Sušilky

eager_dubinsky

Sušilky

Príspevok od používateľa eager_dubinsky »

pozdravujem Vás tu všetkých, som tu nový, neviem ešte ako to tu chodí, tak mi prepáčte ak vystrúham nejakú blbosť...
poradte mi prosím niekto, kde a ako zohnať sušilky calibru 357 magnum???
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

najrychlejsia cesta je zbehnut do dobreho puskarstva, najlacnejsia je vlastna vyroba. niekde medzi tym je nakup na nete. ked budem mat cas, tak pohladam link a hodim ho sem.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

oskarnedbal :

Skús toto,možno Ti to pomôže :

http://www.jgstrade.com/scripts/podrobn ... p?IDZ=2086
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

majac napísal:.......najlacnejsia je vlastna vyroba........
To by ma zaujímalo. Máte niekto vlastnoručne vyrobené?

Čo by bolo vhodné dať namiesto zápalky?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Kapo :
To by ma zaujímalo. Máte niekto vlastnoručne vyrobené?

Čo by bolo vhodné dať namiesto zápalky?
Ja osobne nie,nepotrebujem.
Ale keď sa pozrieš na môj predchádzajúci link , nemal by si mať problém. Podľa neho môžeš kľudne postupovať. K tomuto potrebuješ akurát dobrý výkres. Alebo ešte lepšie je nájsť si dobrého sústružníka , krorý Ti to vytočí podľa priania.
Miesto zápalky by som volil dierku zo známych dôvodov.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

arminius napísal:...........
Miesto zápalky by som volil dierku zo známych dôvodov.
Tie známe dôvody sú mne neznáme.
Ved aj na tých cvičných je zápalka odpružená, citujem: "Odpružený mosazný díl v zápalkové části umožňuje spuštění bicího mechanizmu bez poškození úderníku. Vhodné pro trénink střelby tzv. " na sucho".
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Oskarnedbal: stačí ti asi aj .38 Special, že?
http://www.hermes.sk/e-shop/cvicne-nabo ... 8-special/
Keďže nejde o strelivo v zmysle zákona, nie je problém kúpiť si to napr. na dobierku. Aj keď cena nie je nič moc, oplatí sa to asi kúpiť cez nejaký slovenský webshop, lebo zo zahraničia by si mohol preplatiť cenu na poštovnom.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Mne sa pocas vojenskej sluzby dostali do ruky armadne treningove naboje. Boli sustruzene z plneho materialu a na miesto zapalky bola trvda guma.
Ja som to napadobnil tak, ze som delaboroval 9mm Luger, nalisoval strelu naspat a namiesto zapalky som vlepil kus tvrdej gumy. Material som pouzil gumu na gumovanie tu najtvrdsiu co som zohnal. Naboj som nastrekol cervenou farbou.
Naboje pouzivam pri streleckou treningu (ako zlyhac) nahodne zamiesane v zasobniku. Zbran podava naboj do komory bez problemu.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

To KAPO:spravne
Ten "Odpružený mosazný díl" dava zmysel celemu tomu udelatku. Ihlu udernika musi nieco udpruzit inak si "narazi hubu"po slovensky povedane. Teda tak to ja cele aspon chapem.
eager_dubinsky

Príspevok od používateľa eager_dubinsky »

chcem Vám všetkým podakovať za vyčerpávajúce odpovede, v podstate sa dá ísť každou cestou ktorú ste mi načrtli, pravdepodobne skúsim kúpiť v obchode , mám típek na 6 kusov asi za cenu okolo 250 Sk, s pružinou, čo sa nezdá až tak dramaticá cena...???
dalej mi prezradte, kto má aké skúsenosti so strelbou z taurusa 669 CP, hodlám strielať na 50 metrov, je to pre mna zaujímavá vzdialenosť, tých 25m beriem ideálnych pre cal. 9 luger, ale 357 ička si podla mna zaslúži iný prístup, iný rešpekt, iné maznanie sa a hranie, a stými staviteľnými mieridlami mám predstavu že by som mohol na 50 metrov dospieť po istom nastavení ale najmä citlivom a vytrvalom tréninku k krásnemu rozptylu, v praxi to bude pre mna znamenať, že sa konečne po dlhých rokov lovu raticovej zveri mojou gulovnicou 7x64 konečne pohnem kvalitatívne do predu, vychutnám si lov do poslednej sekundy ale čo je pre mna najpodstatnejšie, dám zveri väčšiu šancu ked mi príde na dohlad, nie je umenie skoliť srnca na 200 metrov, ale na 50 m so 357 magnum....????
je tu okrem mna ešte nejaký podobný pako???
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Na Slovensku je povoleny lov z kratkych zbrani :?: :?:
eager_dubinsky

Príspevok od používateľa eager_dubinsky »

nie, lov krátkou zbranou na Slovači nie je povolený, ale bežne sa praktizuje...na základe mojej osobnej skúsenosti, kedy mi pri postriežke prišiel diviak na 20 metrov a ja som ho strelil 357 mičkou priamo na komoru, po zásahu adbehol 35 krokov a zhasol viem, že energia na to od 357 stačí, treba k tomu pridať trošku viac zodpovednosti umocnenej tréninkom a je tu iný rozmer lovu, samozrejme je to len doplnkový zážitok a poznanie, musia byť k tomu všetky ideálne podmienky, denné svetlo, počasie, vzdialenosť a stopercentná istota, potom to môže prinášať radosť. Akustické súvislosti 357 a iných gulovnicových kalibrov sú celkom identické, nikto nevie čím som diviaka ulovil, len ja a môj kamarát, ktorý ma na to nahovoril a ktorý takto strelil aj jelena vidláka o hmotnosti 120 kg na vzdialenosť cca 60 metrov, ostal asi desať metrov od nástrelu!!!!!
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

No, aj keď nie je lov povolený, tak nejaké skúsenosti z praxe, kôli sebeobrane, sa nám zídu. :wink:

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=713&start=0
eager_dubinsky

Príspevok od používateľa eager_dubinsky »

ano, tomu dobre rozumiem, asi ťažko sa dajú v praxi sbierať skúsenosti s ranivým účinkom humánnym spôsobom, ideálne je to na zveri, aj ked tu nastupuje otázka vitality človeka a diviaka alebo jelena...ale ak by sme chceli brať do úvahy prenos energie strely na tiato ťažké zvieratá a necháme trošku ich vitalitu ktorá sa nedá s našou porovnávať bokom, tak pri úsťovej rýchlosti 357 mag cca 440m/s a enrgii strely 10,2g tomu celkom dobre rozumiem. Takáto strela prenechá v tele o mnoho viac svojej smrtiacej sily ako strela z gulovnice ktorá letí dvakrát takou rýchlosťou a pokial sa nerozloží, nezanechá takú kalváriu, aj ked nastupuje šok atd, zver často odbieha aj niekolko sto metrov a treba dohladávať s farbiarmi....pomalšia strela sa vie v tele rozložiť a vyšantiť a zverina sa ani tak ťažko nepoškodí ako pri vysokorazantných gulovnicových projektiloch..je to niečo podobné ako ked porovnávame 9 luger a 45 ACP. ale ostávam aj nedalej klasickým polovníkom, ktorý roky spolieha na svoje gulovnice 7x64, 308 W, 8x57JS. 357 mag beriem ako vreckovú príležitostnú loveckú zbraň.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 09:46, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"