.45 typ naboja

inspiring_lamarr

.45 typ naboja

Príspevok od používateľa inspiring_lamarr »

Zdravim, ospravedlňujem sa ak to tu už je.

Vie mi niekto poradiť aky typ naboja .45 a od akeho vyrobcu ma najväčšiu usťovu rýchlosť a energiu? Je lepši klasicky alebo expanz? Čítal som že expanzne su pri ich usťovej rychlosti nespoľahlive.

Vďaka za info.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Do zbierky do terca ci na obranu?
inspiring_lamarr

Príspevok od používateľa inspiring_lamarr »

Tak pisal som že najvykonnejši. Čiže ide mi o usťovu rychlosť a usťovu silu aby bola čo najväčšia. (Na obranu)
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Ak ti mozem kamaratsky poradit, vymaz svoje prispevky a pohladaj na fore a nastuduj vserko strelive v kalibri .45 acp a usetris sa tak urazok a agresivnych odpovedi na tvoje otazky a prispevky. Myslim to naozaj velmi uprimne.
Ak tu vydrzis, casom pochopis o com som pisal.
inspiring_lamarr

Príspevok od používateľa inspiring_lamarr »

Mne ide len o ten vykon naboja lebo už som pozeral viacej tabuliek a ide presne o to že každy vyrobca ten naboj natlakuje inak. Čitať celi članok o .45 isto nebudem ak potrebujem vedieť len jednu vec. Myslel som že forum je na to aby si tu ľudia navzajom radili... Ak tu mam čitať članok tak to si môžem kúpiť knihu a bude tam všetko... Čiže ak tu nie je niekto ochotneši než ty tak poprosim admina o zmazanie.

Vďaka
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Chlape trochu konkretizuj.
45 čo? Auto? Long Colt? Či Goverment? Nedajbože 454Casual? Čo s tým chceš robiť? Z čoho to strieľať? Zoženieš ho vôbec na slovensku? Ako keby si sa spýtal ktorý 4-liter je najvýkonnejší. V osobáku, dodávke či motorovom člne?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

bujny napísal:Nedajbože 454Casual?
milý preklep :D
.454 Casull
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

COLT napísal:Čitať celi članok o .45 isto nebudem ak potrebujem vedieť len jednu vec. Myslel som že forum je na to aby si tu ľudia navzajom radili...
Prepac, ale forum tu nie je na to, aby sme 20x pisali nieco, co uz bolo zodpovedane. Takze si to forum precitaj, naberies vedomosti.

Dirty Harry ti dobre radil. Ale podla tvojej reakcie to bolo zbytocne.
COLT napísal: Čítal som že expanzne su pri ich usťovej rychlosti nespoľahlive.
V com su nespolahlive? Co sa s nimi pri "ich" ustovej rychlosti deje?

Ak ti ide o vykon (ustovy) tak si z tabuliek vyrobcov porovnaj energiu. Vyssie cislo vyhrava. Energia sa v zavyslosti od hmotnosti strely so vzdialenostou meni (tazsia strela, mensi ubytok energie). Z toho si vydedukuj svoje.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

COLT napísal:Zdravim, ospravedlňujem sa ak to tu už je.

Vie mi niekto poradiť aky typ naboja .45 a od akeho vyrobcu ma najväčšiu usťovu rýchlosť a energiu? Je lepši klasicky alebo expanz? Čítal som že expanzne su pri ich usťovej rychlosti nespoľahlive.

Vďaka za info.
Colt, veľmi výkonný náboj kalibru .45 ACP je Black Mamba od firmy Fiocchi. Je to tuponosý celoplášť (v tvojej terminológii "klasicky") s miernou priehlbinkou v hrote strely. Je určený primárne na sebaobranu. Strela má hmotnosť 185 grainov.
http://www.fiocchigfl.it/site/index.php ... e&prod=232.


Najsilnejšie 45-ky sú od Hornadyho (všetko "expanz"):
1) 200 grainový .45 ACP + P so strelou XTP; http://www.hornady.com/store/45-ACP-P-200-gr-XTP/,
2) 230 grainový .45 ACP + P so strelou XTP; http://www.hornady.com/store/45-ACP-P-230-gr-XTP/,
3) 220 grainový .45 ACP + P Critical Duty; http://www.hornady.com/store/45-Auto-P- ... Crit-Duty/.

Hornadyho náboje predstavujú špičkové strelivo tak z hľadiska kvality, ako aj z hľadiska výkonu. Pri rýchlostiach striel (290 - 320 m/s z 5 " bbl.), ktoré dosahujú, je expanzia 100 % a bez debaty.

Medzi zvyšným sortimentom na našom trhu nájdeš ešte viacero kvalitných celoplášťov (Fiocchi, Geco...), tie sú však výkonom o dosť nižšie, než strelivo, ktoré som uviedol.

Nosenie a použitie najmä Hornadyho streliva, ako aj možné dôsledky s tým spojené, si podľa svojho vedomia a svedomia musíš zvážiť sám.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

COLT napísal:Mne ide len o ten vykon naboja lebo už som pozeral viacej tabuliek a ide presne o to že každy vyrobca ten naboj natlakuje inak. .....
"Natlakuje"....A to si kde čítal?

Hneváš sa na "služobne" starších užívateľov, že vzhľadom na tebou položenú otázku ti radia čo to doštudovať....
Asi odpoveď Mesi-ho je pre teba najužitočnejšia... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Zamykám. Dôvody uviedol už Mesi. V debate prosím pokračovať tam, kde sa podobné veci už preberali. A hlavne, odporúčam čítať aj staršie príspevky, ak sa chce niekto naozaj niečo dozvedieť. Ak si chce len chatovať (tak trochu aj o zbraniach), odporúčam Azet a podobné platformy.
:wink:
Zamknuté

Návrat na "Náboje"