Slepé náboje do plynovky - koľko je tam prachu?

friendly_thompson

Príspevok od používateľa friendly_thompson »

no mna to napadlo na zaklade toho, ze plynovka ma sama o sebe celkovo slabsiu konstrukciu,tak preto som myslel ze sa tam musi davat logicky mensia "naloz" aby sa nerozpadla ta pistol :roll:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

juraj55 napísal:ja to rozberat urcite nebudem
A čo tak odvážiť náboj pred výstrelom a následne aj vyhodenú nábojnicu?
friendly_thompson

Príspevok od používateľa friendly_thompson »

na to by som potreboval zlatnicku vahu 8)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Kde je vôľa, je i cesta. :wink:
Ak nechceš náboje rozoberať ani vážiť, ťažko sa ti budú hľadať odpovede na otázky.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

http://www.dx.com/p/precision-20g-jewel ... AjZ5WXbuUk
Taku pouzivam na vazenie prachu ja ... 16€ aj s postou.
friendly_thompson

Príspevok od používateľa friendly_thompson »

yarco - ja som sa chcel opytat ci to uz niekto nema za sebou a nevie odpoved. ale nie odpoved ako na to, ale priamo na otazku. nebudem kvoli tomu kupovat vahu, a okrem toho, ja nemam ani slepy do ostrej pistole, cize by som musel kupit este aj tie :D to by sa mi moja otazka pekne predrazila 8) myslel som ze ked su tu ludia co sa venuju zbraniam ze budem vediet odpoved hned, hold mylil som sa...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Zrejme nikto z ľudí, ktorí sa venujú zbraniam, si takúto otázku nikdy položiť nepotreboval... a teda ani nehľadal odpoveď :wink:
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Uhorkova sezona je v lete, alebo sa mylim? Sa Vam chlapi cudujem, ze sa tu snazite...
friendly_thompson

Príspevok od používateľa friendly_thompson »

Miro389 napísal:Uhorkova sezona je v lete, alebo sa mylim? Sa Vam chlapi cudujem, ze sa tu snazite...
takze stale nikto, myslel som ze ludia co su od fachu to budu mat v malicku, no neva, i tak diky za pomoc.
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

juraj55: Na takto položenou otázku snad ani nejde odpovědět, prachů, jak bezdýmných, tak černých, je mnoho, mají různé vlastnosti a každý výrobce používá jiný, takže porovnávat množství prachu nemá smysl dokonce ani u nábojek různých výrobců, stejné ráže a stejného určení. Nevím přesně, jak je to u plynových nábojek, ale jak akustické, tak nábojky určené do nějakých pracovních strojů, mají stanoven maximální dovolený tlak a toho lze dosáhnout odpovídajícím množstvím určitého prachu v závislosti na jeho vlastnostech, má-li být použitý jiný prach, bude nutno nasypat jiné množství. Některé nábojky do pracovních strojů nemusí mít uveden max. dovolený tlak, ale mohou mít uvedenu přímo energii v Joulech, které jsou schopné dosáhnout.
Ono je to celé trochu složitější a představa, že vykuchám plynovou i akustickou nábojku a zvážím prach z jedné i druhé, je scestná.
ingeee
občasný prispievateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa ingeee »

Neviem, či táto téma má ešte nejaký význam. To chceš prebíjať poplašáky? Možno sa pýtam zle, ale na čo to vieš využiť? Tá suma, ktorú dáš za "origo"akustické, je podľa mňa - -no neviem, čo sleduješ... Tvoj "teoretický "rozbor
je nanajvýš zvláštny... Ak by si chcel do ostrej (máš?) urobiť "slepý" náboj, (načo a prečo?) to je tiež o niečom inom, a je to oveľa zložitejšie ako prebíjanie. Takže nič v zlom, ale o tomto radšej uvažuj.
Nič v zlom, môj názor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"