Rezy nábojov

eager_brattain

Rezy nábojov

Príspevok od používateľa eager_brattain »

Dobrí deň chcel bi som si zhotoviť rezy nejakých nábojov čo bi nebol až taký problém zručný som. Ale nemám ZP a ani prístup k niektorí veciam. Tiež nechcem byť obvinený z ilegálneho ozbrojovania. Pár vystrelených nábojníc od známeho už mám prerezaných a vyleštených ,imitáciu zápalky som si dal vysústružiť z mosadznej tyče ,ale problém nastáva pri strele ,je zložitá na vysústruženie a aj tak neviem ako by som do vnútra dostal olovo. Prosím o radu ako pokračovať alebo či sa dá niekde kúpiť už prerezaná strela. Aj neprerezaná môže biť prerezať ju zvládnem ale to asy bez ZP nepôjde .Konkrétne ide o .338 a 9luger. Nechcem strelu z plastelíny.

Tiež bi som chcel vedieť či je to po zákonnej stránke v poriadku.Kedže je to z vystrelenej nábojnice ,zápalka je imitácia ,prach budu PVC granule ,strela sa rieši tak mi netreba zbroják. Ak sa mýlim opravte ma.Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

Ježiš Mária... Sorry za tie slová a za OT... Ale chlape, skôr ako sa vrhneš na výrobu rezov najskôr sa vráť do základnej školy. Šak to sa nedá ani čítať....
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

prizmurim oci nad gramatikou, kedze ide o decko...

rezy streliva nevyrabaj, nemas na to licenciu, strela je sucastou streliva atd...

kup si to hotove u puskara
eager_brattain

Príspevok od používateľa eager_brattain »

Prevŕtal som google ale nenašiel som nikoho kto bi ich predával.Kde sa to dá kúpiť?Ta gramatika je môj údel drbe ma za to každý ale nedokážem sa to naučiť.Každý je iní niekto slovenčinár niekto elektrikár. :lol: :lol: Za gramatiku sa ospravedlňujem ale lepšie to asy nebude.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

jeden kratky zoznam, isto by sa dalo najst viac puskarov.
http://prebijanie.webnode.sk/puskari/

oni ti na zakazku vyrobia legalne rezy streliva.
MareC3k
občasný prispievateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa MareC3k »

Na strelnici sa na zemi da najst cokolvek... aj nabojnice aj strely a niektore strely vyzeraju ako nove, dokonca by sa mozno dali znova pouzit :mrgreen: Verim, ze z takychto komponentov sa da vyrobit rez aj bez porusenia zakona... kedze sa jedna uz o odpad.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Si odlej z olova ...
eager_brattain

Príspevok od používateľa eager_brattain »

Aj ja si myslím ,že ten zákon sa neporuši teda možno kím máš strelu ale keď ju rozrežeš tak je 100% v cudu akurát neviem či dake papiere k tomu netreba.Chcel bi som aj rezy napr priebojných a vybuchnúť keby sa dalo. Čo som mal rezy pyro rozbušiek a pilníkov tak tam papiere nie su ale to je všetko robene z neoriginálnu neni tam ani stopa po výbušnine. Určite nechcem porušiť zákon. Takže mám ísť na strelnicu a popítať ich tam či si môžem zobrať nábojnice a popadané streli ??
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

simonhosa napísal:Chcel bi som aj rezy napr priebojných a vybuchnúť keby sa dalo.
Chlapče, chlapče (dovolím si takto Ťa osloviť)...čítam už chvíľu tému. Zákon nechajme teraz bokom.
Dostal si však nejaké rady, ale ja sa opýtam :
Máš ešte všetky prsty ? Chceš ich mať aj naďalej ?
Ak áno, tak radšej nepokúšaj osud...hrdinov bez prstov, s popáleninami, s jedným okom je mnoho.
Manipuloval som 20 (slovom dvadsať) rokov s rúznymi druhmi streliva a aj výbušnín. Prsty mám všetky, popáleniny žiadne, oči oboje.
Vieš prečo ? Lebo som mal neskutočný rešpekt voči týmto vecičkám.
Môj šéf mal jedno oko črepinou vybité, ničil nevybuchnutý granát. Samozrejme, že so všetkou opatrnosťou, no aj tak ho to šľahlo.
Čo som mal rezy pyro rozbušiek a pilníkov tak tam papiere nie su ale to je všetko robene z neoriginálnu neni tam ani stopa po výbušnine.
Je to originál, o to sa neboj.
Tieto rezy a či školné prostriedky sa vyrábajú ako normál funkčné, akurát nie sú naplnené, respektíve sú tam len neškodné imitácie.
eager_brattain

Príspevok od používateľa eager_brattain »

Ach dobre moja gramatika je totalka chlapče ok aj to je v poriadku.Pred výbušninami mám ale rešpekt aj ja.Ale viem čo si môžem a čo si nemôžem dovoliť. Na bezpečnosť dbám. Nepijem nefajčim (nikdy) .... . Ako funguje zbraň tiež viem mam expanzní glock17(legálne na seba napísaný). Rukami mi prešiel aj dynamit a DAP (v lome).Pyrotechnika na Silvestra pána beka. O moju bezpečnosť sa báť nemusíte. Tiež neviem všetko ale svôj život si cením.Mimochodom neviem čo na vystrelenej nábojnici mi odtrhne ruku?

Presne takú imitáciu chcem ja ešte aj zápalka nie je zápalka ale mosadzný krúžok.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

VOP Novaky predava delaboraty (resp predavalo pred par rokmi, neviem ako teraz)
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"