357 mag.

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

dantes napísal: lovec, v tom stop efekte ja suhlasim s tvojim predchadzajucim prispevkom - bolo tu vela definicii, kazda s inym vysledkom :wink: Ale su ludia, co tomu veria alebo o nom maju svoju konkretnu predstavu a svoje sance v konflikte sa snazia zvysit nosenim 44 mag., 10 auto a pod.
Iste. Myslím, že to tiež tak robím, najmä mimo "civilizácie".
dantes napísal:K tym zbraniam do lesa - samozrejme kazdy podla svojho gusta. Ale namiesto buchacky v spacaku by som zavesil stravu (hlavne maso) v igelitke na strom aspon tak 20 m od stanu/bivaku. A mozes v klude spat :wink:
Presne tak. Ja sa spolieham na to, že keď ako obvykle zachrápem na posede, tak macovi sa nepodarí otvoriť si dvere hneď v tom momente, ako za mnou vylezie po rebríku. :mrgreen:
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

tak prislo to 1,40e/ks ale aj tak ine nakoniec :-D critical duty 135gr FTX
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Tomáš, musíš veľa čítať a študovať, treba si udržiavať prehľad, lebo potom ťa môže ľahko hocikto oklamať. Ja som ti odporúčal 140 gr FTX LeverEvolution, ktoré by mali byť podľa testov, na ktoré som ti dal odkaz ozaj poriadne laborované. Cena je 0.864 €/kus. Veľmi dobré by boli pre tvoje účely ešte aj 158 gr. XTP, kde je cena 1.08 €/kus (tie som ti taktiež svojho času odporúčal), resp. 140 gr. XTP, kde je cena 0.90 €/kus. Ty si sa nechal oklamať obchodníkom, ktorý zneužil tvoju neznalosť streliva a predal ti strelivo pre "Personal", "Home" defence kategórie a za cenu 1.40 €/kus!!! To si nemal ani prebrať, ale otrepať mu to o hlavu!!! Dobre, už nič..zbytočne sa zlostím namiesto teba. Nech slúži, vystrieľaj to a viac nekupuj, to nie je do lesa toto...135 gr. a cca 1280 fps za 1.40 €/kus, mohol si mať 140 gr. a cca 1350 fps za 0.864 €/kus, keby si bol dôsledný.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

a to sa mi v obchode dusoval ze ake top strelivo je to (aj ked som mu x krat povedal ze to xcem do lesa) no co uz aspon vyskusam a bude na doma pre nezvanych :-) ale zase z nejakej USA stranky co som cital ma duty vacsiu penetraciu ako defense. Jedno co sa sklonuje vsade je ze tazsia strela je + ale to mi tu uz niekto radil a mal pravdu :-) inak vyslo mi tu na dane strelivo cca 680J
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Zdravím
Neviem či to tu už niekde nie je. Neprezrel som celé fórum a ak áno ospravedlňujem sa.

Mám problém s 357MAG S&B. Mám Uberti 1873 pákovú opakovačku v kal. 357MAG a bez najmenšieho problému som vystrieľal 1200 nábojov. Naraz v priebehu jedného mesiaca sa mi roztrhli dve nábojnice. Jeden Winschester ( asi 8 rokov starý náboj zo zásob ) a dnes znova S&B. (celkom nový kúpený pred troma dňami). S kalibrom 357Mag strieľam z revolverov už viac ako 25 rokov a nikdy sa mi nič podobné nestalo. U toho starého by som povedal, dobre, preležanina, ale o mesiac znova u inej značky........ Teraz ma napadlo či nie je problém v komore, lebo je čudné, že sa mi to stalo iba u jednej zbrane (pušky) a u iných ( revolveroch ) nikdy.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

JaBr. : ako sa ti to roztrhlo??? Utrhlo ti dno, alebo pozdlzne????
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

JaBr: ..ak sa jedna o pozdlzne roztrhnutu nbc tak mozes spavat kludne. Ja strielam takmer vyhradne 38Spc s WC strelou a mozem Ti povedat ze nbc sa mi takto zvykne skubnut asi v 1:200 pripadoch (samozrejme ze je to nepravidelne, niekedy je to skor 1:100). Strelivo si prebijam (nie na vykon) a vsimol som si ze nabojnice sa zvyknu trhat vacsinou po prvom vystrele (ako tovarenske), respektive po prvom ci druhom prebiti (skratka co ma prasknut tak praskne).
Inak je verejnym tajomstvom ze SB na vyrobu nbc pouziva recyklovanu "mosadz" v miere ktora pravidelne prekracuje hodnoty konkurencie (to vsak nerobi ich strelivo zlym) - su k tomu viacere posudky z Rakuska kde v drahych puskach pri strelive SB ustrihlo dno nabojnice (s tym ze zvysok nabojnice nesiel vytiahnut z komory). V Rakusku taketo mikrohavarie vraj zvykne riesit aj ich "KEU" ktore uz viackrat prostrednictvom materialovej analyzy poukazalo na tuto vlastnost ceskeho streliva..
Naposledy upravil/-a theplaky v 23 Jún 2018, 16:32, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..davam do pozornosti tabulku pod clankom, v ktorej su velmi prehladne znazornene vysledky celkom obsiahleho testu streliva(*) 38Spc/357Mag (ustove rychlosti/prieraznost strely/expandovanie strely)
https://www.luckygunner.com/labs/revolv ... tics-test/
(*) v zmysle nasej legislativy "sportoveho" streliva 8)

..a pre anglofonnych este jeden clanok: https://www.ballisticstudies.com/Knowle ... agnum.html
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"