G2R Radically Invasive Projectile - 9mm

inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ešte tá skratka RIP (rest in peace), ten design strely... toto musel vyvíjať ten istý marketér, čo točí videa Chrisovi Costovi :lol: A zdá sa, že na mnohých to aj zaberá.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...v tomto prípade je výstižnejšie "rest in pieces" !!! :evil:
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Zoidberg37 napísal:Ešte tá skratka RIP (rest in peace), ten design strely... toto musel vyvíjať ten istý marketér, čo točí videa Chrisovi Costovi :lol: A zdá sa, že na mnohých to aj zaberá.
Dalsi marketer sa stara do brutalnu hype kampan napriec zbranovymi forami.. Na 4chan /k/ su priebezne udrziavane aspon 2 temy pri zivote..
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

IMHO je to riadna vtákovina, ktorá si ale vďaka tvrdému marketingu nájde svojich (zopár) zákazníkov.
Tipujem, že prvé trocha seriózne balistické testy tomu spravia krátky koniec.

Za zamyslenie stojí aj samotný tvar strely. Už výrobcovia klasických i moderných JHP-čok musia byť veľmi opatrní čo sa tvaru ich strely týka, aby nemali problémy so spoľahlivosťou v rôznych zbraniach. A to hovoríme o JHP, nie o tejto zubatej veži z Mordoru.
A kombinácia otáznej spoľahlivosti a vysokej ceny streliva, to je na nezaplatenie ... :roll:
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Otazka je, kto a kedy ten seriozny balisticky test spravi, imo najskor to bude musiet mat par zakaznikov a az potom pride na toto (nikto okre vyrobcu nevyhodi $$ aby testoval daco co nikto nema). Co som si vsak vsimol, tak pridali nejake videa na stranku kde nestrielaju priamo do gelu ale najskor cez sklo/drevo a pod. Dost vidno ze ucinok je uz aj tym obycajnym autosklom brutalne znizeny, takze na toto to rozhodne nebude. V geli samotnom je to vsak podla mna o dost znicujucejsie oproti klasickemu JHP alebo EFMJ.

agger> na 4chane som nebol uz par rokov, ale pochybujem ze situacia by sa nejako dramaticky zmenila a s /k/ sa stala relevantna vzorka streleckej (potazmo akejkolvek) komunity. imo tam kampan pre 12rocne deti nikto robit nebude, skor ziju svojim hypom. Napriek tomu si myslim ze je docela fajn ze sa niekto snazi spravit aj nieco menej konvencne, kedze je sanca ze sa ten vyvoj streliva dakam aj pohne.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ten vývoj sa aj hýbe, len trocha nenápadne a pomaly (*). Navyše u nás to v podstate nevidno, keďže koncept JHP je de facto zakázaný - donedávna úplne a teraz z pohľadu jeho primárneho využitia v podstate tiež.
Keď si pozrieš testy starých klasických JHP striel a súčasnej špičky, je to dosť rozdiel. Výrobcovia popracovali hlavne na spoľahlivosti a kvalite expanzie a penetrácie.


(*) Povedzme si otvorene, fyzika moc nepustí. Tie strely z krátkych majú stále +/- rovnakú (a nie moc veľkú) energiu, z toho nikto všeničiaci ultimátny megablaster nevyčaruje, nech už do strely vyfrézuje akýkoľvek ornament.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

http://www.aktuality.sk/clanok/244921/r ... ny-z-tela/

tomoto hovorim clanok z Noveho casu , a ta vyzivna diskusia pod nim ;) dum-dum sem dum-dum tam.... no vesele
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Čo je to Nový čas? Nikdy som to nepočul.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Roman, tak ti dik. Po tvojej reklame na diskusiu, som si ju celu precital.
Stalo ma to asi tak 18 uderou dlanou po cele sprevadzanych hafom nadavok a konstatovanim
ze ten pisatel je blb. A po tretej strane som musel Zuzkinej sestre cmajznut Eristof lemon aby mi nezadrelo
zavity a ked som docital aj poslednu 8 , tak som jej cmajzol aj pomarancovy, lebo
za triezva sa to ozaj neda. Ale niektore bludy mi pripomimaly par tunajsich prispievatelou ;o)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Filip napísal:Otazka je, kto a kedy ten seriozny balisticky test spravi, imo najskor to bude musiet mat par zakaznikov a az potom pride na toto (nikto okre vyrobcu nevyhodi $$ aby testoval daco co nikto nema).
IMHO už krabička-dve ti stačia na vcelku vypovedajúci test balistických "dovedností", a to nie je ani pre nadšenca žiadna extra investícia.

Inak tu už sa objavil nejaký testík, súdiac len podľa nadpisu to asi dopadlo podľa mojich očakávaní (ešte som to video nevidel):
G2 RIP 9mm: no more effective than a .22 LR
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Tento americký típek herec ma o svojej nezávislosti nepresvedčil, bolo by zaujímavé vedieť za aký mančaft v skutočnosti kope. Originálna čistokrvná americká nezávislá antimarketing show :D :D

Chce to viac času, ten ukáže, ja takýmto videjkám neverím.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

https://www.youtube.com/watch?v=PTpceymbX6w#t=335

Balistická želatína + nejaká ta doska.

Príde mi, že ten zvyšok cestuje až príliš ďaleko.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ze vraj 9 luger nie je viac efektivny ako .22 LR ? Jesusu Christe !! Takze co, chlapi, zaciname nosit K22, P22, ci Mosqita ? Asi nie. Ten naboj bude mat iste svojich odporcov aj nadsencov. Ak ho zacnu vyrabat v 9mm browning, kupim to. V lugri ho vsak nechcem, ten kus projektilu letel cez zelatinu fakt pridaleko.
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

pamata si niekto,ako dopadol Winchester Black Talon ?nemal taku zlu reputaciu,ze ho stiahli z predaja?ci bol zakazany?
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"