Municna bedna, skladovanie streliva

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Tak ako roman tu, tak aj v SS ja tvrdim, ze je to vsetko zbytocne.

Skuste sem napisat realne problemy, kt. ste mali s uskladnenim nabojov. Alebo poznate niekoho, kto ten problem mal (a zaroven sa vyhnite tvrdeniam JPP - kamos poznal kamosa, co znamemu sa stalo....)
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

2 roman - to su kufre skor na prevazanie krehkych pristrojov a podobne, vozili sme v nich meraky v cene radovo tisicok EUR, len na ulozenie streliva by to bol maximalny overkill, aj ked zacinam chapat, ze pre vacsinu je asi overkill aj bednicka za 20€, takze kufor v podobnom rozmere za 100€ beriem tak trosku ako vtip :-)

2 miro1 - dobry tip, nieco podobne som myslim videl davat aj do trezorov, a ked to prezilo taky zatazovy ako test ako pises… :D

Asi to nakoniec len hodim do skrine s par vreckami na pohlcovanie vlhkosti a mozno nejakym kontrolnym meracom vlhkosti za 5€…
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

este mi napadlo:
ak chces velky objem, lacne, vlhkotesne a nebudes to X rokov otvarat...

kup si akvárium, nasyp donho naboje, vloz silikagel, v sklenarstve si daj odrezat sklo na vrch, tubu silikonu za 10e a zalep to.
ked ho este aj omotas retiazkou a visiacim zamkom, ziskas zaujimavy interierovy soliter, bude lacny, vlhkotesny, splni zakonne poziadavky a v pripade nudze sa donho dostanes kladivom za 3sekundy.

K tym radam na vkladanie silikagelu do vetranej skrinky: je to vyhadzovanie penazi, v obytnom priestore je vlhkosti dost na to aby sa relativne rychlo nasytil , zmysel (a vydrz) to ma ozaj v malom uzavretom priestore , napríklad zatavene igelitove vrecko.

Takze vezmes krabicu s 1000 nabojmi, prilozis silikagel, vezmes PVC vrece na odpadky, zabalis , prelepis paskou a mas konzervu ktora moze byt ulozena kde chces.
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

Aj ked je tato tema stara neda mi jedna poznamka. Pozor na klasicky silikon pri vytvarani nejakych tesneni (nemyslim silikonove tesnenia, gumicky a podobne, ale ten tekuty silikon z tuby co musi zatuhnut. Je dost korozivny !!!
A vlhkost nema vplyv len na koroziu povrchu nabojov, ale aj na degradaciu strelneho prachu, pripadne aj obsahu zapaliek.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Pouzi NEUTRÁLNY silikôň a nie acetatovy a mas po probleme. Lepsi je ale karosarsky tmel.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

roman napísal:... zmysel (a vydrz) to ma ozaj v malom uzavretom priestore , napríklad zatavene igelitove vrecko.
Hm...
Neviem ako je to teraz s tou kvalitou silikagelu, no za oných čias som so študentmi kompletoval úloženku z NZ.
Jednalo sa o tank T 54 :roll: , ktorý šiel niekde na skusy do Afriky (alebo do inej zasľúbenej krajiny).
Všetky zbrane a aj strelivo zabalené a uložené v hrubších PVC obaloch a zatavené s tým silikagelom vo vnútri. Aj celý tank bol následne takto obalený. Ale je aj jasné, že tej chémie tam bolo vcelku aj dosť.
Záver ?...čumel som jak puk :shock: , keď sa dali dnu batérie a mašina naskočila na prvý šup.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ked tak strasne potrebujete velku , vlhkotesnu nadobu , nech sa paci , 50litrov sypanych nabojov mozte skladovat:
Obrázok
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

to uz aby si aj statika zavolal na posudenie ci sa to neprepadne k susedom :D
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Mesi napísal:Na strelivo ti staci klasicka bedna ku vz.43. Do jednej sa mi lugrov zmestilo tusim okolo 2000+

Kupoval som stare, nie najkrajsie na AFG - 2e/ks
Neviem ci ste si niekto vsimli, ale drevo islo zavratnejsie hore ako zlato za posledne roky. :evil:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Mam zatial dobru skusenost (i ked kratku) s tymto produktom.
http://www.zbranepresov.sk/smartreloade ... an-VBSR629

Zaroven som ho i u nich kupoval a maju ho lacnejsie nez napriklad u doublealpha.biz

standardizovane vnutorne rozmery, moznost zakupit vnutornych prepazok (na SK zatial nemozne), uzamykatelne, stohovatelne, lahko prepravovatelne ...
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Registered for: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Kedze som nenasiel vo fore exaktnu odpoved, ani v tomto vlakne, chcem sa opytat, aka teplota okolia je bezpecna z pohladu skladovania streliva, konkretne pri "prevoze" autom. Nenasiel som tuto info ani na originalnom baleni streliva co mam.
Teplotu interieru za jazdy mam pod kontrolou vdaka vetraniu a klimatizacii, to je v poho. Je mi tiez jasne ze zbran a strelivo musi byt neustale pod mojim vizualnym dohladom ak su ponechane v aute. Su vsak situacie, najma v lete, ked mam auto pred ocami 1/2 dna, ale do auta mi prazi Slnko a teplota v interieri vystupi teplota aj nad 60st C. Na prepravny kufrik so zbranou a naladovantmi zasobnikmi mi v interieri nesvieti Slnko priamo a dalsiu municiu nosim v zamknutej skrinke pred spolujazdcom.

Q: Aka je vsak hranica "bezpecnej" teploty skladovania streliva? Dakujem. :?:
Naposledy upravil/-a slavmiro v 26 Máj 2015, 11:45, upravené celkom 1 krát.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Asi sa pytas na samoodpalenie streliva. Pre vz. 43 to bolo skusane niekde okolo 200C. Musel by som pozriet do mudrejsej knizky.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Strelivo by malo byť v pohode, ale nezabúdať na puzdrá a iné veci z plastu.
V závislosti od materiálu im teplota v aute počas slnečného letného dňa môže byť osudná. Veci z kydexu "umrú" zaručene.
Sorry za čiastočný OT.
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

Plastova bedna s tesnenim.
Skuste si pozriet toto. Nemam osobnu skusenost, ale malo by to byt vodotesne a navyse su uzatvaracie zachyty na vsetkych styroch stranach veka. Predpokladam, ze sa tym dosiahne rovnomerne a dostatocne stlacenie tesniacej gumy, ktore si neviem dost dobre predstavit v pripade, ked je plastove deformovatelne veko uchytene len na dvoch koncoch a navyse sa vplyvom zdvihania za rukovat v strede veka este viac to veko vyduva.
http://www.abstore.cz/vodotesna-plastov ... cuba-box-l
stil
občasný prispievateľ
Príspevky: 10
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa stil »

Osobne mam ulozene strelivo v tomto:
http://www.uni-max.sk/vodotesny-kufrik-7-l/d/

plne nalozeny 9x19 v 50ks krabickach ma okolo 15kg, cize vacsi je podla mna na pripadne prenasanie uz zbytocny, je vodotesny, ma ocka na uzamykanie, je to cinske PELI, takze nie odolne, ale svoju funkciu plni dobre.

Mavaju ho na spominanom serveri v akciach za cca 5.5e, co je v podstate zadarmo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"