejedna sa o ziaden velky dovoz. Niekolko baleni pre zberatelske ucely ved kto uz by stym chcel strielat :roll: Za ochotu vopred dakujem
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Registered for: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

No - jedno zberateľské balenie by som bral :wink:
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Tiez sa hlasim o jednu krabicu alebo aspon o jeden kus:)
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Uz sa na tom pracuje, cakacka v US je neskutocna. Co viem su obchody ktore objednavaju od vyrobcu 500.000 - 1.000.000 kusov a dostanu par 10.000. Dovoz je porieseny, uz sa len dockat dodavky v US.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Tak to je slusna ryza :)
mihi
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa mihi »

ahojte, píšem len tak pre zaujímavosť... podarilo sa niekomu doviesť toto strelivo ? :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"