Municna bedna, skladovanie streliva

Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Municna bedna, skladovanie streliva

Príspevok od používateľa mrzo »

V buducnosti ak sa vyskytne prilezitost mam v plane nakupit strelivo vo vacsom mnozstve a budem musiet riesit aj skladovanie, a teda aj zabezpecenie, zamedzenie vlhosti a pod. V com skladujete strelivo vy?

Mal som v plane kupit nieco taketo, kedze na to existuje celkom dobre recenzie - MTM ammo can no na Slovensku som nenasiel vyrobky tejto firmy.

Nahodou som objavil velmi podobny produkt aj na slovenskom eshope, no bez nejakeho blizsieho infa alebo recenzii. Niekde na nete som objavil len info, ze by mala byt tato bednicka vodeodolna (nie vodotesna). Nemate ju nahodou niekto? Alebo nejaku inu overenu bednicku vhodnu na toto (moznost uzamknutia, aspon vodeodolna, idealne vodotesna, moznost stackovat…)?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Na strelivo ti staci klasicka bedna ku vz.43. Do jednej sa mi lugrov zmestilo tusim okolo 2000+

Kupoval som stare, nie najkrajsie na AFG - 2e/ks
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

Tu bednicku z toho linku by som nebral, to je firma MFH - vyrabaju lacne kopie armadnych originalov, urcene hlavne na airsoft. Neveril by som tomu - aj ked to je iba bednicka :-).

Tu su este nejake heavy-duty original kovove bedne :-):
http://www.usarmy.sk/svk/goods/233/dopl ... -stredna-p
http://www.usarmy.sk/svk/goods/232/dopl ... ova-mg3-ma
http://www.usarmy.sk/svk/goods/766/dopl ... ovova-30-c
Ale to je len jeden shop, kde som take bedne zazrel. Mal som to v ruke - v Levocskych vrchoch su v tom niektore geocache skryte :) - tam to je vo vlhkom prostredi uz nejakych par rokov bez problemu. Ma to tesnenie a ten "dekel" je dost silno pritlaceny voci tesneniu, takze myslim ze to velmi vodeodolne, alebo az vodotesne.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Daniel, mam taku otazku. Ukladal si do toho strelivo? Lebo vacsina tychto armadnych bedniciek je fasa tacti-cool, ale akosi sa nezamykaju.
Naposledy upravil/-a Mesi v 16 Apr 2015, 10:47, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
gereta
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa gereta »

Mne tiez sluzi drevena vz.43, ktoru som kupil aj plnu s nabojami v Kolarmse (1200ks na pasikoch, 27kg). Dal som cez uska retaz s visiacim zamkom a je vystarane. Staci zajst napr. do Baumaxu a tam su rozne hlinikove boxy na vercajg, ktore maju aj moznost uzamykania, slusny vyber roznych velkosti...
Na dlhsie skladovanie je dobre dovnutra hodit par vreciek so silica gelom, ktory sa da najst v baleniach roznej elektroniky aby sa eliminovala vlhkost.

PS. Tato tema ale skor patri do sekcie : Puzdra na zbrane, prislusenstvo a ine.. tu je to predsa len o nabojoch.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Tieto drevene bedne v pohode zabezpecis aj jednou petlicou a kodovym zamkom. cena petlice tusim 50c a zamok okolo 1€
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

popr namiesto bedne od nabojov vz43 je mozne pouzit bednu od 10ks AK resp vz58 a do tej das ovela viac streliva a da sa na nej aj pohodlne sediet
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

a čo spravím s tými 10ks AK ??? :P :wink:
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Vdaka vsetkym za nazory, len zhrniem zatial:
- velky trezor - nemozem si dovolit, a momentalne ani nikde umiestnit, planujem kupit len maly sejf do skrine do 200€, na zbran a krabicku dve nabojov aby bolo nieco po ruke
- drevene munice bedne, uvazoval som, aj este stale uvazujem, prave na tom AFG som ich videl, ked som objednaval nieco odtial par dni dozadu, aj u nas som bol pozriet do army shopu kde mali vypredaj armadneho materialu (bedne zrovna nemali), ale stale by som radsej nieco s gumenym tesnenim kvoli vlhosti, kedze minimalne cast toho co chcem nakupit ma byt zelezna zasoba - dlhodobejsie skladovanie - aj ked asi aj tie zasoby budem rotovat ak zas nieco nakupim
- americke plechove municne - tiez neviem ako by som ich zamkol a varuju ludia, ze byvaju v dost zlom stave, hlavne teda tie gumove tesnenia
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Teda od AFG by som osobne radsej nic nebral, vyhnes sa problemom a nebudu ti na odbore zbrani a streliva robit problemy.
Kamos skoro skrz nich prisiel o ZP a aj ked slubovali aspon nahradu skody, tak do dnesneho dna nic co si v tej hodnote objednal neprislo. Skoda ze to nedal na sud, aspon by im vzali licenciu a nemohli by uz v "podnikani" pokracovat.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Riesis hovadiny. Pri beznej izbovej vlhkosti su moderne naboje skladovatelne donemlatot. Na tesnenia sa vykasli
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

2 skemro - ja som od nich bral len cvicne naboje na susenie, s tym snad nebudem mat problemy :-) Mozes len tak pre zaujimavost do SS napisat preco sa dostal do problemov kamarat ked nakupoval u nich?

2 roman - je to mozne, uz to preberam aj s mesim cez SS, ale ked si do vyhladavac das "proper ammunition storage" tak to ludia riesia, kedze, citujem: "The key to successful storage is to remember: humidity is the enemy!" A ak vrazim nemale peniaze do streliva, nechcel by som po roku zistit, ze polovica je skorodovana. Takze aj ked je to mozno hovadina podla teba, riesim to… Mozno ale zistim, ze staci drevena bedna, plus par sackov silikonovych guliciek a mam na 1-2 roky vystarane. Neviem…
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ak chces minat peniaze , odporucam kufriky firmy PELI

ak chces skladovat naboje vo vlhkej pivnici a naboj mas za 5e kus a planujes ich drzat 20rokov, ma to zmysel.
Ale bezne lugre ci zalakovane vz43 ti v byte vydrzia dlhsie nez tvoj ZP. Vlhkost je problem v spojeni s kolísajúcou teplotou a dochadza ku kondenzacii , ale v byte by som to absolutne neriesil. Naboje aj tak kazdy priebezne mina a doplna.
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa miro1 »

Pre pocit istoty a sucha odporučam toto: http://www.bbn.sk/z736-loctite-pohlcova ... sti-2x50gr kapacita je dostatočná na to, aby aj pri zimnej "trtkačke" v aute ostali okná suché ... myslím že nejaku vlhkost z uložených nábojov to vydrží absorbovať roky :)
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Kupil cez predajcu malorazku. Neako blbla, tak ju po 2 strelnici pozeram a chiba vytahovac.
Tak ideme k predajcovy a ze jasne zaruka a poslal ju dovozcovy= AFG
Po mesiaci a pol ju uz zacal urgovat kde je a co snou robia. No bola tam okolo 2 mesiacou.
Ideme na strelnicu nabijeme naboje prvy zavedie do komory vystrel a frrrrrnk vytahovac zmizol.
Tak znova k predajcovy , zase dovozcovy a zase nic. Po mesiaci im vola, tak bud ju poslete, alebo ju odkupte.
No a po 2 tyzdnoch vola policajtka od nas zo zbrani nech okamzite pride aj z papiermy. Tak si vzal dovolenku, ide na zbrane
a tam pruser ako brno, lebo mile AFG tu poskodenu zbran predalo inemu cloveku a ze kde ju kamos odhlasil a ci nepozna zakon. Ono je super ked na jednu zbran sa vydaju 2 karty zbrane. Este ze to ty druhy policajti stopli, lebo sa im nezdal predaj vadnej pusky. A teraz bol kamos clovek co si to pekne zlizol. Este ze ma znameho pravnika. Takze od vtedy (cca4-6mesiacou) u nas v klube firma AFG SA POUZIVA AKO NADAVKA.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"