7,62 x 39 koncove oznacenie

Wolverine
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 8 years 1 month

7,62 x 39 koncove oznacenie

Príspevok od používateľa Wolverine »

Zdravim,moze mi niekto poradit co znamena koncove oznacenie nabojov 7,62 x39 SM
LBE /cina/
BXU
FMJ
HP /barnaul/
som si vsimol u niektorych predajcov v ponuke totiz...ide o kapsle???ake su lepsie a ake casto pouzivate atd...samo,vidim,ze na velky vyber nie je kvoli cenam...tie ruske ma zaujimaju,nakolko zatial mam moznost dostat lacno...nie je to iste este... dakujem za vysvetlenie...
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Neviem ci som spravne pochopil Tvoj dotaz, ale ak sa pytas na tie posledne pismena uvedene za razou tak by to malo byt prevedenie strely.
- napriklad ten Barnaul ktory ta zaujima: znaceny je HP, nejde vsak o HP v pravom slova zmysle (strela po zasahu neexpanduje), ta dutinka na spicke ma napomahat presnosti
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

SM je dnove razenie vychodonemeckej produkcie Chemnitz
http://www.beareka.cz/strelivo/puskove/7-62x39-sm.htm

OPRAVA: trosku som guglil, a SM nie je dnove razenie ale oznacenie farbou na boku. SM Chemnitz nie je povodny vyrobca tych nabojov ale obchodnik, ktory ich oznacuje. Nieco ako u nas Kolarms
Naposledy upravil/-a inspiring_liskov v 09 Mar 2016, 22:39, upravené celkom 1 krát.
Wolverine
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Wolverine »

ano,to som chcel vediet,dakujem chuapi...ale malo podane...su to kapsle - ortutovky???podla coho poznat ake su to naboje alebo kapsle???prebijane ma nezaujimaju...tie strkat nemienim do svojej kosy...hmmm...stale sa ucim...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Ano, na 99% maju tieto stare vychodonemecke naboje ortutovu zapalku
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Barnaul ortutove zaplky nepouziva - je to novovyroba
Tu je celkom zaujimavy clanok o materialoch ich komponentov: http://www.barnaul.co.nz/articles/why-steel
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

SM Chemnitz predava vojenske naboje (Ruske,Cinske,Bulharske,...) a cipuje ich na civilne . Vsetko su to ortutove Berdany.
Tak ako napisal Theplaky -Barnaul v novovyrobe uz nepouziva ortut, ale nontoxy. :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

V novovyrobe nepouziva ortutove zapalky nikto uz par rokov.
Barnaul to explicitne pise na krabicky, kedze kvôli ocelovym nábojniciam si vela ludi mysli ze to automaticky znamena berdanovu ortutovu zapalku.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

V novovyrobe primarne urcenej pre civilny sektor-tam sa uz nepouzivaju ortutove zapalky ako pises. Pre vojensku produkciu sa stale z roznych dovodov pouzivaju ortutove Berdany! Robia ich tak takmer vsetky municky-a hlavne tie Ruske a Cinske! :wink:
Wolverine
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Wolverine »

super chuapi...vdaka vam za podanie...to znamena,ze tie ortutove este nevymreli,boli a budu dost dlho strasit,ale fakt smrdeli na krytej strelnici...a necitil som taku typicku vonu pusneho prachu ako byvaju po polovackach...takze mne je,alebo niekomu je v podstate jedno cim striela...na vyber nema ,pokial si nepriplati za kvalitu "nontoxov"...takze je na ceste este jedna kosa a ta bude na extra nontoxove nabojicky papenkat...a moja stara sa konecne odstahuje mojej svokre... :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"